Uab “Ikea” organizacinio valdymo ypatumai


Vadybos referatas.

Uab “Ikea” organizacinio valdymo ypatumai.


Mano nagrinėjama problema – valdymo problema. Norinčių dirbti yra daug, visi nori turėri gerą darbą, bet ne visi atlieka savo darba su noru ir užsibrėžimu atlikti savo darbą kokybiškai. Šiomis dienomis kelti darbuotų kvalifikaciją yra labai svarbus dalykas, dėl to, kad nuo to priklauso įmonės darbo profesionalumas bei kokybiškumas. Įmonės darbuotojai puikiai išmananys savo darbą jeigu įmonės valdžia juos motyvuos t.y. siųsti į apmokymus, aktualias įmonės darbui ir produkcijai paskaitas, nepamirš ir komandiruočių tik tuomet rezultatai gali tenkinti darbdavį ir darbuotoją. O taip pat turbūt visus dirbančiuosius geriausiai nuteikianti motyvacija tai geras darbo užmokestis. Jeigu darbuotojas turi gera algą, tai ir darbas yra daug malonesnis.

Darbo objektas – Įmonė UAB „IKEA“

Darbo tikslas: išanalizuoti UAB „IKEA“ valdymo problemą.

Susipažinti su įmone, jos istorija, išanalizuoti jos veiklą, teikiamų paslaugų asortimentą bei jos padėtį rinkoje.

Išanalizuoti įmonės organizacinę valdymo struktūrą ir jos atliekamas funkcijas;

užtikrinti, jog vadovai yra kompetentingi sėkmingai taikyti veiklos valdymo sistemą praktiškai;

Įvykdžius planavimo etapą ir priėmus sprendimus, oraganizacija jau gali funkcionuoti, bet tam reikalingas jos visos struktūros dalių organizavimas. Tai antroji valdymo funkcija ir ji reikalinga sistemos sukūrimui, nustatytų tikslų siekimo priemonių pasirinkimas. Be šio etapo nebūtų sukurta aiški organizacijos struktūra ir organizacija negalėtų tinkamai funkcionuoti. Kuriant organizacinę valdymo schemą reikalingi keturi pagrindiniai žingsniai:

c) žemiasiojo valdymo lygis – tai vadovai, tiesiogiai vadovaujantys eiliniams darbuotojams ir darbininkams.

Visa ši organizacijos struktūra yra formuojama pagal užsibrėžtus organizacijos tikslus. Žinoma, organizacijos nekuriamos jau žinant konkrečius jų tikslus, tad pirmiausia yra sukuriama organizacijos vizija.

IKEA struktūra. Nuo IKEA įkūrimo praėjo jau 60 metų. Kasmet tobulinant ir plečiant savo paslaugas, šiandien IKEA turi labai plačią veiklos struktūrą, kuri pateikiama 1 paveiksle.

IKEA veiklos sritys. IKEA pasižymi ypač plačia veiklos sričių įvairove, kuriomis rūpinamasi vienodai atsakingai ir kiekvienai skiria labai daug dėmesio ir laiko, nes nori, kad klientams būtų suteiktos geriausios kokybės ir paslaugos. Išskiriamos šios IKEA veiklos sritys:

Prekyba baldais ir kitomis namų apyvokos prekėmis. IKEA siūlo labai platų baldų bei kitų namų apyvokos prekių asortimentą. Todėl net išrankiausi žmonės gali rasti sau tinkančių ir patinkančių prekių.

Baldų surinkimo ir virtuvės technikos montavimo paslaugos. Klientų patogumui IKEA ne tik siūlo prekes, tačiau taip pat siūlo baldų surinkimo paslaugą. Taip pat siūlo ir virtuvės montavimo paslaugą, į kurią įeina ir santechniko, elektriko ar staliaus darbai.

Baldų pervežimo, išvežimo, pristatymo paslaugos. IKEA siūlo ne tik atvežti užsisakytus baldus (atvežimas galimas tą pačią dieną arba konkrečiai pasirinktą dieną), tačiau taip pat išvežti senus ar kraustantis iš vienos vietos į kitą juos pervežti.

Siuvimo paslaugos. Klientų norų įgyvendinimui IKEA siūlo pasiūti prekes (pagalves, patalynės komplektus ar pan.) pagal specialius klientų užsakymus.

Projektavimo paslaugos. IKEA siūlo projektavimo paslaugas atsižvelgiant į biudžetą, kliento pageidavimus bei vietos išpildymo galimybes. Į šią paslaugą įeina: vietos išmatavimai, pasiūlymų parengimas dėl maketavimo, galimų projektavimo pavyzdžių pristatymai, IKEA prekių pasiūlymo variantų pateikimas bei galutinė erdvės korekcija ir apdaila.

Parduotuvės, kavinės, barai. Siekdama klientų pasitenkinimo, IKEA siūlo maitinimo paslaugas (kavinės, barai) bei yra įkūrus maisto parduotuves netoli IKEA prekybos baldais ir namų apyvokos prekėmis centrų.

Finansinės paslaugos. Suteikia galimybę pasiimti IKEA parduotuvėje asmeninę paskolą perkant iki tam tikros sumos (imant paskolą metams palūkanos neskaičiuojamos).

 • Vadyba Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Kristina
 • 15 puslapių (3612 žodžių)
 • Universitetas
 • Vadybos referatai
 • Microsoft Word 501 KB
 • Uab “Ikea” organizacinio valdymo ypatumai
  10 - 6 balsai (-ų)
Uab “Ikea” organizacinio valdymo ypatumai. (2016 m. Balandžio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/uab-ikea-organizacinio-valdymo-ypatumai.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 23:56