Ugdomųjų ir pagrindinių medynų kirtimai


Jaunuolynų ugdymo , retinimo , einamuosius kirtimus. Dubravos urėdijos , Ežerėlio girininkijos 88 89 kv. medynų apžvalga. Plotas ha. Medynų parinkimas ugdomųjų miško kirtimų projektas medynų parinkimas ugdymo kirtimui. Jaunuolynų ugdymas 50 %. Retinimas – 20 %. Einamieji kirtimai –. Medynas Augavietė Užimamo sklypo plotas ha Užimamo sklypo plotas. Iš viso. Užimamo sklypo plotas ha. %, o. Ugdymo kirtimo eiliškumas ir intensyvumas. Ežerėlio girininkijos – 88 / 89 kvartaluose daugiause yra eglynų. Pagrindinių kirtimų projektas Pagrindinių kirtimo būdų parinkimas. Plynai kertami medynai. Neplynai kertami medynai.


Ugdomieji kirtimai yra viena iš svarbiausių miško ūkio priemonių ūkiškai vertingiems, produktyviems ir atspariems medynams užauginti. Jų metu periodiškai, nustatytais laiko tarpais, iškertama dalis medžių ar krūmų, kuriuos palikti ūkiniu ar biologiniu požiūriu netikslinga.Priklausomai nuo medyno amžiaus ir ūkinių tikslų ugdymo kirtimai skirstomi į 3 rūšis:

jaunuolynų ugdymo, retinimo, einamuosius kirtimus.

Miške, kiekvienas pagamintas apvaliosios medienos sortimentas yra unikalus dėl jo individualaus kreivumo, šakotumo, nulaibėjimo, ilgio, skersmens, žievės storio. Miškas ne vien mediena, tai ir žmonių poilsis ir rekreacija bei kraštovaizdį formuojantis elementas, bet ir viena svarbiausių ekosistemos sudėtinių dalių.

pagal duotus Dubravos eksp.miškų urėdijos Ežerėlio girininkijos 88 kv., 89 kv., duomenis suprojektuoti ugdomųjų ir pagrindinių medynų kirtimus.

Projektuojamo medyno pagrindinai duomenys: bendras medyno plotas yra - 85,8ha ,o bendras medienos tūris yra - 19655 m3, vidutinis amžius – 49 metai, vidutinis skalsumas – 0,7, medyne yra Lcl, Ncl, Lbl, Lcp, Pdn, Ucl, Nbl, Pcn, Pc, Udl, Ucs, Udp, Ndp, Ldl augavietės. Neapaugęs mišku plotas užima – 2ha tai yra apie - 2% viso medynų ploto, tai keliai, kvartalinės, medienos sandėliai, grioviai, upeliai, tvenkinys, grivio trasa, miško aikštė.

didžiają dalį iventorizuojamų medynų sudaro mišrūs eglynai, jie užima apie -32% bedro ploto. O gryni medynai užima tik 1,6 ha ploto , mišrūs medynai užima 27,6 ha;

antroje vietoje pagal užimamą plotą yra juodalksnynai, jie užima 29% bendro ploto. Iš jų gryni medynai sudaro 3.0ha , o mišrūs užima 25,1 ha;

ketvirtoje vietoje pagal užimamą plotą yra beržynai, jie užima apie -10% bendro ploto. Iš jų gryni medynai sudaro 3.8ha., o mišrūs užima 8,3 ha.

penktoje vietoje pagal užimamą plotą yra drebulynai, jie užima 2% bendro ploto. Grynų drebulynų nėra, o mišrūs užima 1,4 ha.

Bendri Ežerėlio girininkijos - 88 kv. ir 89 kv. medyno duomenys yra pateikti pirmoje bendras užimamas medynų plotas, antroje medyno plotas pagal vyraujančias medžių rūšis ir trečioje neapaugęs mišku žemės plotas.

Jaunuolynų ugdymui yra atrinkta -16,4 ha kurie sudaro apie -35% viso medyno ploto, retinimų yra- 2,8 ha kurieie sudaro apie - 6% viso medyno ploto ir einamųjų yra - 5,4 ha kurieie sudaro apie - 12% viso medyno ploto. Likusę medyno dalis yra priskiriama pagrindiniams miško kirtimams, kurie užima- 22,0ha ir sudaro apie - 47 % viso medyno ploto.

Ežerėlio girininkijos 88 kv. ir 89 kvartalų medynuose vyrauja Lcl, Ncl, Lbl, Lcp, Pdn, Ucl, Nbl, Pcn, Pc, Udl, Ucs, Udp, Ndp, Ldl augavietės. Pagal užimama plota daugiausia yra Lcl augavietė jos užimamas plotas sudaro 19%, antroji pagal dydi yra Ncl augaviete, trečioje vietoje yra Lbl, taip pat yra augaviečių tokiu kaip Lcp ir Pnd kurios užima vienodai po 11%, augavietė Ucl užima 9%, tokios augavietės kaip Nbl, Pcn, Pc, užimamas plotas sudaro 3 – 4%, o tokios augavietės kaip Udl, Ucs, Udp, Ndp, Ldl, užimamas plotas sudaro vos 1 – 2 procento.

1. Skubiai ugdoma: turi būti įvygdyta per tris metus, pritaikomi kai mišriuose medynuose želdiniai stelbemi minkštųjų lapuočių;

2. Pirma eilė ugdoma: turi būti įvygdyta per penkis metus;

  • Microsoft Word 66 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (3378 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dainius
  • Ugdomųjų ir pagrindinių medynų kirtimai
    10 - 3 balsai (-ų)
Ugdomųjų ir pagrindinių medynų kirtimai. (2016 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/ugdomuju-ir-pagrindiniu-medynu-kirtimai.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 02 d. 13:17
×
111 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo