UAB „Senukai“ ekonominė veiklos analizė


Santrauka. Įvadas. Darbo objekto, informacijos šaltinių ir tyrimų metodikos apžvalga. Įmonės veiklos analizė teoriniu aspektu. Įmonės veiklos analizės samprata. Įmonės veiklos analizės metodai. Sektoriaus apžvalga.


Šiomis dienomis veiklos analizė įmonėms jau nebėra naujiena. Visgi analizė padeda įmonės tobulinti savo darbo procesą ir kitas veiklas, susijusias su verslu.

Šio darbo problematika: ne kiekviena įmonė skiria pakankami dėmesio į savo veiklos rezultatus, ko pasėkoje įmonės net nepastebi, kad eina bankroto link.

Mano darbo tikslas yra atlikti UAB "Senukai" 2011 - 2013 metų veiklos analizę.

Tyrimui atlikti bus naudojama literatūros ir kitų informacijos šaltinių analizė.

Darbo problematika: ne kiekviena įmonė skiria pakankamai dėmesio į savo veiklos rezultatus, ko pasėkoje įmonės net nepastebi, kad eina bankroto link.

Darbo tikslas: išanalizuoti pasirinktos įmonės 2011-2013m. veiklos duomenis ir nustatyti įmonės veiklos perspektyvas.

Darbo objektas. Šiame kursiniame darbe bus analizuojama UAB "Senukai" 2011-2013 metų veikla. Analizuojant remsiuosi ir įvairiais informaciniais šaltiniais.

Informacinių šaltinių apžvalga. Šiame kursiniame darbe bus panaudota įvairi literatūra, kuri padės lengviau analizuoti UAB "Senukų" veiklą.

Tyrimo metodikos apžvalga. Rašant praktinę dalį, bus panaudota MS Excel programa, duomenų apdorojimui. Remiantis balansu ir pelno nuostolių ataskaita, apskaičiuosiu įvairius rodiklius, kurie parodys, kaip įmonė gyvavo per pastaruosius 3 metus ir pabandysiu nustatyti perspektyvas ateičiai,

Anot G. Kancerevičiaus, finansinė veiklos analizė yra: „Finansinių ataskaitų analizė yra procesas, kurio tikslas yra įvertinti esamą ir buvusią firmos finansinę padėtį ir veiklos rezultatus, visų pirma siekiant nustatyti labiausiai tikėtiną ateities padėtį ir sąlygas. Siekiama atkurti apskaitos užfiksuotus ekonominius įvykius.“ (Kancerevičius, G., 2004, p. 127). Šis autorius įmonės veiklos finansinę analizę vadina finansinių ataskaitų analizę, kurią labai panašiai apibrėžia J. Mackevičius, tik čia labiau akcentuojamas ateities padėties ir sąlygų nustatymas, ką akcentuoja D. Šlekienė ir I. Klimavičienė (perspektyvos įvertinimas).

Apibrėžus finansinės analizės sąvoką, toliau pateiksiu jos reikšmę įmonės valdymui, pateikdamas taip pat kelių autorių nuomones, palyginimui. Analitikai atlikdami analizę, kaip minėjau, naudoja įvairius informacinius šaltinius, kurių dėka yra išanalizuojama įmonės veikla įvairiais aspektais, jos rezultatyvumas, įvertinama esama padėtis bei ateities perspektyvos, kas yra labai svarbu ūkiniams objektams, norintiems sužinoti vykdomos veiklos trūkumus bei juos pašalinti, kad išsilaikytų konkurencingose šių laikų rinkose.

Šis autorius labai aiškiai išvardino analizės naudą įmonei, suskirstė ją punktais, kad labiau akcentuotų ir pabrėžtų. Anksčiau šiame darbe dar nebuvo paminėta tai, kad finansinės analizės metu yra atskleidžiamos nepanaudotos galimybės, kas įmonei trukdo save labiau realizuoti bei išsilaikyti konkurencijoje su kitomis įmonėmis. Išnaudojus šias galimybes gali būti, kad įmonės pardavimų apimtis žymiai padidės, ar sumažės išlaidos, kas padėtų siekti pagrindinio įmonės tikslo – pelno didinimo. Labai naudinga įmonei palyginti dabartinę jos situaciją su planais, normatyvais ir kitais parametrais, kad spėtų laiku pamatyti trūkumus, kad spėtų laiku ištaisyti padarytas klaidas ir pan. Taip pat gana svarbu yra nustatyti, kodėl pasikeitė faktiniai rodikliai, surasti pasikeitimo priežastis.

  • Microsoft Word 45 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (3183 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovidas
  • UAB „Senukai“ ekonominė veiklos analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
UAB „Senukai“ ekonominė veiklos analizė. (2019 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/uab-senukai-ekonomine-veiklos-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 24 d. 18:33
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo