UAB „Rūta“ naujo produkto kūrimo projektas


Įvadas. Produkto idėjos vystymas. Aprūpinimas. Gamyba. Produkto pateikimas rinkai. Išvados. Literatūros šaltiniai. Priedai.


Pagrindinis šio darbo tikslas – parengti UAB „Rūta“ naujo produkto kūrimo projektą.

Pateikti UAB „Rūta“ charakteristiką, apibūdinant jos veiklą, produktus ir pagrindinius veiklos rodiklius;

UAB „Rūta“ apyvartą 2016 metais buvo 5-10 mln. EUR intervale. Vidutinis darbo užmokestis prieš mokesčius 2017 m. spalio mėnesį buvo 881,03 EUR.

Produktas negali būti sukurtas be idėjų, todėl kuriant produktą, buvo pasitelktas idėjų generavimo būdas, kurio metu ant didelio popieriaus buvo surašytos visos idėjos. Šis metodas nedavė produktyvių rezultatų, todėl vėliau buvo bandyta idėjas galvoti sistemingiau, pasitelkiant įvairias sritis: sveika gyvensena, personalizuoti produktai, „pasidaryk pats“ produktai ir kt. Galvojant idėjas buvo atsižvelgta ir į vartotojų amžiaus grupes bei jų galimus poreikius. Taip buvo sugalvota 12 idėjų (žr. I priedas).

Organizacijos idėjų palyginimas ir atranka vyko etapais. Pirmajame etape pagal tam tikrus kriterijus (gamybos sudėtingumas, konkurentai, pakaitalai, prekės kaina, reikiamas kapitalas ir kt.) buvo atmestos 7 ne tokios patrauklios ir realios idėjos.

Vis labiau populiarėja sveikos gyvensenos, mitybos įpročių laikymasis. Džiovinti obuoliai yra sveikesnis saldumynas, lyginant su kitomis alternatyvomis, tokiomis kaip saldainiai, sausainiai ar pan. Natūralus juodas šokoladas yra rekomenduojamas saikingai vartoti įvairių dietologų. Be to, natūralaus juodojo šokolado užpilas sudaro sąlyginai mažą dalį bendrame produkto svoryje.

Per pastaruosius kelerius metus Lietuvoje itin išaugo džiovintų produktų populiarumas. To priežastis didelis lietuvių susidomėjimas sveika gyvensena ir mityba. Remiantis kompanijos „Arimex“ atliktu tyrimu per 2013 metus Lietuvoje buvo suvartota 8 tūkstančiai tonų džiovintų vaisių ir riešutų.

Obuolių džiovinimui yra reikalinga tam tikra speciali įranga. Kitas variantas – iš karto pirkti džiovintus obuolius. UAB „Rūta“ gamina juodąjį šokoladą, todėl šokolado gaminimo technologija nebus analizuojama.

Daroma prielaida, kad įmonė visada turi turėti 10 procentų atsargų nuo ateinančio mėnesio planuojamų pardavimų, kitos reikiamos atsargos nuperkamos tą patį mėnesį, kai atliekama gamyba. Toks atsargų valdymo variantas yra tinkamas, nes pradžioje planuojama produkciją parduoti pagrinde tik keliems pastoviems pirkėjams ir nedidelė dalis produkcijos galėtų būti parduodama atsitiktiniems pirkėjams. Atsižvelgiant į tai, galima aiškiai prognozuoti reikiamą atsargų poreikį ir atlikti užsakymus iš žaliavų tiekėjų. Atsižvelgiant į planuojamus pardavimus, pateikiamas prognozinis žaliavų kiekis (žr. 3 lent.). Remiantis atliktais skaičiavimais, UAB „Rūta“ pastovus, optimalus džiovintų obuolių atsargų poreikis – 26,5 kilogramo. Kiekvieno mėnesį užsakomas žaliavų kiekis – 280,5 kilogramo, 255 kilogramai sunaudojami tą patį mėnesį gamybai, 25,5 kilogramo lieka žaliavų atsargose.

Šokolado glaisto kiekis reikalingas 1 kilogramui džiovintų obuolių – 100 gramų. Daroma prielaida, kad 100 gramų juodojo šokolado savikaina 30-40 centų. Daroma prielaida, kad juodo šokolado atsargų poreikis 100 proc. patenkinamas iš dabartinių UAB „Rūta“ turimų juodojo šokolado rezervinių atsargų.

Jeigu būtų nuspręstą pirkti džiovintus obuolius, UAB „Rūta“ alternatyvūs tiekėjai:

UAB „Arimex“ – didžiausias riešutų ir džiovintų vaisių pardavėjas Baltijos šalyse;

UAB „Sanitex“ – didmeninė ir mažmeninė prekyba maisto ir ne maisto produktais;

Mažmeninė 1 kilogramo džiovintų obuolių kaina 5-8 eurai. Tikėtina, kad perkant didesniais kiekiais didmeninė kaina turėtų būti 20-30 procentų mažesnė. Tikėtina kaina 6 EUR už kilogramą džiovintų obuolių.

  • Microsoft Word 1160 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (3440 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ren
  • UAB „Rūta“ naujo produkto kūrimo projektas
    10 - 3 balsai (-ų)
UAB „Rūta“ naujo produkto kūrimo projektas. (2018 m. Sausio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/uab-ruta-naujo-produkto-kurimo-projektas.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 18 d. 01:03
×