Ubuntu administravimo įrankis Perl kalba


Įvadas. Teorinė dalis. Kas yra Perl? Perl/Tk modulis. Perl alternatyvos Ruby ir Python. Temos analizė. Darbo srities analizė. Darbinės srities modelis. Projektinė dalis. Pradinis darbo aprašymas. Projekto vykdymo planas. Įrankio valdymas. Darbo eigos aprašymas. Darbų eigos grafas. Problemų ir jų sprendimų aprašymai ir pagrindimai. Galutinis projekto stovio aprašymas. Atlikto darbo rezultatų analizė. Patarimai, pastebėjimai, rekomendacijos. Išvados. Literatūros ir informacinių šaltinių sąrašai. Anotacija. Summary. Priedai.

Ubuntu – viena populiariausių Linux operacinių sistemų, šio branduolio operacinių sistemų šeimoje. Populiariausios variacijos: Ubuntu, Linux Mint, Fedora, openSUSE, Zorin OS, Debian ir t. t. Reikia nepamiršti, kad tai laisva, atvirojo kodo operacinė sistema, todėl kiekvienas norintis gali laisvai ją persisiųsti ir naudoti. Nuo senų laikų yra įsigalėjęs požiūris, kad daugelis Linux operacinių sistemų skirtos tik sistemų administratoriams, programuotojams ar kitiems patyrusiems kompiuterių naudotojams, tačiau laikui bėgant Ubuntu virto visiems vartotojams suprantama ir nesudėtinga OS. Šia operacinę sistemą gali naudoti ir paprasti vartotojai, kuriems kompiuteris reikalingas tik naršymui internete, žiūrėti filmus ir klausytis muzikos. Nors kaip ir kitose operacinėse sistemose valdymas konsole (terminalu) yra išlikęs ir Ubuntu versijoje, kuris gali būtų sunkiai suprantamas kasdieniniam vartotojui.

Šio darbo tikslas: Sukurti administravimo įrankį nepatyriusiam tinklo administratoriui Ubuntų operacinei sistemai.

Šio darbo uždaviniai:

Išanalizuoti ir sugrupuoti Ubuntu komandas;

Išanalizuoti Perl programavimo kalbą ir įvertinti jos panaudojimo galimybes Ubuntu administravimo įrankio kūrimui;

Parengti Ubuntu administravimo programos, skirtos nepatyrusiams tinklo administratoriui projektą;

Ištestuoti parengtą programą.

Kadangi Linux yra atviro kodo, tai ir administravimo įrankius, programas, kuria kiekvienas geriau išmanantis šia operacinę sistema entuziastas. Vieni populiariausių administravimo įrankių: Webmin, OpenPanel, kurie naudojami sistemos administravimui pasitelkus interneto naršyklę, OpenVPN – atviro kodo virtualaus tinklo sudarymo įrankis, WireShark –sistemos stebėjimo įrankis, ISPConfig – serverių priežiūros įrankis ir dar daugelis kitų. Kaip ir pati operacinė sistema taip ir jos įrankiai yra atviro kodo ir laisvai platinami internete.

Šiame darbe analizuojamos pagrindinės komandos reikalingos Ubuntu sistemos valdymui. Šias komandas galima suskirstyti į paprastąsias skirtas sistemos informacijos peržiūrai, darbo su failais ir aplankais bei tinklo informacijos peržiūros komandas.

Tk yra tikriausiai labiausiai paplitęs perl kalbos grafinės sąsajos(GUI) kūrimo įrankis. Tai puiki sąsaja naudojama tūkstančių žmonių. Ši modulį gali naudoti žmonės neturintys didelių programavimo žinių ar grafinės sąsajos kūrimo sugebėjimų, pakanką perl kalbos pagrindų suvokimo.

Tiek kodo pakanką sukurti langą, jame pasisveikinti ir sukurti išėjimo mygtuką:

Ir daugelis kitų žinomų grafinės sąsajos elementų. Kiekvienas iš jų turi ne vieną nustatymą, kuris padeda keisti jo formą, išvaizdą, vieta bei savybes.

Perl alternatyvos: Ruby ir Python

Perl buvo pasirinkta kaip paprasčiausia ir plačiausiai naudojama programavimo kalba Linux administravime.

Pasirinkta tema: Ubuntu administravimo įrankis Perl kalba. Šio darbo tikslas: Parengti administravimo įrankį nepatyrusiam tinklo administratoriui Ubuntu operacinei sistemai. Taip siekiama susipažinti su Ubuntu darbine aplinka ir Perl programavimo kalba, ateityje bandant pereiti prie tinklo administravimo. Šio įrankio realizavimui reikės Ubuntu 14 operacinės sistemos, naujausios Perl versijos, kurią galima įsirašyti terminale parašius sudo apt-get install perl.Žinoma naujų programų, modulių diegimui reikia administratoriaus teisių. Kadangi pats perl turi nelabai daug pagrindinių modulių, tai reikės papildomų modulių, pavyzdžiui Tk, kurių įsirašymas yra per CPAN programą. Ją įsirašome su komanda terminale: sudo apt-get Bundle::CPAN, tada suvedę cpan galime pasileisti Comprehensive Perl Archive Network (cpan) programą ir įrašius install Tk į terminalą cpan programa įrašo modulį ir tada ji jau galime naudoti skripte.

  • Microsoft Word 285 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (2290 žodžiai)
  • Universitetas
  • Robė
  • Ubuntu administravimo įrankis Perl kalba
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ubuntu administravimo įrankis Perl kalba. (2015 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/ubuntu-administravimo-irankis-perl-kalba.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 13:59
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo