Uab „Maxima“ valdymas


Uab „ maxima “ valdymas. Organizacijos veiklos valdymas. Valdymo funkcijos. Tradiciniai valdymo tipai , kurie naudojami organizacijose. Šiuolaikiniai valdymo tipai , kurie naudojami organizacijose. Valdymo metodai. Vadovavimo stiliai. Kokį stilių patartina rinktis. Uab ,, MAXIMA “ kaip valdymo objekto ypatybės. Organizacijos problema jos priežastys ir sprendimo būdai. Įmonės MAXIMA SWOT analizė Stiprybės. MAXIMOS gamyniai „ Optima linija ”. „ maxima favorit ”. „ MAXIMA ekologica ”.


Dabartinėje vadybos literatūroje (Stoner ir kt., 2005; Cole, 2004), valdymas dažniausiai yra apibrėžiamas pagal keturias konkrečias vadovo atliekamas funkcijas, kurios tarpusavyje yra glaudžiai susijusios. Šios funkcijos dažnai lemia įmonių rezultatų produktyvumą, vidaus harmoniją ir stabilumą. J. Kvedaravičiaus (2000) teigimu, jeigu organizacija iš keturių pagrindinių funkcijų kažkurios vienos (pvz., planavimo ar motyvavimo) visai neeksploatuoja, tai jos vadyba yra nepakankamo turinio bei nekokybiška net ir tuo atveju, jeigu visos kitos funkcijos išvystytos skrupulingai (kokybiškai).

Tuo tarpu, P. Zakarevičius, J. Kvederavičius ir T. Augustauskas (2004) organizacinį projektavimą apibrėžia kaip žymiai platesnį bei sudėtingesnį procesą, akcentuodami organizaciją supančios išorinės aplinkos bei jos vidinių veiksnių svarbą organizacinio projektavimo procesui, ir išskiria šešis pagrindinius organizacinio projektavimo žingsnius: išorinės aplinkos, vienaip ar kitaip įtakojančios organizacijos veiklą ir valdymą, diagnostika, analizė ir įvertinimas, vidinės organizacinės situacijos diagnostika, analizė ir įvertinimas, organizacijos tikslų patikslinimas ir koregavimas, organizacinės struktūros tipo ir formos parinkimas, įvertinant visus galimus variantus, funkcijų pasidalijimas ir reglamentavimas bei darbuotojų skaičiaus nustatymas, darbuotojų darbo organizavimo projektavimas.

Be pagrindinių bendrųjų valdymo funkcijų organizacijose gali būti išskiriamos ir konkrečios valdymo funkcijos:

Patriarchalinis – tai valdymo tipas, kai įmonėje yra šeimos modelis: įmonei vadovauja ,,šeimos galva”, kuris savo nuožiūra skirsto pareigas ir reikalauja iš pavaldinių besąlygiško paklusnumo.

Valdymo metodai – būdai, kurie naudojant valdant norint pasiekti užsibrėžto tikslo. Valdymo metodą įtakoja žmonių poreikiai, kurie yra: materialieji, moralieji ir organizaciniai. Pagal tai išskiriami šie valdymo metodai:

Ekonominiai. Daugelio autorių nuomone jie yra patys svarbiausi. Tokia nuomonė remiasi tuo, kad žmogaus baziniai poreikiai dažniausiai yra ne visiškai patenkinti. Skiriamos dvi ekonominio valdymo metodųgrupės:

Tiesioginio poveikio būdas remiasi tiesioginiais santykiais ir materialiniųištekliųskirstymu. Diskutuotina, ar tiesioginio poveikio priemones reikia priskirti ekonominėms, nes jos turi daug bendro su administraciniais metodais. (A.Sakalas, 2002).

stengtis, kad asortimentas būtų papildomas ir atnaujinamas kitais gaminiais;

didinti įmonės pelną, analizuojant įmonės finansinius ir ekonominius rodiklius;

Pagrindinis MAXIMA LT tikslas – būti lyderiais. Atsižvelgiant į kintančią ekonominę situaciją, Maximos tinklas įgyvendins naujus bendrovės tikslus. Tai didinti veiklos efektyvumą, mažinti valdymo išlaidas, skatinti Lietuvoje gaminamų prekių vartojimą.

MAXIMA GRUPĖS apyvarta stabiliai augo nuo pat veiklos pradžios. Tokius sėkmingus rodiklius lėmė tai, jog Maxima dirbo labai tikslingai, vadovaudamasi ilgalaike strategija. Nuo 2011 metų MAXIMA GRUPĖS apyvarta mažėjo, dėl visuotinių taupymo metų. (žr. 1 pav).

MAXIMA LT, skverbdamasi į užsienio rinką naudoja koncentracijos strategiją. Rinkų koncentracijos strategija paremta išteklių ir pastangų sutelkimu į nedaugelį rinkų, laipsniškai plečiant savo įtaką vis naujose teritorijose. Šiuo metu svarstoma galimybė eiti į Ukrainos rinką, tačiau tarptautinė šios šalies padėtis yra nestabili, ji labai priklausoma nuo Rusijos. Todėl parduotuvių tinklo plėtra į šią šalį kol kas nėra vykdoma.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 34 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2678 žodžiai)
  • Dorota
  • Uab „Maxima“ valdymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Uab „Maxima“ valdymas. (2016 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/uab-maxima-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 07:27
×