UAB „Žuvėdra“ konkurencinio pranašumo formavimo galimybių vertinimas


UAB „Žuvėdra“ konkurencinio pranašumo formavimo galimybių vertinimas. Literatūra. Priedas Anketa. Priedas Anketos rezultatai.


Lietuvoje restoranų statistika yra negailestinga, nes atidaroma naujų restoranų beveik tiek, kiek jų tuo pačiu metu ir bankrutuoja. Dažnai tai įvyksta dėl itin paprasto dalyko – neprofesionalumo. Itin svarbus dalykas yra aptarnavimas, maisto kokybė, atmosfera, valgiaraščio pateikimas. Visi šie dalykai tarpusavyje yra labai svarbūs, nes net vienas nepatenkintas klientas gali sukelti milžiniškus nuostolius ir suteikti blogą reputaciją restoranui. Daugybė žmonių, einančių į restoranus, kurie priklauso dideliam restoranų tinklui, iš esmės beveik nieko įpatingo nesitiki, o mažiausiems restoranams šiuo metu yra keliami kurkas aukštesni reikalavimai. Nors visi žinome tai, jog mažuose restoranų tinkluose dauguma patiekalų yra ruošiami iš pusgaminių. Todėl ten gaunama įprastas, niekuo itin nesužavintis maistas.

Kone labiausiai paplites restoranų tinklas Lietuvoje yra Hesburger ir MacDonald’s. Tai yra greito maisto restoranai, kurie yra prieeinami, kiekvienam žmogui finansine prasme, nes maistas tokiuose restoranuose yra pigus, sotus bei greitas. Tačiau tokie restoranai sulaukia ir daug skaudžios kritikos. Nes greitas maistas yra laikomas nesveiku, kenksmingu žmogaus sveikatai. O maisto pasirinkimas nėra itin didelis. Tačiau šie restoranai dažniausiai yra priimtini jauniems, skubantiems bei itin užimtiems, neitin dideles pajamas gaunantiems žmonėms.

1.5 Ignalinos rajono stiprybės ir silpnybės viešbučių ir restoranų verslui

Nors ir Ignalina yra garsi savo gamtos grožiu, įkurti itin gerai klestintį verslą yra ganėtinai sunku. Itin didelė problema yra didelis nedarbas dėl kurio išsilavinę ir gabūs žmonės išvyksta į didesnius, perspektyvesnius miestus. Taip mažėja išsilavinimo lygis. Todėl viešbučius ir restoranus retai aplanko vietiniai gyventojai.

„Žuvėdra“ tai nedidelis viešbutis bei restoranas kuris yra įsikūręs pačiame Aukštaitijos nacionaliniame parke, mažame, tačiau kurortiniame Rytų Lietuvos mieste Ignalinoje. Netoli restorano yra Paplovinio ežeras, restoraną supa nacionalinio parko miškai. Savo restorano veiklą pradėjo 1962 metais. “Žuvėdra,, yra 3 žvaigždučių viešbutis teikiantis ne tik restorano ir viešbučio paslaugas. Čia taip pat klientams yra teikiamos šios paslaugos: teniso kortai, žvejyba, plaukiojimas kanojomis, pėščiųjų žygiai, dviračių nuoma, vaikų žaidimų aikštelė, karaoke vakarai. ,,Žuvėdra” yra įsikūrusi itin geroje vietoje, nes yra puikus susisiekimas, restoranas yra beveik pačiame miesto centre, netoliese yra pora maisto prekių parduotovių. Prie pat restorano yra Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija ir Ignalinos gimnazija.

Šiame viešbutyje ir restorane taip pat yra ir dvi konferencijų salės kuriuose gali sutilpti iki 120 asmenų. O 2014 metais gegužės 9 dieną buvo atidarytas vienintelis Ignalinos rajone “Žuvėdros pramogų parkas,, . Šiuo pramogų parku buvo tikimasi pritraukti kuo daugiau turistų ir pramogautojų ne tik su tikslu, kad žmonės papramogautų, bet kad ir aplankytų ir apsistotų viešbutyje “Žuvėdra,, .  Lietuvoje tai jau 18-as toks pramogų parkas, tačiau ir vienintelis išsiskiriantis iš kitų. Pirmiausia, niekur kitur, tik Ignalinoje,yra įrengtas pats ilgiausias skrydis per ežerą. Lyno ilgis per Paplovinįo ežerą siekia net – 310 m. Nečiuožent per ežerč galima savo jėgas išbandyti dviejų tipų kliūčių ruožuose kuriuose gana aukštai tektų įveikti daugybę lynų bei ant jų kabančių takelių, rąstelių, kilpų. Kaip ir bebūtų gaila, tačiau šis pramogų parkas savo įdomiomis kliūtimis bei trasomis lankytojus džiugina tik šiltuoju metų laiku. Šaltuoju metų sezonu parkas būna uždarytas. Vidutiniškai pramogų parkas darbą pradeda gegužės – birželio mėnesiai, tai itin priklauso nuo oro sąlygų bei lankytojų, turistų srauto. Dažniausia parkas užsidaro spalio mėnesį. Šiltuoju sezonu į prampgų parką vidutiniškai priimama apie 6 darbuotojus, iš kurių keturi būna instruktoriai.

  • Microsoft Word 131 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (4427 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vytenis
  • UAB „Žuvėdra“ konkurencinio pranašumo formavimo galimybių vertinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
UAB „Žuvėdra“ konkurencinio pranašumo formavimo galimybių vertinimas. (2017 m. Gruodžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/uab-zuvedra-konkurencinio-pranasumo-formavimo-galimybiu-vertinimas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 15 d. 20:27
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo