UAB „Minolida“ įmonės ir aplinkos sąveikos


Įvadas. UAB “Minolida” charakteristika. Aplinkosaugos analizė. Aplinkos apsaugos veiksmingumo vertinimas ekožemėlapio sudarymas. Poveikiai aplinkai ir aplinkosaugos veiklos planas. Gaisrinės saugos organizavimas. Civilinės saugos organizavimas. Finansinė dalis. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Temos aktualumas: Pasirinkta tema yra aktuali kiekvienam žmogui kadangi visi mėgsta pavalgyti ką tik iškeptų bandelių.

Tiekti aukščiausios kokybės konditerinius gaminius, patenkinti klientų poreikius tobulinant savo produkciją.

Gamybos technologijos procesas yra nesudėtingas: iš aukščiausios kokybės produktų, sumaišyta tešla atėjus laiku kepama, gardinama skanėstais, patiekiama šviežia.

UAB „Minolida“ pastatas yra geroje strateginėje vietoje Laisvės alėja 28, Kaunas. Ši vieta tiek miesto gyventojams tiek atvykstantiems iš kitų miestų yra labai lengvai pasiekiama. Nuo autobusų stoties tik 10-ies minučių kelias pėškomis, netoliese yra ir viešojo transporto sustojimas, o teritorijoje yra automobilių stovėjimo aikštelė.

Įmonės numatomas patalpų plotas yra 50 kv. m. UAB „Minolida“ kuriasi trijų aukštų pastate pirmame aukšte. Patalpose įeina: gamybinės patalpos, sandėliavimo patalpos, administracijos patalpa, poilsio kambarys, tualetas, prekiavimo patalpa.

Naudojami įrengimai įmonėje: tešlos maišyklė, tešlos kildintuvas, konvekcinė krosnis, miltų maišyklė, kočioklė, vitrininė įranga, mikseriai, kasos aparatas, svarstyklės, kita įranga produkcijai laikyti, gaminti.

Žaliavos: kepinių įdarai, pabarstukai, kad viskas būtų šviežia įmonėje juos atveš kelis kartus į savaitę.

Kadangi besikurianti įmonė yra nedidelė jos personalą turi sudaryti 7 darbuotojai. Tai didelę patirtį turintys technologai-kepėjai, direktorius(ė), buhalteris(ė), vadybininkas(ė), pardavėjas(a), valytojas(a).

Gamybos apimtys nebus tokios didelės, kaip kitų pramoninių bendrovių todėl kai kurių poveikių bus tiesiog mažiau. Pavojingos atliekos nebus sandėliuojamos, nes jų paprasčiausiai įmonė nesukurs, nes visas patalpas, indus ir įrangius plaus su ekologiškomis priemonėmis, o visos nuotekos pateks į kanalizacijos sistemas.

Įmonės veikla, daro įtaką orui, nes iš kepimo krosnių kaminų į aplinką patenka dūmai, įvairūs kvapai. Produkcijos gamyboje, prižiūrint patalpas naudojamas vanduo, dėl to jis gausiai naudojamas ir įvairios nuotekos skatina vandens užterštumą, kuris daro įtaką aplinkos užterštumui. Taip pat siekiant atitikti aukštus higienos reikalavimus patalpų valymui naudojami įvairūs cheminiai valikliai, kurie veikia aplinką.

Aplinkosaugos problemos sprendžiamos skatinant vandens taupymą, taip pat stengiamasi apsaugoti orą nuo užterštumo naudojant įvairias apsaugos priemones ant kaminų, ventiliacijos angų. Cheminius valiklius stengiamasi pakeisti ekologiškais, mažiau cheminių medžiagų turinčių valiklių. Taip pat įmonė dalyvauja ekologinėse akcijose.

Kadangi įmonė vis tiek daro neigiama poveikį aplinkai, ji dalyvauja ekologinėje akcijoje “Darom”, taip pat dalyvauja renginyje “Šveskime pasaulinę aplinkosaugos dieną”. Remia aplinkosaugos judėjimą “Už gamtą”, organizaciją “Vandens klubas“.

Apibūdinti įmonės tiesioginį ir netiesioginį poveikį aplinkai pagal pateiktus ekožemėlapius, paaiškinti, kurie poveikiai yra svarbiausi.

Vandens kiekio naudojimą reikia mažinti, tačiau tai nedaro didelio poveikio aplinkai, nes vandenyje nėra nei trašų, nei koncentruotų chemijų.

Oro tarša taip pat nėra didelė, nes įmonėje veikia tik vienas pečius, kurio oro tarša neviršija nustatytos normos.

Gaminiams supakuoti ir sandėliuoti yra naudojamos popierinės pakuotės, kurių gamybai yra naudojamos mediena ir energija. Be to sandėliuojant produktus atsiranda brokuotų pakuočių, kurias kaip ir panaudotas pakuotes reikia išmesti. Įmonė rinkdamasi popierines pakuotes vietoj plastikinių, kurias naudoja didžioji dalis konkurentų, mažina aplinkos taršą, nes gali atliekas perdirbti ir panaudoti antriniam vartojimui.

  • Microsoft Word 973 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 36 puslapiai (7348 žodžiai)
  • Kolegija
  • Diana
  • UAB „Minolida“ įmonės ir aplinkos sąveikos
    10 - 3 balsai (-ų)
UAB „Minolida“ įmonės ir aplinkos sąveikos . (2019 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/uab-minolida-imones-ir-aplinkos-saveikos.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 27 d. 13:03
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema