Ūkio būklė


Įvadas. Ūkio pristatymas. Vaisių rūšys ir veislės. Vaisių kainos ir transportavimas. Vaisių laikymas. Auginimo technologijos. Ligos, kenkėjai ir jų kontrolė. Ūkyje naudojami pastatai, įranga ir technika. Išvados. Naudota literatūra. Priedai.

Ūkis buvo įkurtas 1914 metais, Jo pradininkas buvo dabartinių šeiminkų senelis, kuriam buvo 25 metai. Ūkio įkūrimui ir verslo pradžiai jis pasiskolino pinigų iš savo dėdės, kuris jau turėjo savo ūkį ir nuo tada jis pradėjo ūkininkauti. Laikui bėgant gražino dėdei visa skolą ir ūkis tapo savarankiškas. Dabar ūkis priklauso dviems broliams: Adrien and Johan Smits.

Dabar Smitai turi 29 h kriaušių ir 20 h obuolių medžių keliuose soduose. Visa žemė yra nuosava.

Iš vienos kriaušės ar obels galima gauti apie 20 – 30 kg vaisių. Kriaušių ir obuolių medžiai sodinami eilėmis.

Medžiai yra skirtingo amžiaus, kai kurie netgi 10 – 30 metų senumo. Seniausiems kriaušių medžiams yra apie 74 metai.

Vieno sodinuko kaina yra 5 eurai, kad apsodinti vieną hektarą, reikia 25000 eurų.

Visi medeliai perkami su Nak-B sertifikatu. Tai garantuoja aukštą medelių kokybę.

Naudojamas M9( malus domestica) poskiepis. O kriaušėms naudojamas Kwee C poskiepis.

Vyrauja priesmelis ir priemolis. Kriaušėms labiau tinka priemolis nes joms užauginti reikia daugiau vandens. Beveik visi laukai turi melioracijos sistemas.

Šios kriaušės yra didelės, žemaūgės ir labiau apvalios su trumpu koteliu, geltonai žalios spalvos su rudai rausvu atspalviu. Masė yra baltos spalvos. Tai nepaprastai sultingos ir saldzios kriaušės, labiau tinkančios įvairiems desertams.

Šios kriaušės yra aukščiausios klasės prancūziškos kriaušės, sukurtos 19 a. ir ilgą laiką buvo populiarios Anglijoje. Jos turi puikų skonį, saldų minkštimą ir yra vienos iš aukščiausią kokybę turinčių kriaušių Prancuzijoje

Šios kriaušės yra didelės, lengvo skonio. Laikymo sąlygos tokios pat kaip Conference ir Doyenne du Comice. Smėlinė spavos, grūdėtos, sultingos ir vidutiniškai saldžios. Derliaus nuėmimas nuo spalio pradžios iki mėnesio visurio.

Taisyklingos formos vaisius. Naturalios rūdžių spalvos su rausvu atspalviu, padengtas pilkais taškeliais. Vaisius tvirtas, sultingas minkštimas, saldaus skonio ir puikaus aromto.

  • Žemės ūkis Referatas
  • Microsoft Word 4640 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1798 žodžiai)
  • Kolegija
  • Indrė
  • Ūkio būklė
    10 - 2 balsai (-ų)
Ūkio būklė. (2016 m. Sausio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/ukio-bukle.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 03:49
×