UAB „Langesta” verslo planas


Įvadas. Santrauka. Literatūros apžvalga. Projekto aprašymas. Projekto idėja. Projekto įgyvendinimo sąlygos. Projekto įgyvendinimo nauda. Aplinkos analizė. Teisinė aplinka. Makroekonominė ir šakos aplinka. Marketingo planas. Rinkos tyrimas. Prognozavimas. Marketingo pelnas. Palaugų planas. Technologinis procesas. Patalpos. Žaliavos ir medžiagos. Ilgalaikis turtas. Valdymas ir personalas. Rizikos analizė. Finansinis planas. Kapitalas. Prognozinė pelno (nuostolių) ataskaita. Pardavimo savikainos prognozė. Veiklos sąnaudų prognozė. Pelno – nuostolių ataskaitos prognozė. Balanso prognozė. Lūžio (pelningumo) taško apskaičiavimas. Projekto ekonominis įvertinimas. Projekto finansavimas. Finansiniai koeficientai.


Darbo tikslas – parengti verslo planą individualiai įmonei ,,Langesta“ Šiauliuose įsteigti Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2014 metais Šiaulių rajono ir miesto savivaldybėse gyvena 135 663 gyventojai. Kadangi, statistinė šeima sudaryta vidutiniškai iš 3,5 žmogaus, todėl galima prielaida, kad Šiaulių mieste ir rajone gyvena 38 760 šeimų. Įmonės tiksline rinka numatomi Dainių, Didžvario, Gytarių, Lieporių, Rėkyvos, Šimšės, Verduliukų, Zoknių, Žaliukės mikrorajonai.

Rinkoje yra du didesni konkurentai ir smulkūs konkurentai. Smulkūs konkurentai – tai asmenys, kurie nelegaliai teikia šią paslaugą. Taip pat yra legaliai dirbančių smulkių įmonių, kurios teikia tas pačias paslaugas. Tačiau dėl įvairių priežasčių, šių įmonių vartotojų auditorijos yra labai siaurios. Dėl šių priežaščių konkurentų galima nebijoti. Planuojama užimti rinkos dalis yra ketvirtadalis, o tai yra apie 10 000 šeimų, kurioms vidutiniškai gali reikėti mažiausiai 3 000 įmonės teikiamų paslaugų. Įmonė pretenduoja į ketvirtadalį rinkos, kadangi užsakymai ir klientai yra pasiskirstę tolygiai tarp abiejų konkurentų ir dar yra kaip tik likęs neaprėpta dalis potencialios rinkos, o ketvirtą rinkos dalį užima smulkios įmonės. Rinką paslaugai prognozuojama 8 metams. Bus taikoma skverbimosi į rinką strategija. Įmonė stengsis užimti kuo didesnę rinkos dalį. Šiuo atveju, nustatoma nedidelė prekės kaina.

Planuojama biure tiesiogiai ar telefonu priimti užsakymus. Darbų vykdytojas nurodo darbininkams, kas ir kurį užsakymą vykdys, aptaria terminus. Vertinant pasiūlą ir paklausą pastebima, kad kol kas tiek paklausa, tiek pasiūla yra stabilios. Apskaičiuota, kad norint padengti visas numatomas įmonės išlaidas ir gauti pelną būtina suteikti paslaugą vidutiniškai 100 kartų per mėnesį. Tikimąsi, kad bus sulaukta iki 113 užsakymų per mėnesį. Pesimistinės prognozės atveju iki 103 užsakymų per mėnesį. Mažiausiai tikėtinos prognozės atveju, įmonė „Langesta“

Verslas visada susijęs su galima rizika. Riziką lemia informacijos stoka arba jos klaidingumas. Vadovaujantis turima informacija yra priimami valdymo sprendimai, nuo kurių priklauso rizikos pasekmės. Bus stebimi ir analizuojami aplinkos pokyčiai, dirbama nuolat kintančiomis sąlygomis. Vartotojus bus siekiama pritraukti aukštos kokybės aptarnavimu, neaukštomis kainomis, langų montavimo paslaugomis bei kitomis įvairiomis paslaugomis. Įmonė „Langesta“ sieks būti išskirtinė, teikianti aukštos kokybės paslaugas už optimaliausią kainą.

Įmonės pavadinimas – „Langesta“, tai žodžio „langai“ reikšmė su galūne – esta. Šis žodis pasirinktas todėl, kad suteikia pavadinimui užtikrintumą ir informuoja vartotojus apie įmonės veiklą. Vartotojas pamatęs šį pavadinimą, iš karto supras, kokias paslaugas teikia įmonė.

IĮ „Langesta“ misija – paslaugas teikti profesionaliai ir atsakingai, kuriant geresnę gyvenimo kokybę vartotojams.

IĮ „Langesta“ vizija – būti konkurencinga, profesionale įmone, kuriančia aukščiausios kokybės produktą Šiaulių apskrityje

Įmonės pagrindinis tikslas – teikti vartotojams langų montavimo sandarinimo paslaugas, kurios užtikrintų šilumą ir jaukumą jų namuose.

3. Užtikrinti pastovias darbo vietas ir pastovų pragyvenimo lygį darbuotojams,

4. Didinti pelną, iš kurio būtų galima kaupti kapitalą verslo plėtrai.

Pasalugos bus stengiamasi atlikti kokybiškai. Bus samdomi tik kvalifikuoti specialistai ir naudojamos kokybiškos technologijos ir žaliavos. Garantuojamos šios paslaugų savybes:

Įmonės „Langesta“ siūlomos paslaugos padės vartotojams įsigyti langus už optimaliausią kainą. Naujų langų montavimas gali padidinti patalpų temperatūrą 3-5 laipsniais. Siūlomas garantinis laikotarpis, užtikrins įmonės priežiūrą, atsitikus nelaimei, ne dėl vartotojo kaltės. Nauda bus didelė senjorams ir invalidumą turintiems asmenims, kurie gaus dideles nuolaidas. Tokios nuolaidos suteiks jiems galimybę pasikeisti langus ir padidinti šilumą namuose už minimalią kainą. Taip pat tokie vartotojai, sumažins elektros sąnaudas, kurias turėtų išleisti šildydamiesi su elektriniu radiatoriumi.

  • Ekonomika Verslo planas
  • Microsoft Word 91 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (8910 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • UAB „Langesta” verslo planas
    10 - 3 balsai (-ų)
UAB „Langesta” verslo planas. (2017 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/uab-langesta-verslo-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 09:17
×