Ugdymo filosofija konspektas (2)


UGDYMO FILOSOFIJA / Klausimai tarpiniam atsiskaitymui Ką reiškia žodis “ filosofija ” ir kas yra ugdymo filosofija Ugdymo filosofija. Trumpai apibūdinkite sofistų požiūrį į tiesą bei jų veiklą apie V. prieš Kr. . Sofistai mokė. Kokie yra esminiai Sokrato filosofijos / filosofavimo bruožai Sokratas teigė. Kokie yra pagrindiniai filosofijos / filosofavimo šaltiniai. Kokios filosofinės disciplinos sudaro teorinę filosofiją Teorinę filosofiją. Kokios filosofinės disciplinos sudaro praktinę filosofiją Praktinė filosofija. Apibūdinkite Parmenido filosofiją bei pažinimo teoriją. Parmenidas , teigė. Tikrasis pažinimas. Palyginkite ikisokratikų Talio , Anaksimandro bei Anaksimeno požiūrius. Talis 636 546. pr. Kr. Anaksimandras 610 545. pr. Kr. Anaksimenas apie 545m. per. Kokias pagrindines filosofines problemas išskyrė Platonas Pagrindinės filosofijos problemos yra šios. Apibūdinkite Platono mokymo apie du pasaulius esmę. Dviejų pasaulių. Kokias pagrindines filosofines problemas išskyrė. Kantas. Apibūdinkite Aristotelio pažinimo teoriją. Aristotelis teigė. Apibūdinkite Aristotelio dedukciją ir suformuluokite dedukcinio samprotavimo pavyzdį. Apibūdinkite indukciją , suformuluokite indukcinio samprotavimo pavyzdį. Kokias ontologines perskyras išskyrė Aristotelis. Kokias priežastis išskyrė Aristotelis Aristotelis išskiria 4 priežasčių rūšis. Išanalizuokite arbatinuko pavyzdį , remiantis Aristotelio išskirtomis priežasčių rūšimis. Kas yra epistemologija Epistemologija. Epistemologija bendriausia prasme yra pažinimo teorija. Apibūdinkite racionalizmą , išvardinkite pagrindinius atstovus. Racionalizmo atstovai – Descartes ‘ as ,. Spinoza , ir. . Leibnicas. Kas yra empirizmas ? Išvardinkite pagrindinius empirizmo atstovus. Juslinis / jutiminis patyrimas. Empririzmo atstovai. Kokį dualizmą postulavo. Descartes. Descartes ‘ as , postulavo.


Ugdymo filosofija nagrinėja tuos klausimus, kurie susiję su žmogiškąja ugdymo veikla, todėl ją galime priskirti praktinės filosofijai sričiai.

Sofistai mokė žmones ne tik išminties, bet pirmiausia ginti savo asmeninius interesus. Sofistams rūpėjo samprotavimo būdas, įrodymų problematika, bei efektyvumas: jie tikėjo, kad galima įrodyti bet kuri, net ir klaidingą teiginį, svarbiausia – sugebėti įtikinti kitus.

Kokie yra esminiai Sokrato filosofijos / filosofavimo bruožai?

Sokratas teigė, jog visuotinė tiesa yra ir tuo pačiu, pritardamas sofistams, Sokratas pabrėžė, jog tiesa skleidžiasi pačiame žmoguje.

Parmenidas, teigė, kad pasaulis, kurį žmogus patiria savo jutimais, yra kupinas permainų, įvairovės ir kitimų, kurie tėra regimybė. Tačiau, tikras pasaulis nėra kintantis, priešingai, jis yra stabilus, - be pradžios ir pabaigos.

Tikrasis pažinimas nepriklauso nuo žmogaus jutiminio patyrimo – tai nekintančios būties pažinimas protu.

Palyginkite ikisokratikų Talio, Anaksimandro bei Anaksimeno požiūrius.

Talis (636-546 m. pr. Kr.) aiškino, kad Žemė laikosi vandens pagrindu: visi pasaulyje esantys dalykai yra kilę iš vandens. Taigi esminis tikrovės pradas, pasak jo, buvo vanduo.

Anaksimandras (610-545 m. pr. Kr.) prieštaravo Taliui.

Jis akcentavo, kad yra daug elementų pasaulyje, - tarp jų vyksta nuolatinė kova, kurioje vienas elementas virsta kitu elementu. Visų šių kitimų priežastis – KAŽKAS.

  • Pedagogika Konspektas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1142 žodžiai)
  • Zydrune
  • Ugdymo filosofija konspektas (2)
    10 - 8 balsai (-ų)
Ugdymo filosofija konspektas (2). (2016 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/ugdymo-filosofija-konspektas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 14:29
×