Ukmergės rajono informacinio tinklo projektavimas


Tinklo įrangos parinkimas ir pagrindimas. Tinklu projektavimas referatas. Diplominiai darbai kompiuterinia tinklai. Kursinis darbas tinklo projektavimas. Darbo sauga telekomunikacijose. Darbo sauga ir ekologija telekomunikacijose. Projektuojamo tinklo interneto prieigos isvados. Telekomunikaciju tinklo sandaros schema. Darbo sauga telekomunikaciju. Telekomunikaciju tinklo projektavimas kursinis darbas.

Įvadas. Projekto tikslai. Projekte naudotų informacijos šaltinių apžvalga. Analitinė dalis. Telekomunikacijų paslaugų poreikio analizė. Telekomunikacijų technologijų reikalingų projektuojamam tinklui analizė. Projektinė dalis. Ukmergės rajono seniūnijų informacinio tinklo projektavimas. Projektuojamo informacinio tinklo schemos sudarymas ir pagrindimas. Telekomunikacijų tinklo perdavimo charakteristikų skaičiavimas. Telekomunikacijų tinklo aktyvios ir pasyvios įrangos parinkimas pagrindimas. Prieigos prie interneto parinkimas ir pagrindimas. Projektuojamo tinklo įdiegimo organizavimas. Darbo sauga ir ekologija. Išvados ir pasiūlymai. Naudotų informacijos šaltinių sąrašas.

Telekomunikacijų tinklą sudaro visuma įrenginių, teikiančių abonentams įvairias paslaugas. Telekomunikacijų tinklas atlieka informacijos pakeitimą, pernašą bei perjungimą.

Tradicinis siaurajuostis telefono ryšys — tai izochroninės informacijos srautas. Tradiciniais IKM principais perduodant kalbos signalą, reikalinga 64 kbit/s sparta. Įvertinant kalbos signalų perdavimo reikalavimus, leidžiami bitų nuostoliai. Žymus kalbos signalo vėlinimai tinkle ir ypač vėlinimo laiko dideli pokyčiai neleistini. Tai gali pažeisti normalų kalbos signalų atkūrimą.

Videokonferencija - tai balso ir vaizdo perdavimas. Dar neseniai ši paslauga reikalavo didelės dažnių juostos. Šiandieniniai kodavimo metodai leidžia videokonferencija realizuoti naudojant keletą standartinių64 kbit/s kanalų. Konkretus dažnių juostos plotis priklauso nuo pageidaujamos kokybės. Nedaugelio bitų praradimas ar iškraipymai nekelia didesnių problemų, nes žmogaus akies galimybės ribotos. Signalo vėlinimai ir jų pokyčiai tinkle šiai paslaugai yra svarbūs kaip ir telefonijai. Geros kokybės videokonferencija tampa plačiajuoste paslauga. Duomenų perdavimo paslaugos gali būti labai skirtingos. Viena iš duomenų perdavimo paslaugų - vietinių kompiuterinių tinklų tarpusavio sujungimai. Priešingai negu balso, duomenų perdavimas netolygus laike su labai aukštu pralaidumo poreikiu piko momentais. Ši plačiajuostė paslauga nejautri vėlinimo kitimams tinkle. Reikalui esant duomenims perduoti naudoja eiles. Perduodant duomenis iš eilės kartais tenka įvertinti tai, kad jie būtų priimti reikiamu eiliškumu, atitinkančiu perdavimo tvarką. Bitų klaidos netoleruotinos. Todėl duomenų perdavimo kokybė turi būti gera. Įvertinant galimus bitų praradimus, būtinos klaidų aptikimo, taisymo, pakartotinio perdavimo funkcijos. Duomenų perdavimo paslaugoms pralaidumo juostos poreikis gali būti labai įvairus, pradedant kelių kbit/s ir baigiant Gbit/s perdavimo spartomis.

Šiuo metu egzistuoja daugybė technologijų, skirtų duomenims perduoti tarp įvairių įrenginių. 10Base–T

Šie standartai skiriasi kadrų formatu. Yra akivaizdus skirtumas tarp Fast Ethernet ir Ethernet kadrų. Fast Ethernet kadro struktūra:

Token Ring tinklo įrenginiai jungiami prie šakotuvo, taip sudarydami žvaigždės topologiją. Siunčiant duomenis per šakotuvą, yra sudaromas loginis žiedas, bet tinklas virtualiai sudaro žvaigždės formą.

Šiuose tinkluose naudojama panaši techninė įranga kaip ir kituose:

MSAU – daugiakanalis prieigos šakotuvas. Šakotuvas aptarnauja tik prijungtas veikiančias prie jo darbo stotis. Per jį perduodami visi siunčiami duomenys ir tarnybinė informacija. Tokiu būdu sudaromas loginis žiedas, iš kurio pašalinami neveikiantys įrenginiai. Skiriami pasyvūs ir aktyvūs šakotuvai. Aktyvus šakotuvas nuo pasyvaus skiriasi tuo, kad jis ne tik persiunčia duomenis, bet ir sustiprina, regeneruoja signalą.

Tinkle viena kryptimi cirkuliuoja kadras su žyme, kuri vadinama token. Gavęs žymę įrenginys gali siųsti informaciją:

Matome, kad įrenginiui siunčiant duomenis, kiti įrenginiai laukia žymės. Todėl kadrų susidūrimo (koalizinos) tinkle nėra. Be to, kadro užlaikymo laikas įrenginyje ribojamas. Token Ring veikimo pavyzdys:

Sukurto Fast Ethernet spartos vis labiau nepakanka. Ypač tai pasidarė akivaizdu, dideliais atstumais pradėjsu siųsti vaizdo ar garso duomenis. 1998 m. sukurtas protokolas, kuris padidino spartą nuo 1000 Mbps iki 1 Gbps.

Siekiant padidinti spartą, teko pakeisti kadrų struktūrąį. Buvo nutarta sujungti dvejas technologijas:

Dviejų technologijų sujungimas reiškia, kad naujas standartas panaudoja IEEE 802.3 Ethernet ir ANSI X3T11 FiberChannel geriausias savybes: lankstų kadrų formatą, CSMA/CD, visu kabelių tipų tinkamumas ir kt. Tačiau turi ir savo minusų: didinant spartą, atsisakyta aptarnavimo kokybės, įrenginių testavimo, papildomų funkcijų. Taip padaryta laikantis prielaidos, kad didžiausias prioritetas turi būti skiriamas dideliam greičiui ir mažiems duomenų užlaikymams. Sukurtas komitetas 802.3z, kitaip pavadinamas Gigabit Ethernet. taip pat yra skiriamas pakomitetis 802.3ab, susietas su duomenų perdavimu 5 kategorijos UTP kabeliu. Dar yra LH (1000Base–LH), kuris su GBIC pagalba praplečia segmentą nuo 5 km to 10 km, tačiau šis metodas nėra priimtas kaip 802.3z standartas. Paprastai jis naudoamas su Cisco ir 3 Com. Perdavimo atstumas nuo 1 iki 100 km.

  • Microsoft Word 851 KB
  • 2016 m.
  • 40 puslapių (7585 žodžiai)
  • Kolegija
  • Stanislovas
  • Ukmergės rajono informacinio tinklo projektavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ukmergės rajono informacinio tinklo projektavimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ukmerges-rajono-informacinio-tinklo-projektavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 01:47
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo