Uab „Tekstilė“ ekonominė veikla


Uab „Tekstilė“ ekonominė veikla.


Lietuvoje yra daug skirtingomis veiklos sritimis užsiimančių įmonių. Kiekvienas žmogus, pagal savo charakterio savybes, renkasi kokia veikla beišverčiančioje įmonėje jis norėtų dirbti, kur geriausiai galėtų realizuoti save ar kilti karjeros laiptais. Aš norėčiau dirbti gamybos ar logistikos veikla besiverčiančioje įmonėje, kadangi tokiose įmonėse administratoriaus darbas yra ganėtinai svarbus.

Administratoriaus veikla įmonėse yra būtina. Skirtingo tipo įmonėse administratoriaus funkcijos dažniausiai irgi būna skirtingos, tačiau visur vienodai svarbios. Galima išskirti pagrindines administratoriaus funkcijas:

Mano pasirinkta įmonė, kurios ekonominės veiklos analizę atliksiu šiame darbe yra UAB „Tekstilė“ (įmonės pavadinimas pakeistas visame darbe). Tai yra vidutinio dydžio, užsienio kapitalo, siuvimo įmonė. Lietuvoje savo veiklą ji vykdo jau daugiau kaip 16 metų. Visa produkcija gaminama eksportui. Įmonėje šiuo metu dirba per 120 darbuotojų.

Taigi, administratorius veikla tiek mano pasirinktoje, tiek bet kurioje kitoje įmonėje yra labai svarbi, kadangi jis su savo veikla ir darbo kokybe, prisideda prie įmonės įvaizdžio kūrimo.

Darbo tikslas. Apžvelgti UAB „Tekstilė“ ekonominę veiklą.

Darbo uždaviniai:

Susipažinti su įmonės socialiniais ir ekonominiais tikslais.

Išanalizuoti gamybos procesą įmonėje.

Išanalizuoti kokius veiklos planavimo metodus įmonė naudoja savo veikloje.

Sužinoti kaip įmonė planuoja darbuotojų skaičių.

Išanalizuoti kokios darbo užmokesčio formos yra taikomos įmonėje.

Išsiaiškinti kokį metodą įmonė naudoja nustatinėdama gaminio kainą.

Šiame skyrelyje apžvelgsiu kaip svarbu įmonei pasirinkti tikslus bei strategiją. Taip pat apžvelgsiu pagrindinius ekonominius rodiklius, pasirinktos įmonės socialinius ir ekonominius tikslus.

2.1 Tikslų ir strategijos pasirinkimo svarba

Kiekviena įmonė, siekdama kuo efektyviau vykdyti savo veiklą, privalo išsikelti sau tikslus bei paruošti strategijos planą.

Įmonės strategijos pasirinkimas yra sudėtingas ne vieno žmogaus darbas. Dažniausiai įmonės strategijos kūrime dalyvauja visas vadovaujantis personalas. Strateginis valdymas – tai veiksmų ir sprendimų rinkinys, kurį priima įmonės vadovybė, siekdama nustatyti įmonės viziją ir misiją, išteklių efektyvų panaudojimą, užtikrinti įmonės veiklos efektyvumą konkrečioje aplinkoje.

UAB „Tekstilė“ vadovaujasi savo strateginiu valdymu. Įmonė turi savo viziją, misiją bei tikslus, kuriuos skleidžia tarp savo darbuotojų. Misija padeda sukurti vieningumą kompanijoje ir efektyviau ją valdyti, nes ji:

Vizija padeda prasmingai vadovauti verslui ir kryptingai jį vystyti. Vizija:

Vizijos ir misijos turėjimas leidžia įmonei išsikelti tikslus. Tikslų turėjimas yra svarbus dėl keturių priežasčių:

UAB „Tekstilė“ turi išsikėlusi savo tikslus:

Taigi, siekiant kuo efektyvesnės veiklos ir didžiausio pelno yra labai svarbu įmonėje turėti strategiją. Strategija leidžia turėti teisingą viziją, misiją bei išsikelti tikslus, kurie padėtų įmonei eiti teisinga linkme.

Kiekviena įmonė pradėjusi savo veiklą išsikelia ekonominius tikslus. Ekonominiai įmonės tikslai pirmiausia orientuoja į vieningą gamybą. Parduodama pagamintą produkciją įmonė turi ne tik padengti gamybos kaštus, bet ir gauti pelną.

Nuo ekonominių tikslų taip pat yra neatskiriami ir socialiniai įmonės tikslai. Socialiniai įmonės tikslai reikalauja, kad darbuotojams būtų teisingai atlyginama už jų atliktą darbą. Įmonė turi siekti sudaryti darbuotojams geras darbo sąlygas, suinteresuoti siekti efektyvaus darbo, garantuojančio įmonės pelningumą. Svarbu įtraukti įmonės dirbančiuosius į bendrą komandinį darbą, suvokiant įmonės veiklą kaip darniai funkcionuojančią sistemą.

įtraukti darbuotojus į įmonės tikslų įgyvendinimą.

Ekonominiai ir socialiniai tikslai yra labai glaudžiai susiję. Nevykdant socialinių tikslų, blogėja ekonominiai tikslai, nes nepatenkinti ir nemotyvuoti darbuotojai prastai atlieka savo darbą, o tai įmonei neleidžia pasiekti didžiausio pelno.

Visas gamybos procesas prasideda nuo užsakymo atkeliavimo į įmonę. Užsakovai atsiunčia gaminio pavyzdį, techninį aprašymą, išmatavimo lentelę. Be to atsiunčiami ir siūlai, audiniai, pakavimo priemonės. Tada gamybos procesas vyksta trimis etapais:

  • Microsoft Word 61 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (4688 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Uab „Tekstilė“ ekonominė veikla
    10 - 6 balsai (-ų)
Uab „Tekstilė“ ekonominė veikla. (2016 m. Vasario 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/uab-tekstile-ekonomine-veikla.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 10:05
×