Ūkio veiklos apskaita


Sachmatinis ziniarastis. Ūkininko ūkio veiklos buhalterinės apskaitos tvarkymas ir ekonominis vertinimas. Ukininko ukio balansas. Atsiskaitymu uz pvm ziniarastis. Šachmatinis apyvartos žurnalas. Ukininko ukio balansas. Nuosavybes esme apskaitoje. Pavyzdinis ūkininko ūkio sąskaitų planas. Saskaitu plano apyvartos ziniarastis. Atsiskaitymo apskaitos vertinimas.

Įvadas. Metodinio leidinio tikslai ir uždaviniai. Tikslai:. Uždaviniai. Bendra buhalterinės apskaitos charakteristika. Apskaitos esmė ir uždaviniai. Apskaitos principai ir reikalavimai. Apskaitos sistemos. Ūkininko ūkio veiklos apskaitos reglamentavimas lr. Ūkio veiklos ekonominė padėtis ir jos atspindėjimas atskaitomybėje. Turto ir nuosavybės esmė apskaitoje. Turto esmė apskaitoje. Nuosavybės esmė apskaitoje. Ūkinių operacijų įtaka apskaitos lygybei. Balansas jo sandara ir rūšys. Finansinės būklės pasikeitimų fiksavimas apskaitoje. Sąskaitos ir dvejybinis įrašas. Buhalterinių sąskaitų esmė, sandara ir rūšys. Dvejybinis įrašas. Sąskaitų korespondencija. Sintetinės ir analitinės sąskaitos. Jų tarpusavio ryšys. Sąskaitų plano esmė ir jo struktūra. Finansinė atskaitomybė. Finansiniai atskaitomybės esmė, reikšmė ir keliami reikalavimai. Finansinės atskaitomybės sudėtis. Pagrindiniai ūkininko ūkio finansinės būklės rodikliai. Pelningumo ir skolų rodikliai. Mokumo (likvidumo) rodikliai. Ūkinių operacijų fiksavimas dokumentavimas. Ūkinių operacijų fiksavimas dokumentuose. Apskaitos dokumentai ir jų paskirtis. Dokumentų rekvizitai. Apskaitos dokumentų tvarkymas ir skirstymas. Pirminiai apskaitos dokumentai. Produkcijos pardavimo operacijų dokumentai. Pirkimų ir mokėjimų apskaitos dokumentai. Inventorizacija. Ilgalaikio turto apskaitos dokumentai. Trumpalaikio turto apskaitos dokumentai. Gyvulių apskaitos dokumentai. Atsiskaitymų apskaitos dokumentai. Atsiskaitymų už darbą apskaita. Atsiskaitymų su tiekėjais ir pirkėjais apskaita. Atsiskaitymų su pvm apskaita. Gamybos išlaidų apskaita. Ūkininko ūkio veiklos apskaitos tvarkymas, taikant paprastąją sistemą. Pinigų, pirkimo ir pardavimo žurnalas. Atsiskaitymų žiniaraštis. Piniginių įplaukų ir išlaidų kaupimas. Finansinio rezultato apskaičiavimas. Pinigų srautų ataskaita. Ūkininko ūkio balansas. Priedai. Šachmatinis sintetinių sąskaitų apyvartos žiniaraštis. Ūkininko ūkio buhalterinės apskaitos pavyzdinis sąskaitų planas. Produkcijos pardavimo rinkoje žiniaraštis. Kasos pajamų orderis. Kasos išlaidų orderis. Ilgalaikio turto žiniaraštis. Medžiagų ir produkcijos žiniaraštis. Gyvulių žiniaraštis. Darbo sutartis. Pranešimas. Apie apdraustojo valstybiniu socialiniu draudimu priėmimą į darbą. Darbo laiko apskaitos žiniaraštis. Samdomų asmenų darbo užmokesčio apskaičiavimo žiniaraštis. Atsiskaitymų su socialinio ir sveikatos draudimo įmokas žiniaraštis. Atsiskaitymų žiniaraštis. Atsiskaitymų už pvm žiniaraštis. Gamybos išlai

Pagrindinis ūkininko ūkio buhalterinės apskaitos tikslas – fiksuoti visas įvykusias ūkines operacijas, kad laiku ir tiksliai būtų teikiama informacija įvairiems apskaitos informacijos vartotojams.

Lietuvos respublikos ūkininko ūkio įstatyme ūkininkas apibūdinamas kaip fizinis asmuo, besiverčiantis žemės ūkio veikla ar miškininkyste. Ūkininkauti jis gali vienas ar kartu su partneriais, kuriais gali būti pilnamečiai šeimos nariai arba kiti fiziniai asmenys. Ūkininkui ir jo partneriams reikia ūkio veiklos apskaitos: žemės ir kito turto perdavimo naudoti ūkininko ūkio veiklai, naudojimosi šio ūkio veiklos rezultatais ir kt.

Mokymo (si) medžiagą sudaro 5 skyriai.

Pirmasis skyrius yra skirtas susipažinimui su apskaitinės informacijos formavimo procesu – informacijos rinkimu ir apibendrinimu, laikantis bendrųjų apskaitos principų, tarptautinių apskaitos standartų (tas), buhalterinės apskaitos įstatymu bei kitais norminiais aktais, jos pateikimu įvairiems vartotojams.

Antrame skyriuje nagrinėjama turto, nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų sudėtis, ūkinių operacijų įtaka apskaitinei lygybei bei balanso esmė, sandara ir rūšys.

Trečiame skyriuje aptariama buhalterinės sąskaitos struktūra, jos rūšys, dvejybinio įrašo prasmė, sąskaitų plano struktūra, finansinės atskaitomybės sudėtis bei pagrindiniai ūkininko ūkio finansinės būklės rodikliai ir jų skaičiavimas.

Ketvirtas skyrius skirtas susipažinimui su pirminiais apskaitos dokumentais ir jų sudarymo pagrindais.

Penktame skyriuje supažindinama su ūkininko ūkio veiklos apskaitos tvarkymu, taikant paprastąją sistemą.

Kiekviename skyriuje išdėstyta pagrindinė teorinė medžiaga, po jos žinių pakartojimui pateikti savikontrolės klausimai.

Rašant mokymo(si) medžiagą naudota naujausia literatūra, taip pat remtasi internetu, kuriame greičiausiai galima rasti buhalterinės apskaitos įstatymo pakeitimus ir kitas naujoves.

  • Microsoft Word 199 KB
  • 2012 m.
  • 114 puslapių
  • Universitetas
  • Aadolis
  • Ūkio veiklos apskaita
    6 - 2 balsai (-ų)
Ūkio veiklos apskaita. (2012 m. Rugpjūčio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/ukio-veiklos-apskaita.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 04:03
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo