Ugdymo filosofijos referatas


Įvadas. Ugdymo tikslas. Ugdytojo vaidmuo ugdyme. Ugdytinio vaidmuo ugdyme. Ugdytojo vaidmuo bendruomenėje. Išvados. Naudota literatūra.

Rašydama savo ugdymo filosofijos kryptį, pasirinkau humanizmo ir idealizmo ugdymo filosofijas, nes jos turi daugiausia bendrų aspektų su mano įsivaizduojama ugdymo filosofija: aš taip pat manau, kad svarbiausia yra idėjos, nes tai, kas materialu – laikina, o idėjų yra pastovių, taip pat – idėjų reikia vis naujų. Humanizmas man patinka tuo, kad siekiama ugdyti kūrybingumą, kuris visais laikais buvo žmogui svarbus. Gyvenimas be kūrybiškumo, mano manymu, yra sausas ir teorinis.

Mano rašto darbas orientuotas į pradinių klasių mokinius, lyg aš dirbčiau pradinių klasių mokytoja. Vaikai nuo septynių iki vienuolikos metų amžiaus, kai viskas jiems nauja, jie atviri ir reikia dėti pamatus jų gyvenimo keliui – mokyti žmogiškumo ir kitų dorybių, tuo pačiu mokant esminių žinių – skaitymo, rašymo, skaičiavimo, pasaulio pažinimo.

Edukologas Šalkauskis išskyre tris ugdymo funkcinius aspektus: auginimas, lavinimas ir auklėjimas. Manau, tai ir yra pagrindiniai ugymo tikslai. Norėčiau aptarti kiekvieno iš jų indėlį į tobulą ugdymą.

Auginimas – globalus žodis. Į jo prasmę įeina kūrybingos asmenybės auginimas.Svarbu skatinti vaiką ieškoti savirealizavimo galimybių, kūrybos būdų. Skatinti ir toliau kurti, net jeigu nepasisekė pirmis kartais. Svarbu nesumenkinti vaiko galimybių.

Lavinimas – pats svarbiausias teorinių mokyklų ugdymo tikslas. Naujų žinių suteikimas, senųjų kartojimas – tai reiškia lavinimą. Žmogus be žinių negalės ir kurti, tai – kūrybos pagrindas, todėl labai svarbus mano pasirinktos ugdymo filosofijos tikslas.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (1343 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Ugdymo filosofijos referatas
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ugdymo filosofijos referatas. (2015 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/ugdymo-filosofijos-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 16:33
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo