Ugdymo sistemos


Ugdymo sistemos konspektas. Ugdymo sistemos spera. Pirmykstis ugdymas. Ugdymo sistemu konspektas. Ugdymo sistemos konspektai. Ugdymo vertybes konspektai. Ugdymo sistemos speros. Pirmykščio ugdymo. Šeimos ugdymo sistemos. Pirmykscio ugdymo pagrindai.

Pirmykščio ugdymo procesas. Pirmykščio ugdymo vertybės. Pirmykščio ugdymo priemonės. Pirmykščio ugdymo tarpsniai. Iniciacijų momentai. Pirmoji lietuvių mokykla veikė prie katedros. 1385-1387 metais, vyskupo mokykla. Toji mokykla buvo privilegijuotoji. Pirmoji parapijinė mokykla Trakuose 1402-1404 metais. 1513 metais buvo įsteigta pirma parapijinė mokykla Vilniuje.

Pirmykščio žmogaus ugdymo veikimą apsprendžia motyvai: 1) reikalas; 2) pareiga. Pirmykštis žmogus instinktyviai jaučia, kad ugdymas reikalingas ir vaikui, ir bendruomenei. Ir ugdymo raidoje jis ugdymą vis labiau pergyvena kaip aukščiausios būtybės uždėtą sakralinę pareigą.

Ugdomųjų veiksnių eilėje pirmą vietą užima šeima. Asmens įjungimą į giminės gyvenimą, tradicijas, kultūrą vyksta šeimoje ir per šeimą. Kiti bendruomenės atstovai neturi didesnės reikšmės, nes kaip bendruomenės dalys nėra išsivystę. Giminė kaip ugdymo veiksnys įsijungia baigiamajame ugdymo tarpsnyje (krikštynose į suaugusius) – iniciacijose.

šeimoje ugdantieji veikėjai yra tėvai ir kol vaikai maži tėvai juos auklėja ir prižiūri abu. O nuo 5-6 metų berniukai pirmykštis ugdymas yra daugiausia asimiliacinio pobūdžio. Bet galime kalbėti ir apie vertybes, kurias vaikai asimiliuoja ir pagal kurias ugdymas formuojamas nors ir nesąmoningai.

Pirmykščiame ugdyme nėra ugdymo vertybių atrankos. Pirmykštė kultūra per daug neturtinga, kad galėtų ką nors praleisti. Vaikas laikomas išugdytų, kai pasisavina viską ką yra išmokę protė 1) technika arba technologija; (svarbiausią vietą užima ugnies pasigaminimas arba jos saugojimas, nes ne visos pirmykštės gentys moka pasigaminti ugny, bet visos naudoja. Darbo įrankių, ginklų pasigaminimas ir išmokimas juos naudoti). 2) kalba; (išmokti kalbėti, nes rašto nei viena pirmykštė gentis neturi. Žmogaus intelektualiniame vystyme nepaprastai didelį vaidmenį suvaidina rašto atsiradimas). 3) doriniai papročiai; (pirmiausia kalbėtina apie elgesio normų įsisavinimą su artimiausiais, vyresniaisiais, moterimis ir vaikais, ir priešais. Vėliau išmokstama mandagumo ir svetingumo taisyklių. Nuo senų senovės pagarba vyresniems, nes iš jų jaunimas mokosi, perima jų patirtį. Todėl jaunimas dėkingas jiems, o dėkingumas pasireiškia per pagarbą). 4) bendruomeniniai santykiai; ( jaunimas turi pasisavinti taisykles, kurios reguliuoja santykius tarp atskirų žmonių, įvairių bendruomenės sluoksnių, tarp atskirų giminių ir šeimų).

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (1404 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ugdymo sistemos
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ugdymo sistemos. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/ugdymo-sistemos.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 07:16
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo