Ūkininkavimas be chemikalų


Įvadas. Ekologinis ūkininkavimas ir jo galimybės Lietuvoje. Ką reiškia žodis „Ekologiškas“? Pagrindiniai ekologinio ūkininkavimo principai. Reikalavimai ekologiniams ūkiams. Pesticidai. Kas tai? Pesticidai naudojami Lietuvos ūkiuose. Pesticidų patekimas į mūsų aplinką. Pesticidų poveikis žmogui. Pavojai žmogui. Pesticidų poveikis aplinkai ir dirvožemiui. Pesticidų poveikis vandeniui ir sukeliamos problemos. Įprastas daržininkavimas be chemikalų. Pagalba iš aplinkos. Kenkėjus atbaidantys augalai. Piktžolių naikinimas ekologiniame ūkyje. Išvados. Literatūros sąrašas.

Aplinkos tarša, visur besimėtančios šiukšlės, mašinų išmetamos nuodingos atliekos- tik keletas priežasčių, keičiančių mūsų planetos vaizdą, orą, kuriuo kvėpuojame, o kartu ir mūsų sveikatą. Lietuva- agrarinė tauta, nuo kurios neatsiejamas ir ūkininkavimas. Visgi, šis procesas taipogi neprisideda prie švaresnės ir ekologiškesnės aplinkos. Dėl aplinkos taršos aktualijų ir Lietuvos situacijos šioje srityje nusprendžiau pasirinkti būtent šią temą.

Referato tikslas- atskleisti ūkininkavimo su pesticidais ir be jų skirtumus, aptarti ekologinio ūkininkavimo Lietuvoje galimybes, būdus bei ūkininkavimo su chemikalais poveikį žmogui, dirvožemiui ir vandeniui.

Ekologiško ūkio sistema- mažiausiai kenksminga aplinkai žemdirbystės sistema. Ši, ekologiškos žemdirbystės samprata apima ne tik ūkininkavimą be pesticidų ar kitokių sintetinių priemonių. Žmogaus darna su gamta ir pilnavertis ūkininkavimo ciklas yra sėkmingo ekologinio ūkininkavimo pagrindas. Tokio tipo ūkiai rūpinasi natūraliais vandens ir žemės ištekliais tam, kad šie išliktų ir būsimoms kartoms.

Kiek galima mažesnis išorinių energijos šaltinių naudojimas. Ekologiškame ūkyje nenaudojamos sintetinės trąšos, kurias gaminant suvartojama daug energijos.

Gamtos savireguliacijos principų naudojimas. Taikoma sėjomaina, auginami ankštiniai augalai, kurie dar žinomi kaip geras azoto šaltinis dirvai.

Dirvožemio maitinimas. Naudojant kompostą ir lengvai įdirbant žemę siekiama aktyvuoti dirvožemio maistines medžiagas.

Uždaras gamybos ciklas. Pasirenkant vietines augalų bei gyvulių veislės siekiama taikyti uždarą gamybos ciklą ūkyje. Jie šeriami ekologiškai gaminamu pašaru, kurio pagrindu gyvuliai yra užauginami ekologiškai.

  • Microsoft Word 272 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (1305 žodžiai)
  • Universitetas
  • Emilija
  • Ūkininkavimas be chemikalų
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ūkininkavimas be chemikalų. (2015 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/ukininkavimas-be-chemikalu.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 19:42
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo