UAB „Ukmergės keliai“ įmonės verslo išorinės ir vidinės aplinkos analizė


Įžanga. UAB “Ukmergės keliai“ įmonės veiklos pristatymas. UAB“Ukmergės keliai“ išorinės aplinkos analizė. Makroaplinkos analizė. Socialinė aplinka. Politinė aplinka. Technologinė aplinka. Ekonominė aplinka. Mikroaplinkos analizė. UAB “Ukmergės keliai” įmonęs vidinės aplinkos analizė. Išvados. Literatūra.


1996 m. balandžio 26 d. gauta licencija Nr. 0004, leidžianti UAB,,Ukmergės keliai” verstis Valstybės kelių projektavimo, tiesimo ir eksploatavimo veikla Lietuvos Respublikoje.

1998 m. kovo 27 d. gautas Lietuvos geologijos tarnybos leidimas Nr.37 – 98 naudoti žemės gelmių išteklius ir ertmes. Šiuo leidimu nuo 1998-03-30 d. leidžiama UAB,,Ukmergės keliai” naudoti Vilniaus apskrities Ukmergės rajono Pijorų žvyro ir smėlio telkinio išteklius.

1998 – 11 – 13 d. gautas atestatas Nr. 0188, kuriuo suteikiama teisė miesto magistralinių gatvių ir sankryžų statybos, tiltų, viadukų, pėsčiųjų perėjų statybos ir kitiems darbams atlikti.

Lietuvoje keliai skirstomi į valstybinius – magistralinius ir vietinius. Už valstybinius magistralinius kelius (išskyrus ruožus miestuose) yra atsakinga susisiekimo ministerija, tačiau jų valdymo kompetencija yra pilnai deleguota Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD). Didžioji kelių dalis priklauso savivaldybėms, o kita likusi – miškininkams, melioratoriams.

UAB ,,Ukmergės keliai” pagrindinis užsakovas yra LAKD, bet nemažai atliekama ir smulkių užsakymų iš įmonių, organizacijų, privačių asmenų. Visiems kelių darbams LAKD organizuoja konkursus. Darbams Ukmergės, didesniuose Jonavos (čia yra bendrovės asfaltbetonio bazė), Širvintų, Anykščių, iš dalies Kauno bei kitų aplinkinių rajonų pakraščiuose (prie Ukmergės rajono ribų) konkursus paprastai laimi UAB ,,Ukmergės keliai”. Svarbiausias UAB,,Ukmergės keliai” pranašumas ,,savo” zonoje – mažesni technikos ir žaliavų transportavimo kaštai.

UAB,,Ukmergės keliai”, norėdama išsilaikyti tarp stiprėjančių kelių remonto ir statybos įmonių bei įsitvirtinti rinkoje, 1999 m. pradėjo labai aktyviai gerinti savo techninę bei technologinę bazę. 1999 – 2000 metais buvo įsigyta technologinė įranga tiltų deformacinių ,,TARCO” tipo siūlių įrengimui, modernizuota asfaltbetonio gamybos bazė, 2007 metais buvo įsigyta nauja asfaltbetonio maišyklė TBA-160 (BENNINGHOVEN).

Dabar bendrovė specializuojasi statyti ir remontuoti tiltus bei viadukus. Remontuojant tiltus sėkmingai taikoma Danijos firmos ,,TARCO VEJ A/S”technologija, įrengiant minkštas deformacines siūles. UAB,,Ukmergės keliai” viena iš pirmųjų Lietuvoje pradėjo taikyti šią naujovę ir kol kas yra vienintelė įmonė, rengianti tokias siūles. Taip pat įsisavinama monolitinių tiltų statybos technologija. Tokiu būdu buvo statomi Aristavos ir Nociūnų viadukai ,,VIA Baltikca” kelyje.

Įsisavinus tiltų ,,TARCO” tipo deformacinių siūlių įrengimo technologiją, išsiplėtė darbų realizacijos rinka. Darbai atliekami ir tolimesniuose rajonuose: Šiaulių, Plungės, Radviliškio, Raseinių, Ignalinos, Alytaus, Jurbarko, Šilutės ir kt.

Darbų vykdymui, asfaltbetonio gamybai medžiagos yra perkamos. Įmonė pati ruošia smėlį, bet tai tik maža medžiagų poreikio dalis. Tiekimo sutartys su įvairiomis firmomis sudaromos priklausomai nuo tuo metu rinkoje esančios situacijos. Vasarą medžiagų apyvarta labai greita, todėl atsargos kaupiamos ir ne sezono metu.Sutartys medžiagų tiekimui yra trumpalaikės, sudaromos tik vieniems metams.

PEST analizė, kurios metu nustatomi išorinės aplinkos veiksniai ir įvertinamas jų poveikis institucijos veiklai:

švietimas yra svarbi strateginiu požiūriu sritis, kuri tiesiogiai siejasi su organizacijų veiklos. Nuo 2014 metų Ukmergės technologijų mokyklas parengė Kelių statybos ir priežiūros darbuotojas, bet grupė formuojama tik nuo 25 moksleivių deja tokio kiekio norinčiu dar nebuvo. Niekas neruošia asfvalbetonio maišyklių operatorių, asfvalbetonio klotuvo operatorių. Įmonė turi savo lėšomis apmokyti darbininkus. Sezoniniai darbininkai sudaro apie 80% visų įmonėje dirbančių žmonių, kurie beveik visi kas metus ateina nauji, senų darbininkų ateina tik apie 10 %.

  • Microsoft Word 193 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (3092 žodžiai)
  • Universitetas
  • Faust
  • UAB „Ukmergės keliai“ įmonės verslo išorinės ir vidinės aplinkos analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
UAB „Ukmergės keliai“ įmonės verslo išorinės ir vidinės aplinkos analizė. (2016 m. Gruodžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/uab-ukmerges-keliai-imones-verslo-isorines-ir-vidines-aplinkos-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 26 d. 18:31
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo