Ūkininkai


Įvadas. Kas yra ūkininkas? Ūkininko ūkio požymiai. Ūkininko ūkio privalumai. Organizacijos. Ūkininkų skirstymas. Smulkieji ūkininkai. Nauda visuomenei. Produkcija. Vidutinieji ūkininkai. Produkcija. Stambieji ūkininkai. Veikla. Ūkininkų svarba visuomenėje. Ūkio ir ūkininkų svarba visuomenėje. Ūkio pliusai. Ūkio padėtis tarpukariu. Ūkį ir ūkininkus remia Europos Sąjunga. Ekologija. Pagrindiniai bruožai, kodėl ekologinis ūkis skiriasi nuo įprastinio. Pagrindiniai ekologinio ūkininkavimo principai. Pagarba. Būdai. Plėtra Lietuvoje. Išvados. Literatūros šaltiniai. Priedai.

Mūsų visuomenė yra susiskirsčiusi į skirtingas socialines grupes. Visos socialinės grupės yra savaip skirtingos, nes jas sudaro nevienodi žmonės su savo prioritetais, bruožais bei tikslais. Mūsų grupės narai pasirinko - ūkininkus. Ne kartą teko girdėti žmonių mintis, kad būti ūkininku sunkus bei varginantis darbas, reikalaujantis daug laiko bei jėgų, tačiau jie nėra visiškai teisūs. Taigi, šiu darbu mes įrodysime, kad būti ūkininku tai ne tik sunkus bei varginantis darbas. Ūkininkavimas žmogų gali paversti tikru verslininku bei ūkininkavimas žmogui, taip pat, gali tapti pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu. Taip pat pristatysime šios grupės naudą visuomenei ir kuo jie prisideda prie gamtos tausojimo.

Ūkininko ūkio įregistravimas – viena iš priežasčių gauti Europos Sąjungos paramą, Lietuvos valstybės skiriamas tiesiogines išmokas už žemės ūkio produkciją. Jei ūkininko pajamos per metus neviršija 12 minimalių gyvenimo lygių, jis Vyriausybės nustatyta tvarka turi teisę gauti papildomas socialines išmokas.

Jie prisideda prie visuomenės užimtumo skatinimo, nes didelė dalis smulkiųjų ūkininkų yra darbdaviai, sukuriantys naujas darbo vietas. Taip pat jie atlieka svarbų vaidmenį kaime gyvenančių žmonių užimtumui bei demografinių lyčių santykių gerinimui kaime. Lietuvoje pats didžiausias nedarbas vyrauja kaime, todėl būtent ūkininkai kurdami savo smulkiuosius ūkius sukuria ir naujas darbo vietas, kurios teikia nauda tiek pačiam ūkininkui, tiek ir naujam darbuotojui priimtam dirbti ūkyje.

2.1.3.Produkcija Grįžtant prie pačios sąvokos Smulkusis ūkininkas- tai ūkininkas, kuris dažniausiai visą savo gautą produkciją bando realizuoti prekybos rinkoje. Kaip teigia Varėnos rajone, Dargužiuose sūrius gaminantys ūkininkai, išgyventi galima ir iš smulkaus ūkio, jei pats augini, gamini ir parduodi. Taip pat teko pastebėti ir tokia tendencija, kad vartotojai kurie naudojasi ūkininkų paslaugomis mieliau renkasi smulkiųjų ūkininkų pagamintą-sukurtą produkciją. Paklausus kodėl buvo aiškiai atsakyta, kad smulkieji ūkininkai augindami savo produkciją naudoja mažiau cheminių trąšų.

Tai ūkininkų grupė kuri savo žemės kiekiu ar turimais gyvuliais yra stambesnė už smulkiuosiuos ūkininkus, bet smulkesnė už stambiuosius. Pasak Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos vadovo V. Juodsnukio, vidutiniu ūkiu galima vadinti ūkį, kuris gali išsiversti tik šeimos darbu ir užtikrinti šeimai pakankamas pajamas. Lietuvoje vidutiniam šeimos ūkiui užtektų 3–4 darbingų žmonių, kurie visiškai galėtų įsisavinti 50 ar 100 ha. Taigi, kaip jau ir matome ši ūkininkų grupė neprisideda prie visuomenės užimtumo skatinimo bei nesukuria naujų darbo vietų. Tačiau praplėtus akiratį ir pasigilinus į kitų šalių ūkininkų skirstymą matome, kad, pavyzdžiui, Jungtinėse Valstijose šeimos ūkiu, vadinamas ūkis, kuriame 2/3 visų darbų šeima atlieka savo jėgomis. Tad samdomos darbo jėgos naudojimas čia yra naudojamas.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2015 m.
  • 18 puslapių (2904 žodžiai)
  • Kolegija
  • Egidijus
  • Ūkininkai
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ūkininkai. (2015 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/ukininkai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 21:32
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo