Ultragarsinė diagnostinė aparatūra


Ultragarsine diagnostika veikimas. Echoskopo atsiradimo istorija. Ultragarsinė diagnostika referatas.

Medicinos referatas. Įvadas. Ultragarsinių tyrimų raida:. Pasaulyje. Lietuvoje. Ultragarsinio tyrimo aparatūra, jos sandara ir veikimo principas. Ultragarso sklidimas biologiniais audiniais. Jutikliai ir naudojimas. Diagnostinių ug tyrimų rūšys. Echoskopijos procedūra. Indikacijos ir kontraindikacijos. Privalumai ir trūkumai. Apibendrinimas. Literatūros sąrašas.


Šiuolaikiniai medicininiai tyrimai nustato daugelį susirgimų. Vieni iš moderniausių radiologinių tyrimų yra ultragarsinis (UG), magnetinio branduolių rezonanso (MBR), kompiuterinės tomografijos (KT). Jų pagalba greitai ir efektyviai yra diagnozuojami širdies ir kraujagyslių, vidaus organų, skeleto, raumenų, onkologiniai ir daugelis kitų susirgimų.

Garsas yra slenkantis slėgio svyravimas, kuris yra negirdimas žmogaus ar gyvūno ausimis. Jis sklinda ore ir kitose dujose, skysčiuose, kietuose kūnuose specifiniu greičiu. Vakuume garso nėra, o žmogaus ausimi girdimų garsų dažnis yra intervale 16 Hz – 18 kHz. Ultragarsu (UG) vadinamos 0,02 - 200 MHz dažnio mechaninės bangos (Basevičius ir kt., 2005).

Ultragarsinė diagnostika (echoskopija) - spindulinės diagnostikos metodas, padedantis greitai ir be žalos pacientui įvertinti organų padėtį, formą dydį, struktūrą, kraujotaką, judesius, taip pat patologinius pokyčius (Basevičius ir kt., 2005).

Darbo tikslas: analizuoti literatūrą ir plačiau susipažinti su ultragarsiniu tyrimu ir ultragarsine diagnostine aparatūra.

Darbo uždaviniai:

1.Išsiaiškinti, kas yra ultragarsas ir susipažinti su jo atsiradimo istorija;

2.Susipažinti su ultragarsine diagnostine aparatūra, jos sandara ir veikimo princupu;

3.Susipažinti su ultragarsiniais tyrimais;

4.Pasidomėti, kaip atliekami ultragarsiniai diagnostiniai tyrimai, kokios jų indikacijos, kontraindikacijos bei kokie privalumai ir trūkumai.

  • Medicina Referatai
  • 2012 m.
  • Ruta
  • 19 puslapių (3077 žodžiai)
  • Universitetas
  • Medicinos referatai
  • Microsoft Word 734 KB
  • Ultragarsinė diagnostinė aparatūra
    9 - 3 balsai (-ų)
Ultragarsinė diagnostinė aparatūra. (2012 m. Gruodžio 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/ultragarsine-diagnostine-aparatura.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 20:08