Ugdymo Filosofija (3)


Įvadas. Mano ugdymo filosofija. Humanizmas. Išvados.

Žmogaus gyvenimas, tai kelionė, kurioje jis bando pažinti savo tikrąjį pašaukimą. Nuo mažų dienų tėvai sako, kad visada reikia siekti savo užsibrėkštų tikslu, nesvarbu kokie bus sunkumai, bet jei įdėsi didelį norą ir truputėlį darbo ir tavo tikslai gali pasiekti realybę. Tačiau yra taip, kad be ugdytojų ar tėvų pagalbos šis darbas gali būti nepasiekiamas, todėl tėvai turi skirti dalele savo brangaus laiko vaiko svajonių ugdymui. Prie tėvų prisideda ir mokyklose dirbantys mokytojai, ar darželio auklėtojai, mokyklinėse pamokose ar popamokinėse būreliuose.

Jau nuo mažų dienų turiu pravardė „Didysis Sportininkas‘‘ ir tuo didžiuojuosi, nes pamilau sportą jau antroje klasėje, taip pat mano kūno kultūros ugdytojas mane buvo pastebėjęs nuo mažų dienų ir visada man kartojo, kad iš manęs bus tikras sportininkas. Visą savo gyvenimą domiuosi sportu, savo sporto šaką pamilau dar labiau. Todėl norėčiau dirbti savo pamiltos sporto šakos ugdytoju, arba treneriu, nes manau tik treneris mylintis savo profesiją ir savo ugdytinius gali pasiekti ilgą nuostabaus laiko ir pergaliu kelią.

Pedagogas turėtų atsižvelgti ir į vaiko norus ir poreikius, todėl rašydamas savo ugdymo filosofiją, pasirinkau dvi filosofijos kryptis: progresyvizmą ir humanizmą. Humanizmą pasirinkau todėl, kad vaiko pasirinkimas turėtų būti laisvas. B.Bitinas teigė: „Mokykla yra atviras langas į gyvenimą, pasaulį, kultūrą, gamtą, socialinę tikrovę, kitus žmones ir pan.“ Todėl manau, kad mokykla visada turėtų būti atvira ugdytinių tėvams. Mokiniai turėtų turėti teisę į laisvą bendravimą, o mokymo programa turėtų laisva. Jie laisvai gali, rinktis įvairias sporto šakas savo malonumui, bei jas sportuoti.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1317 žodžiai)
  • Universitetas
  • Donatas
  • Ugdymo Filosofija (3)
    10 - 8 balsai (-ų)
Ugdymo Filosofija (3). (2016 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/ugdymo-filosofija-3.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 07 d. 04:53
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo