Ugdymo filosofija: Idealizmas ugdyme


Turinys. Įvadas. Mano ugdymo filosofija. Šią temą pasirinkau. Ugdymo paskirtis. Pragmatizmo filosofinė kryptis. Įdealizmas. Pragmatizmas. -Išvados. Literatūra.


Kūno kultūros specialybę pasirinkau todėl, kad pirmiausia sportas man yra vienas iš svarbiausių gyvenimo prioritetų. Trokšdamas įgauti teorinių žinių pats, ateityje jomis norėsiu pasidalinti ir su kitais žmonėmis, tai yra, būsimais savo mokiniais ar auklėtiniais. Manau , kad teorinės ir praktinės žinios yra neatsiejamos , be teorijos nebus praktikos ir be praktikos nebus teorijos. Taip pat labai svarbus ir savo paties nusiteikimas , įdealai, savianalizė, suvokti savo klaidas, ir siekti naujų potyrių, kartu su kitais pasidalinti savo patirtimi, savo paties gyvenimo filosofija. Remiantis įdealizmo ir pragmatizmo filosofijos teorijomis, aptarsiu ir pritaikysiu ugdymo kaip sporto praktikos ir teorijos realizavimą ir pritaikymą. Įdealų siekimas jauno žmogaus gyvenime yra labai svarbus, nes neturint užsibrėžto tikslo bus labai sunku judėti pirmyn. Atlikti viską gerai iki galo , žmogui suteikia pilnatvės jausmą, nesvarbu, kad savo įdealų siekiame labai sunkiai, o kartais gal ir negailestingai.

Labai svarbu ugdyme susiplanuoti savo mintis ir veiksmus, padėti kitiems, pasirengti informaciją iš anksto, taip pat turėti planą ir nenumatytiems atvejams , nes dirbant su vaikiais teks susidurti su visokio mąstymo ir gebėjimo mokiniais. Ugdyme, taip pat labai svarbu būti įvairiapusiškam , nebijoti naujovių, tai pat pritaikyti klasikinius ugdymo metodus. Pedagogo kompetencijos yra būtinos, svarbu buti netik savo srities, dalyko profesionalu, bet ir šlifuoti žmogiškąsias vertybes, turėti savo asmeninius nusistatymus, išmanyti psichologiją ir daug kitų disciplinų.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1156 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • Ugdymo filosofija: Idealizmas ugdyme
    10 - 1 balsai (-ų)
Ugdymo filosofija: Idealizmas ugdyme. (2018 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/ugdymo-filosofija-idealizmas-ugdyme.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 15 d. 14:02
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo