UAB „Kauno švara“ finansinių ataskaitų vertinimas


Lentelių ir paveikslų sąrašas. Įvadas. Apskaitos organizavimas. Apskaitos istorija ir principai. Buhalterinė apskaita. Apskaitos modeliai. Apskaitos reglamentavimas. Finansinių ataskaitų rengimo problematika. UAB „KAUNO ŠVARA“ finansinių ataskaitų sudarymas. Pagrindinė informacija apie įmonę. UAB „Kauno švara“ apskaitos politika. UAB „Kauno švara“ finansinių ataskaitų vertinimas. Išvados. Literatūra ir kiti informacijos šaltiniai.


Darbo objektas: Įmonės UAB „Kauno švara“ veiklos finansiniai rezultatai ir jų pokyčiai.

Temos aktualumas. Išsami įmonės finansinių ataskaitų analizė yra labai svarbi ne tik dėl įmonės rodiklių aiškumo, bet ir dėl to, kad galime matyti, ką reikia pakeisti norint gauti geresnius rezultatus ar norint pasiekti kitų tikslų. Taigi, išsami įmonės analizė yra labai svarbi.

Atlikti įmonės UAB „Kauno švara“ finansinių rezultatų ir jų pokyčių analizę.

Apskaitos pradininkai senovėje buvo Šumerai, kurie buvo pirkliai ir prekiautojai. Jiems apskaita buvo būtina, norint susižymėti ir atsiminti visas parduotas, pirktas prekes ar pajamas bei išlaidas. Patį terminą „apskaita“ atrado italas Luca Pacioli, gimęs 1445 metais. 1494 metais išleistoje aritmetikos, geometrijos, mokymo apie proporcijas ir santykius knygoje, šis mokslininkas skyriuje „Traktate apie sąskaitas ir įrašus“ aprašė bendrus apskaitos vedimo principus. Šie principai išliko iki šių laikų. Kitas labai daug prie apskaitos pažangos prisidėjęs mokslininkas buvo italas B. Kotrulis. 1458 metais savo knygoje „Apie prekybą ir sumanų pirklį“ aprašė daugelį apskaitos taisyklių, o pirmosios apskaitos mokyklos norintiems studijuoti apskaitą buvo pradėtos steigti XVI a. pabaigoje. Žinios, kaip vesti apskaitą plito ir šiuo metu visos į ateitį žvelgiančios įmonės registruoja ir veda buhalterinę apskaitą.

Šiuo metu vyrauja požiūris, kad apskaita prilygsta įmonės informacinei sistemai, kuri kaupia, sistemina ir perduoda įmonės finansinę informaciją. Taigi, apskaita jungia tiek pačios įmonės veiklą, tiek ir asmenis, kurie priima sprendimus. Taip pat, apskaitos pagalba įmonę atstovaujantys atstovai ir specialistai gali spręsti, kuria linkme eiti, kokius sprendimus priimti. Į apskaitos apibrėžimą įeina trys veiksmai, kurie sudaro bendrą apskaitos procesą. Taigi, tie veiksmai yra tokie:

Apskaita taip pat gali būti vidinė arba išorinė. Tai lemia, ar duomenys yra prieinami pašaliniams asmenims, ar tiktai tam tikriems įmonės darbuotojams. Apskaitos pagalba, iš finansinių atsakaitų bei kitų dokumentų vartotojas turi galimybę bet kada gauti informaciją apie įmonės:

Siekiant kuo geriau pateikti ir apdoroti turimus duomenis bei perteikti apskaitos principus, būtina laikytis šių apskaitos taisyklių:

Minimaliu duomenų bei informacijos kiekiu, stengtis suteikti kuo daugiau įmonės valdymui bei priimtiniems sprendimams naudingos informacijos;

Užfiksuotus ir apdorotus duomenis naudoti, lyginti su naujais turimais duomenimis ir informacija;

Duomenis reikia stengtis pateikti tokia forma, kad tolesniame organizacijos ar įmonės gyvenime turimą informaciją riektų kuo mažiau keisti, kad ji išliktų naudotina ir toliau;

Buhalterinė apskaita turi atitikti Jungtinių Tautų patvirtintus buhalterinės apskaitos standartus;

Apskaitos sistema turėtų būti tobulinama aptariant bei įvedant naujus uždavinius ar principus;

Taip pat yra išskiriami ir pagrindiniai apskaitos uždaviniai, kurie yra:

Kontinentinės Europos modelis. Šis modelis orientuotas į bankų ir daugumos kitų finansinių institucijų finansinės apskaitos reikalavimus. Šiam modeliui priklausančių šalių įmonės sukonkretina finansinės apskaitos tvarkymą įmonėse. Šiam modeliui priklauso Belgija, Vokietija ir Prancūzija. Lietuva taip pat pasirinko šį modelį, kai tapo ES nare.

Musulmonų valdomų šalių modelis (Irano modelis). Ši apskaitos sistema neturi nieko bendro su Tarptautiniais apskaitos standartais ir yra mažiausiai ištirta.

Pagrindiniai daugeliui įmonių aktualūs įstatymai yra: LR Buhalterinės apskaitos ir Įmonių finansinės atskaitomybės ir Verslo apskaitos standartai, bei jų metodinės rekomendacijos, kurios galiojo 2006 m. gruodžio 31 d.

  • Microsoft Word 608 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (5118 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eglė
  • UAB „Kauno švara“ finansinių ataskaitų vertinimas
    9 - 1 balsai (-ų)
UAB „Kauno švara“ finansinių ataskaitų vertinimas. (2016 m. Gruodžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/uab-kauno-svara-finansiniu-ataskaitu-vertinimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 12:42
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo