Ūkininko ūkio veiklos apskaita dvejubine sistema


Ūkininko ūkio veiklos apskaita dvejybine sistema. Ūkininkų veiklos apskaita. Apskaita dvejybine sistema. Ukininku buhalterine apskaita norminiai. Kursinis ūkio. Ukininkams leidziamos veiklos. Ūkininko buhalterinės apskaitos tvarkymas. Dvejybine buhalterija ukininkams. Praktikos ataskaita ukininko ukyje. Issami informacija apie ukininka.

Įvadas. Literatūros ir norminių teisės aktų apžvalga. Ūkininko veiklos apibūdinimas. ,,n“ ūkininko veiklos apskaita dvejybine sistema. Išvados. Literatūra. Priedai.

1.Viena labiausiai išsiskiriančių šalies ūkio šakų yra žemės ūkis. Jo specifika pasireiškia gamybos priemonių, jų panaudojimo, nuosavybės formos ir kitais ypatumais. Žemės ūkio įmonių finansinės apskaitos informacija atspindi šiuos ypatumus ir jų įtaką įmonės veiklai.

2.Ūkininko ūkio veiklos buhalterinės apskaita reikalinga:

a)Ūkininkams, kad jie galėtų įvertinti savo ūkinę veiklą, jos rezultatus ir apskaičiuoti savo veiklos efektyvumą siekdami gauti valstybės paramą ir banko paskolas;

b)Valstybės valdžios institucijoms, kad jos galėtų reguliuoti žemės ūkio ekonominius santykius, rengti kaimo plėtros ir paramos ūkininkams programas;

3.Dvejybinė apskaitos sistema pateikia daugiau ir išsamesnių finansinių duomenų apie ūkininko ūkį lyginant su paprastąja apskaitos sistema.

4.Tvarkant ūkininko ūkio veiklos apskaitą dvejybine sistema gaunama išsami informacija apie ūkio gamybinę – finansinę padėtį. Įvertinus šios informacijos duomenis galima priimti teisingus valdymo sprendimus, nustatyti ūkio gamybinius ir finansinius pajėgumus, prognozuoti veiklos ateitį..

5.Tik dvejybine sistema galima vesti išsamią ūkininko ūkio skolų ir atsiskaitymų apskaitą.

6.Viena iš pagrindinių priežasčių dėl, kurios ūkininkai pradeda tvarkyti apskaitą dvejybine sistema yra galimybė gauti lėšas iš Europos Sąjungos ir Lietuvos struktūrinių fondų bei kitų šaltinių.

7.Ūkio veiklos apskaitos dvejybine sistema tvarkymas yra sudėtingas procesas ir reikalaujantis buhalterinio išsilavinimo. Todėl Lietuvos ūkininkai savo ūkio veiklos apskaitą tvarkyti patys nesugeba.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2012 m.
  • 25 puslapiai (6084 žodžiai)
  • Universitetas
  • Indre
  • Ūkininko ūkio veiklos apskaita dvejubine sistema
    10 - 1 balsai (-ų)
Ūkininko ūkio veiklos apskaita dvejubine sistema. (2012 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/ukininko-ukio-veiklos-apskaita-dvejubine-sistema.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 02 d. 16:15
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo