Ūkininko ūkio sodybos vietos formavimas


Tekstinė dalis. Įvadas. Projekto tikslai ir uždaviniai. Esamos būklės analizė. Žemės sklypui nustatytos specialiosios žemės ir miško naudojimo sąlygos. Sodybos vietos parinkimo aprašas. Sodo teritorijos projektavimo aprašas. Kelių tinklo formavimas. Apsauginių želdinių formavimas. Dirvožemio vertinimas. Specializacijos nustatymas ir sėjomainos parinkimas. Grafinė dalis. Žemės naudojimo planas (M110000). Dirvožemio vertinimo planas (M110000). Projekto sprendinių brėžinys (M15000). Sprendinių poveikio vertinimas. Sprendinių poveikio vertinimo ataskaita. Išvada. Literatūra.

Lietuvos kaimo plėtros perspektyva 2014 metams yra suformuluota siekiant: sustiprinti žemės ir miškų ūkio sektorius teikiant paramą pertvarkymui, plėtrai ir naujovių diegimo procesui; padidinti aplinkos ir kraštovaizdžio vertę teikiant paramą ekologiškiems žemėtvarkos metodams; pagerinti gyvenimo kokybę kaimo vietovėse ir skatinti įvairesnę ūkinę veiklą.

Projekto tikslas – susipažinti su kaimo plėtros dalyku, išmokti tinkamai suformuoti žemės ūkio paskirties sklypą, suprojektuoti jame kelių tinklą, sėjomainos laukus, parinkti sodybos vietą bei kitus būtinus elementus taip, kad būtų galima racionaliai naudoti žemę bei plėtoti ūkinę veiklą.

Projekto uždaviniai – duotame žemėlapio fragmente suformuoti ūkininko žemės sklypą, nustatyti suformuotam žemės sklypui specialiąsias žemės ir miško naudojimo sąlygas, parinkti sodybos bei sodo vietą, suprojektuoti kelių tinklą bei sėjomainos laukus, taip pat nustatyti ūkio specializaciją ir kokybinį žemės vertinimą. Parengti žemės naudojimo, dirvožemio vertinimo ir projekto sprendinių brėžinius. Sudaryti sprendinių poveikio vertinimo ataskaitą.

Marijampolės apskrities Šakių rajono savivaldybės Degutinės kadastro vietovėje (8420) yra suprojektuotas žemės sklypas. Sklypo savininkas yra Jonas Katumonas, projekto rengėjas Remigijus Listauskas. Sklypo plotas – 21,2 ha.

Suprojektuotas sklypas yra Stugučių gyvenvietėje (1.2.2.), patogioje vietoje, netoli esantis kelių tinklas padeda pasiekti netoliese esančią centrinę gyvenvietę. Suprojektuoto sklypo plotas – 21,2 ha. Sklypas projektuojamas atokiau nuo miestelio centro, kad būtų galima laisvai ūkininkauti. Jono Katumono sklypas šiaurinėje dalyje ribojasi su 4 m vietinės reikšmės keliu, rytinėje dalyje – su kitu sklypu. Pietinėje dalyje sklypas su kitų sklypu, bei vakarinėje dalyje sklypas ribojasi su vandens kanalu 6m. pločio. Sklypo šiauriniame krašte yra suprojektuota 1 ha sodyba, šalia jos – 0,25 ha sodas.

Marijampolės apskrities Šakių rajono savivaldybės Degutinės kadastro vietovėje (8420) projektuojamas Jono Katumono žemės sklypas ribojasi su vietinės reikšmės keliu. Vietinės reikšmės keliui 10 m. pločio apsaugos zona ir toje apsaugos zonoje savininkas negali vykdyti jokios žemės ūkio ar miško veiklos.

Marijampolės apskrities Šakių rajono savivaldybės Degutinės kadastro vietovėje (8420) projektuojant sodyba yra butina atsižvelgti į šios pagrindinius techninius ir ekonominius vietos sodybos parinkimo reikalavimus:

parenkant sodybą, tikslinga atsižvelgti į natūralius gamtinius išteklius ir juos tinkamai panaudoti;

Marijampolės apskrities Šakių rajono savivaldybės Degutinės kadastro vietovėje (8420) yra suprojektuota Jono Katumono sodyba, kurios plotas – 1 ha. Sodybai vieta parinkta kampinėje šiaurės ir vakarų sklypo dalyje, kad būtų patogu privažiuoti prie visų dirbamų laukų. Vietovėje esantis kelių tinklas yra palankus šios sodybos vietai, kadangi šalia sklypo ir projektuojamos sodybos eina vietines reikšmės kelias. Netoli yra keletas kitų sodybų ir prie jų esantis elektros tinklas, nuo kurio galima pasijungti elektrą. Sodybos vietoje nėra drenažo rinktuvų.

Sodininkystė yra svarbi žemės ūkio šaka. Svarbiausi sodininkystės objektai yra vaismedžių sodai ir uogynai. Sudėtinė sodininkystės dalis yra vaismedžių medelynai, kuriuose auginami sodinukai vaismedžių sodams ir uogynams įveisti. Lietuvos gamtinės sąlygos yra palankios sodininkystei plėtoti.

Marijampolės apskrities Šakių rajono savivaldybės Degutinės kadastro vietovėje esančiame Jono Katumono sklype yra suformuotas sodas. Sodui vieta parinkta prie pat sodybos tam, kad būtų natūrali užuovėja nuo vyraujančių vėjų taip pat, kad būtų galima naudotis sodybos kelių tinklu. Sodui vieta parinkta pietinėje sodybos dalyje, nekalvotame reljefe. Sodo plotas yra 0,25 ha. Aplink sodą nėra pelkių, miškų todėl čia neturėtų veistis kenkėjai ar kokios nors ligos

Ūkininkų ūkiuose ir žemės ūkio įmonėse gamybiniai procesai vyksta didelėje teritorijoje: sėjomainų laukuose, soduose, ganyklose, pievose. Norint užtikrinti gamybos organizavimą, būtina iš sodybų į laukus pervežti sėklą, trąšas, kurą, o iš laukų gabenti augalininkystės produkciją.

Žemės ūkio gamybai organizuoti tarp ūkinių pastatų ir žemės ūkio naudmenų bei susisiekimui tarp sėjomainos laukų, reikalingas transporto rišys. Todėl teisingas kelių tinklo išdėstymas ūkininkų ūkiuose ir žemės ūkio įmonėse, užtikrina gerą žemės ūkio gamybos organizavimą.

Krašto kelius. Jie sudaro pagrindinių kelių tinklo dalį ir jais vyksta intensyvus transporto priemonių eismas tarp Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų;

Keliai nuosavybės teise priklauso valstybei, savivaldybėms, juridiniams ir fiziniams asmenims.

Jono Katumono sklype, yra suprojektuotas kelių tinklas. Kelias iki sodybos yra priderintas prie jau esamo vietinės reikšmės 4 m kelio, kuriuo naudojasi kiti gyventojiai. Nuo šio vietinės reikšmės kelio į sodybą yra atvestas 5 m pločio keliukas, kurio pagalba sodybos gyventojai galės pasiekti netoliese esančią gyvenvietę. Jono Katumono sodyboje yra būtinas dar vienas kelias, kuriuo būtų galima pasiekti sėjomainos laukus. Todėl nuo Jono Katumono sodybos yra suprojektuotas laukio keliukas, kuris ribojasi su visai kitais sėjomainos laukais. Abu keliai yra suprojektuoti atsižvelgiant į esamą kelių tinklą, siekiant sumažinti išlaidas, kelias ribojasi su visai dirbamų laukų plotais.

  • Microsoft Word 819 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 33 puslapiai (5225 žodžiai)
  • Universitetas
  • Taira
  • Ūkininko ūkio sodybos vietos formavimas
    9.6 - 10 balsai (-ų)
Ūkininko ūkio sodybos vietos formavimas. (2015 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/ukininko-ukio-sodybos-vietos-formavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 03 d. 17:30
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo