Ūkio statistika Skurdas


Skurdo sąvoka. Skurdo paplitimo lygis. kurdo lygis. Skurdo gylis. Santykinė skurdo riba. Namų ūkio gerovės laipsnis. Skurdo samprata ir jos raida. Skurdą sąlygojantys veiksniai. Skurdo vertinimo rodikliai. Absoliuti skurdo riba. Pagal santykinio skurdo kriterijų. Biudžeto arba vartotojo krepšelio metodas. Subjektyvus skurdo ribos nustatymo metodas. Ekonominio nuotolio metodas. Teisinis arba politinis metodas. Priverstinio nevartojimo arba vartojimo stygiaus matas. Minimaliu gyvenimo lygiu MGL. Skurdo rizikos lygis. Skurdo nuokrypio indeksas. Nelygybė ir skurdas. Kaip Lorenco kreivės forma veikia ekonominį vystymąsi ? Augimas ir skurdas. Kaip pajamų nelygybė veikia ekonominį vystymąsi ?


1) objektyviu būdu – sudarant individui būtinų prekių ir paslaugų rinkinį ir nustatant priverstinį jų atsisakymo lygį;

Vartojimo stygiaus metodu gaunamas daugiamatis skurdo įvertinimas. Trūkumas – lieka neaiškus asmeniui nepasiekiamų dalykų reikšmingumas.

Pateikti skurdo matavimo rodikliai, akivaizdžiai parodo, kad gaunamos pajamos, jų diferenciacija yra viena iš pagrindinių priežasčių, sąlygojančių tokio reiškinio kaip skurdas atsiradimą ir plitimą.

Kaip Lorenco kreivės forma veikia ekonominį vystymąsi? Kuo didesnis Lorenz‘o kreivės išlenkimas tuo didesnis yra santykinės nelygybės laipsnis.

tiesioginiai transferiniai mokėjimai (pašalpos) ir viešųjų prekių ir paslaugų aprūpinimas.

Netolygus pasiskirstymas vystymosi procesą veikia neigiamai, nes ekonominė situacija gerėja tik turtingiesiems, turintiems lėšų ir galintiems sukurti pridėtinę vertę investicijomis ar savo darbu, ko neturtingiausieji dažniausiai padaryti negali. Jei pajamos pasiskirsčiusios netolygiai tai pavyzdžiui atsiradęs ekonominis augimas teigiamai paveikia tik turtingesniųjų sluoksnius dar labiau padidindamas jų pajamas ir taip pablogindamas situaciją ir atotrūkį nuo skurdžiųjų. Skurdieji negali sutaupyti investuodami (neturi užstato kreditui), o tai stabdo ekonominį vystymąsi. Prioritetas yra raštingumas, o ne aukštasis išsilavinimas, pradinio išsilavinimo net nėra (kai didelė nelygybė).

  • Žemės ūkis Namų darbas
  • Microsoft Word 263 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3326 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Ūkio statistika Skurdas
    10 - 1 balsai (-ų)
Ūkio statistika Skurdas. (2016 m. Spalio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/ukio-statistika-skurdas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:22
×