Ultrafiltravimas ir atgalinis osmosas


Membraniniai procesai. Membranu laidumo laboratoriniai darbai ;). Ultrafiltrvimas pienas. Osmosas bulves lastelese. Temperaturos itakos membranos laidumui tyrimas. Tyrimas su bulvemis ósmosas. Osmoso pavyzdziai. Kas tai osmosas. Ultrfiltravimo tipai.

Įvadas. Membraniniai procesai. Ultrafiltravimo ir atgalinio osmoso fizikiniai pagrindai. Veiksnių įtaka membraniniams procesams. Pusiau laidžios membranos. Slėgio įtaka. Temperatūros įtaka. Tirpalo koncentracijos ir ph dydžio įtaka. Membranų selektyvumas ir laidumas. Ultrafiltravimo ir atgalinio osmoso aparatai. Išvados. Literatūra.

Probleminis klausimas: kas yra ultrafiltravimas ir atgalinis osmosas? Darbo tikslas: išsiaiškinti kaip veikia ultrafiltravimas ir atgalinis osmosas. Tyrimo objektas. Mokslinės literatūros, dokumento tūrinio analizė, kurių tikslas - išsiaiškinti kaip veikia ultrafiltravimas ir atgalinis osmosas. Darbo uždaviniai. Pateikti membraninius procesus. Išnagrinėti ultrafiltravimą ir atgalinį osmosą. Nustatyti, koks yra membranų selektyvumas ir laidumas. Nustatyti, kokie veiksniai įtakoja membraniniams procesams. Pateikti, kokie yra

Kai ištirpusi medžiaga kaupiasi filtro paviršiuje, tai membranų selektyvumas ir laidumas mažėja. Būtina sudaryti tam tikras sąlygas, kad galėtų vykti atgalinis osmosas. Slėgiant tirpalą didesniu slėgiu negu osmosinis slėgis, tirpiklis, Vanduo, iš tirpalo pro membraną pradeda skverbtis į grynąjį tirpiklį. Tai reiškia, jog tirpiklis skverbiasipriešinga kryptimi, negu esant osmosui. Slėgio reikšmės priklauso nuo tirpalo koncentracijos.

Ultrafiltravimas yra našesnis procesas už atgalinį osmosą, tačiau membraninių procesų esmė dar nėra nustatyta. Ultrafiltracijos ir atgalinio osmoso procesai, palyginti su kitais skysčių selektyvaus išskyrimo ir koncentravimo metodais, turi daugiau privalumų. Šių dvejų procesų metų galima tirpalus išskirti kambario temperatūros sąlygomis, taip pat išskirti vertingas aukštoje temperatūroje neatsparias medžiagas. Visi šie procesai turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų, kadangi turi būti sandari aparatūra, nes yra reikalingas didesnis slėgis, bei membraniniams poveikiams ir teršalams jautrios ir brangios membranos.

  • Medicina Kursinis darbas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (1138 žodžiai)
  • Universitetas
  • Barbara
  • Ultrafiltravimas ir atgalinis osmosas
    9 - 3 balsai (-ų)
Ultrafiltravimas ir atgalinis osmosas. (2012 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/ultrafiltravimas-ir-atgalinis-osmosas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 11:52
×