Ūkio statistika ir prognozė kursinis darbas


Įvadas. Bendra namų ūkio charakteristika ir aprašomoji statistika. Namų ūkio išlaidų prognozė. Išvados.


Darbo tikslas ir uždaviniai. Šio darbo tikslas – išanalizuoti namų ūkių pajamas ir išlaidas. Darbe sprendžiami tokie uždaviniai:

Surinkti ir apdoroti duomenis apie ne mažiau kaip 30-ies namų ūkių.

Modos arba dažniausia pasikartojančios pajamos ir išlaidos yra: 1200 (pajamos) ; 378 (išlaidos) t.y visi stebėjimai pasikartoja bent kelis kartus.

2. Priklausomybės tarp vieno namų ūkio nario vidutinių išlaidų ir vidutinių pajamų tyrimas

Norint sužinoti, ar vieno namų ūkio nario vidutines išlaidas tiesiškai nusako namų ūkio vieno nario vidutinės pajamos, reikia atlikti regresinę analizę. Ją atlikus, gavome žemiau pateiktus rezultatus.

t krit apskaičiuojama TINV funkcijos pagalba (α= 0,05, k= n-2) . t krit = 2,048407.

Iš statistinių duomenų išdėstymo darome prielaidą, kad yra tiesinis koreliacijos ryšys, o koreliacijos ryšio stiprumas yra vidutinis. Patikrinę koreliacijos koeficiento reikšmingumą, gauname, kad koreliacijos koeficiento dydis nereikšmingas, nes imties statistika t (t Stat = 0,930846) yra mažiau už kritinę reikšme (t kr 2,048407).

Norint gauti grafiką, kuriame pavaizduota namų ūkio išlaidos per mėnesį ir jų trendas, pirmiausia turime apskaičiuoti LINEST, LOGEST, o tik tada galėsime apskaičiuoti trendą, Excel‘io funkcijos TREND pagalba.

Išnagrinėjau apklausos duomenis ir juos pateikiau kaip grafiką bei apskaičiavau procentais. Taip pat apskaičiavau tirtų namų ūkių pajamų ir išlaidų aprašomąją statistiką.

Atlikome regresinę analizę, gavome regresijos lygtį , taip pat Excel‘io pagalba apskaičiavome r, t kritinę ir t statistinę.

Pasinaudodami gautais duomenimis bei apklausos rezultatais, gavome grafiką, kuriame pavaizduota vidutinių išlaidų priklausomybė nuo vidutinių pajamų.

  • Microsoft Word 92 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1645 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agne
  • Ūkio statistika ir prognozė kursinis darbas
    10 - 2 balsai (-ų)
Ūkio statistika ir prognozė kursinis darbas. (2016 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/ukio-statistika-ir-prognoze-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 12:42
×