UAB Makveža kultūros tyrimas įmonėje


Uab „ makveža “ kultūros tyrimas. Darbo objektas. Darbo tikslas. Darbo metodai. Uab „ makveža “ pristatymas. Organizacijos kultūros lygmenys , parametrai ir kriterijai. Organizacinės kultūros apibrėžimas. Stiprios ir silpnos kultūros požymiai. Stipri kultūra. Organizacinės kultūros analizės lygiai. Pastebima kultūra. Poškienė. ir kt. 2000 ,. 60 Elementas. Organizacijos pastebimos kultūros parametrai ir jų pavyzdžiai. Persidengusios vertybės. Bendri susitarimai. Gerbiamas Respondente. Apklausa yra anoniminė !

Prie besikeičiančios ekonominės situacijos bandydamos išgyventi turėjo prisitaikyti dauguma organizacijų. Įmonių gyvavimo laikas trumpėja, didėja poreikis priimti greitus sprendimus. Todėl būtinos didelės pastangos bei gebėjimai prisitaikyti prie aplinkos pokyčių.

Kas skatina tobulėjimą, inovatyvumą, veiklos derinimą, nes greičiau atsiranda ir sensta žinios, didėja kompetencijos spąstų rizika. Atrodytų, kad tai padaryti nesudėtinga, galbūt pakeičiant kai kuriuos organizacijoje vykstančius procesus. Tačiau kiekvienai organizacijai yra būdinga tam tikra kultūra, ir tai sukelia įvairiausių kliūčių bandant prisitaikyti prie aplinkos pokyčių. Kaip vienas iš svarbiausių organizacijos sėkmingo gyvavimo elementų išskiriama organizacinė kultūra. Todėl nuspręsta paanalizuoti kaip organizacinė kultūra vertinama daugelio autorių, kokie svarbiausi organizacinės kultūros elementai, kiek svarbios organizacijos narių vertybės ir tarpusavio santykiai.

Ne mažiau svarbu atskleisti vyraujančią organizacinę kultūrą pasirinktoje statybinėmis medžiagomis prekiaujančioje įmonėje, nes įstaigoje vyraujančios organizacinės kultūros atskleidimas padėtų numatyti įstaigų vadovams suprasti, kiek stipri yra organizacinė kultūra ir kokiose srityse reikėtų tobulintis. Šios srities įmonė pasirinkta kaip specifinė prekybos sritis, į kurią pastaraisiais metais įsitraukia vis daugiau žmonių (tiek prekiaujančių, tiek vartojančių atžvilgiu). Nors prekyba statybinėmis medžiagomis šiais laikais sparčiai plečiasi, tačiau nėra duomenų, kaip savo organizacijų veiklą organizuoja šios srities vadovai, kokios yra deklaruojamos

Darbe bus analizuojama kaip jų veiklą veikia organizacinės kultūros specifiką formuojantys veiksniai.

Taigi, organizacinės kultūros analizė yra svarbi, kadangi padeda kryptingai siekti organizacijos tikslų, o glaudus suformuotos kultūros bei darbuotojų asmeninių charakteristikų suderinamumas užtikrina personalo pastovumą, didina pasitenkinimą darbu, įsipareigojimą organizacijai, kas užtikrina efektyvią veiklą bei gerus organizacijos darbo rezultatus. Todėl organizacinės kultūros organizacijose kūrimas ir puoselėjimas atskleidžia nagrinėjamos temos naujumą bei aktualumą.

Pradėję veiklą 2000-ųjų pavasarį nuo vieno Vilniaus filialo ji išaugo iki 25 padalinių ir daugiau nei 600 darbuotojų komandą turinčios ir sparčiai besiplečiančios įmonės. Didelis prekių pasirinkimas ir patrauklios kainos – pagrindiniai įmonės privalumai, leidžiantys jai būti statybinių ir apdailos medžiagų bei namų dekoravimo prekių rinkos lyderių gretose. Jos vienas iš padalinių yra įsikūręs Tauragėje, Gedimino g. 54. Šiuo metu UAB „MAKVEŽA” dirba 25 darbuotojai. Nagrinėjamos įmonės valdymo struktūra yra linijinė. Kiekvienas skyrius turi savo skyriaus viršininką ir to skyriaus darbuotojai yra pavaldūs jam.

Vizija - UAB „MAKVEŽA” siekia tapti stipriausia statybinių medžiagų parduotuve, būti žinoma ir vertinama, kaip stabili, patikima,novatoriška kompanija.

Įmonės darbuotojai nuolat tobulina žinias, dalyvaudami konsultacijose, rengiamuose mokymuose, organizacinėse vystymosi sesijose, taip pat tiekėjų organizuojamuose specializuotuose seminaruose.

Kultūra yra neatsiejama visuomenės gyvavimo dalis, tad ir kiekviena organizacija turi susiformavusią savitą kultūrą. J. Paužuolienė, K. Trakšelys, (2009 m.) pastebi, kad veiksminga kultūra yra svarbi visoms organizacijoms, kiekvienoje organizacijoje ji yra savita. Anot autorių, kultūra užtikrina elgesio stabilumą nurodydama, ką žmogus gali daryti ar sakyti skirtingose situacijose. Pasak R. Skurkienės (2007 m.), kultūra padeda kryptingai suformuluoti kasdienius organizacijos narių tikslus ir tinkamai reaguoti į išorinę aplinką. E. H. Shein (2004 m.) teigia, jog kultūra yra dinaminis reiškinys, nuolatos kuriamas tarpusavio bendradarbiavimu, lyderio pozicijomis, struktūra, papročiais, taisyklėmis, normomis, kurie nurodo valdymo ir elgesio būdą. R. Skurkienės (2007 m.) teigimu, visos organizacijos turi kultūras, bet ne visos kultūros vienodai įtakoja jos darbuotojus. L. Šimanskienė (2008 m.) teigimu, pagrindinė kultūros problema yra ne pats individas, o jo funkcionalumo ir laisvės struktūrose (šeimoje, gamyboje) problema: susikalbėjimo, sugebėjimo bendrauti, pažabojant vien tik savus interesus.

  • Microsoft Word 78 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (3253 žodžiai)
  • Universitetas
  • Loreta
  • UAB Makveža kultūros tyrimas įmonėje
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
UAB Makveža kultūros tyrimas įmonėje. (2015 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/uab-makveza-kulturos-tyrimas-imoneje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 13:39
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo