Ūkininko ūkis Agroverslų savarankiškas darbas


Všį kauno kolegijos. Ūkininko juliaus važgėlos ūkis. Nijolė Jurkšaitienė. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Gyvulininkystės produkcijos gamyba ir jos įvertinimas. Iš viso. Pašarų draudimas. Viso galvijų. Vienai karvei. Vienai telyčiai. Vienam veršeliui. Vienai penimai kiaulei. Vienam paukščiui.

Juliaus Važgėlos kaip ūkininko kelią lėmė nuo mažens supanti aplinka, kurioje matydavo tėvus sunkiai dirbančius, anksti besikeliančius ir vėlai einačius miegoti. Tuo metu jie vertėsi ir augalininkyste ir gyvulininkyste, kadangi tai buvo vienintelis jų pragyvenimo šaltinis, kadangi jų šeima daugiavaikė (5 vaikai), tad reikėjo visus išmaitinti. Tuo metu jie gyveno gan sunkiai, tačiau laikui bėgant vaikai augo, šeimoje buvo trys sūnūs, kurie po truputi savo jėgomis vis labiau prisidėdavo prie žemės ūkio darbų ir galiausiai vyriausiasis (Julius) juo pradėjo rūpintis intensyviausiai, kaip minėjau jis jau tą daro septynerius metus.

Ūkininko teigimu, jis ūkininkaus iki žilos senatvės, kadangi jam tai yra pelninga, jis yra kaimo žmogus pripratęs dirbti sunkius darbus ir tai jam yra tikras malonumas.

Savo ūkyje ūkininkas darbuojasi padedamas tėvų ir brolių, tad darbininkų nesamdo.

Ūkininkas augina 73 gyvulius, kurių didžiąją dalį sudaro paukščiai, tai yra 82% (rudosios ir juodosios dedeklės). Jos yra 1,2,3 metų senumo.

Kadangi ūkinko šeimos narių skaičius yra didelis, tad didžioji dalis tai yra 70% gaunamos produkcijos yra savoms reikmėms, o kita dalis pardavimui

Iš karvių duodamo pieno ūkininkas gamina varškes ir sūrius, kurie pardavinėjami turguje bei miestelio gyventojams pagal poreikį. Iš kiaulių gaunamos produkcijos gaminami įvairūs mėsos gaminiai(rukinami lašiniai,dešros), kuris dalis taipogi yra parduodami.

Lyginant su statistiniais duomenimis, gyvulių produktyvumas yra vidutinis, isšskyrus primilžį iš karvės per metus, kadangi jis yra mažesnis. Per dieną iš vienos karvės primelžiama apie 3,8l pieno, iš kurio galima pagaminti vieną fermentinį sūrį. Galvijų bei kiaulių paros priesvoriai taip pat yra vidutiniški, kadangi ūkininkas šeria pašarus pagal sudaryta dienos racioną, tad gyvuliai gauna įvairių pašarų, kuriuose yra pakankamai mineralinių medžiagų ir vitaminų ir nėra peršiaremi.

  • Žemės ūkis Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 337 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1424 žodžiai)
  • Kolegija
  • Indrė
  • Ūkininko ūkis Agroverslų savarankiškas darbas
    10 - 10 balsai (-ų)
Ūkininko ūkis Agroverslų savarankiškas darbas. (2015 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/ukininko-ukis-agroverslu-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 01:29
×