UAB „Švara” pardavimo savikainos apskaitos politika


Įvadas. Buhalterinės apskaitos organizavimas. Pardavimo savikainos buhalterinės apskaitos reglamentavimo nuostatos. UAB „Švara“ veiklos apžvalga ir apskaitos politika. UAB „švara“ įmonės buhalterinė apskaita ir finansinių ataskaitų parengimas. Buhalterinės apskaitos tvarkymas. Finansinių ataskaitų parengimas. Išvados ir rekomendacijos. Literatūra ir kiti informacijos šaltiniai. Priedai. Priedas.


Temos aktualumas: Tema yra aktuali, nes norint teisingai parengti finansinę atskaitomybę, apskaičiuoti ir deklaruoti mokesčius, įmonė privalo žinoti reikiamus nuostatus bei pasirinkti tinkamą apskaitos politiką. Taip pat nežinant pardavimo savikainos aspektų, įmonė negali ieškoti mažesnių kaštų pelnui uždirbti.

Šioje darbo dalyje, apžvelgiamos Taip pat, apibūdinama UAB „Švara“ veikla ir buhalterinės apskaitos politika.

Pagal 6-asis VAS „Aiškinamasis raštas“ (2016), tais atvejais, kai pardavimų apimtys einamaisiais metais žymiai padidėja ar patiriami įmonei nebūdingo pobūdžio netekimai, įmonė turi atskleisti ir apibūdinti sumas, kurios įtrauktos į pajamų ir (ar) sąnaudų straipsnius, išsiskiria savo dydžiu ar pobūdžiu.

Apibendrinant sąnaudų sampratą labai svarbu pabrėžti sąnaudų reikšmingumą. Sąnaudos padeda patikimai nustatyti įmonės ataskaitinio laikotarpio finansinį rezultatą. Įvertinant tai, kad pelnas (nuostolis) daro įtaką įmonės plėtrai, jo vertės padidėjimas (sumažėjimas) daro poveikį savininkų, darbuotojų, investuotojų, valstybės bei visuomenės lūkesčiams ir veiksmams, teisingai pripažinti pajamas ir sąnaudas bei nustatyti jų dydį yra labai svarbu ir reikia ypatingo dėmesio.

Uždaroji akcinė bendrovė ,,Švara” yra neseniai įsikūrusi įmonė, savo veiklą vystanti nuo 2015 m. II-ojo ketvirčio. UAB „Švara” pagrindinė veikla yra biurų, sandėlių valymo darbų atlikimas, mechanizuotas aplinkos tvarkymas, sklypų priežiūra, žemės darbai ir sodų bei aplinkos priežiūra žiemą.

Įmonės misija – teikti klientams kokybiškiausias valymo darbų paslaugas visoje Lietuvoje.

Įmonės vizija – būti patikimu partneriu siekiantiems aukščiausių rezultatų ir tapti vienu iš lyderių Lietuvos valymo darbų paslaugų rinkoje.

Įmonė UAB „Švara” dirba siekdama pelnyti klientų pasitikėjimą kaip jų partneris kiekvieną dieną, o šis pasitikėjimas vestų įmonę lyderystės link.

Uždarosios akcinės bendrovės ,,Švara” sėkmė – tai jos darbuotojai. Įmonėje dirba aukštos kvalifikacijos ir didelę valymo bei priežiūros darbų patirtį sukaupę darbuotojai, kompetetingas administracijos personalas operatyviai sprendžia iškilusias problemas. Per kelis veiklos metus įmonė sukūrusi lojalių klientų ratą, pelniusi pripažinimą bei pasitikėjimą.

Įmonės buhalteriai, tvarkydami apskaitą, rengdami finansines ataskaitas turi vadovautis taisyklėmis, principais, kurie nurodomi apskaitos politikoje. Ji kuriama įsigilinus į verslo sąlygas, įmonės pobūdį ir nuosavybės formą. Apskaitos politikoje, žiūrima į įmonės darbo specifiką, sukonkretinami įstatymai, reglamentuojantys poįstatyminių aktų nuostatas.

Įmonės buhalterinę apskaitą tvarko buhalteris, kurio darbui vadovauja ir jį kontroliuoja įmonės UAB „Švara“ direktorius.

Apskaita įmonėje privalo būti konfidenciali, buhalteris ją gali atskleisti tik įmones administracijai ir vadovybei tam, kad jie priimtų teisingus sprendimus, bei gebėtų planuoti ir kontroliuoti įmonės veiklą.

UAB „Švara“ apskaita tvarkoma naudojant „Rivilė“ apskaitos sistemą. Ši programa pritaikyta bendrovių, uždarųjų akcinių bendrovių, individualiųjų įmonių, viešųjų įstaigų ir ūkinių bendrijų, apskaitai tvarkyti. Padarytą klaidingą įrašą iš karto galima panaikinti ar ištaisyti. Programa ir apskaitos duomenys apsaugoti slaptažodžiais.

Kaip leidžia Lietuvos Respublikos įstatymų nuostatos, bendrovė rengia sutrumpintą finansinių ataskaitų rinkinį, nes įmonė priskiriama labai mažų įmonių grupei.

Įmonė nerengia tarpinių finansinių atskaitomybių. Kiekvienų finansinių metų pabaigoje buhalteris turi peržiūrėti rodiklius ir nustatyti, ar rengti trumpą, ar pilną finansinę atskaitomybę. Už finansinės atskaitomybės parengimą laiku atsakingas buhalteris. Įmonė finansinę atskaitomybę pasirašo įmonės direktorius.

Dokumentų saugojimo tvarka. Norminiai aktai, pagal kuriuos nustatomi įmonės dokumentų saugojimo terminai:

  • Microsoft Word 164 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (5759 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viltė
  • UAB „Švara” pardavimo savikainos apskaitos politika
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
UAB „Švara” pardavimo savikainos apskaitos politika. (2017 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/uab-svara-pardavimo-savikainos-apskaitos-politika.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 01:49
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo