Ultragarso greičio ore nustatymas. Bangų interferencijos tyrimas


Linijiniu spektru tyrimas monochromatoriumi. Mechaninių bangų interferencija. Kurių bangų greitis ore didžiausias. Atstumas tarp interferencijos maksimumų. Signalų interferencijos. Ultra garso jutikliai. Ultragarso greičio ore nustatymas, bangų interferencijos tyrimas.. Mechaniniu bangu tyrimas. Jutiklis referatas. Ultragarso bangu interferencija.

Tikslas: a) osciloskopu išmatuoti ultragarso (ug) plitimo laiką ir nustatyti jo plitimo greitį ore; b) stebėti ug interferenciją ir iš interverencinių maksimumų bei minimumų padėties nustatyti ug bangų ilgį bei dažnį.

B) stebėti ug interferenciją ir iš intervečia s – atstumas, kurį per laiką t sklinda ug bangos. Atstumą s sudaro nuotolių s1 ir s2 suma. S1 – nuotolis nuo ug šaltinio iki atspindžio ekrano centro; s2 – nuotolis nuo ekrano centro iki ug jutiklio.

Ultragarso plitimo laiką matuojame dviejų kanalų osciloskopu, į kurio pirmajį kanalą ir į ug šsaltinį paduodamas signalas iš stiprintuvo. Šis signalas generuoja ug bangų paketą, o osciloskopo ekrane matome ug bangų sklidimo pradžios tašką Į antrąjį osciloskopo kanalą paduodamas iš ug jutiklio stiprintuvo sustiprintas signalas. Šiame kanale stebime impulsą laike t1, kai ug banga pasiekia ug jutiklį. Šių laikų išmatave atstuma s ir laiką t , apskaičiuojame ug plitimo greitį v. Keisdami ug jutiklio nuotuoli kas 10 – 15 cm, bandymą kartojames1 – nuotolis nuo ug šaltinio iki atspindžio ekrano centro; s2 – nuotolis nuo ekrano centro iki ug jutiklio. T0 – ug bangų sklidimo taškas; t1 – la ant bėgio tarp ug generatoriaus ir ug jutiklio pastatome stova su jame įrengtais plyšeliais. Šį stovą apdengiame ultragarsą sugeriančiuoju ekranu, generatorių perjumgiame iš impulsinio darbo režimo į nenutrūkstamąjį darbo režimą. Išjumgiame osciloskopo pimąjį kanalą stebime antrajame kanale.

Ultragarso jutiklį stumdome išilgai strypo, prie kurio jis yra pritvirtintas, į vieną ir į kitą pusę. Osciloskopo ekrane, priklausomai nuo jutiklio padėties, stebime signalo amplitudes padidejimą arba sumažėjimą. Nustatome jutiklio padieti x1(max), kurioje amplitudė yra didžiausia, o poto nustatome padietį, kurioje signalo amplitudė mažiausia x1(min). Stumdami jutiklį toliau, surandame amplitudes kur x2(max) ir x2(min). Šiai maksimumų ir minimumų padėtis nustatome stumdami jutiklį į vieną ir į kitą puses nuo nulinio maksimumo padėties. Skirtumai tarp gretimųmaksimumų arba minimu vykstant bangų interferencijai pro du plyšelius, tarp kurių atstumas d, inteferencinių juostų plotis x apskaičiuojamas pagal tokią formulę.

čia l – atstumas nuo plyšelių iki ug jutiklio. Ši formulė galioja, kai d < l. Iš formulės išreiškiame bangos ilgį.

Bungų ilgis tai mažiausias aststumas tarp gretimų bangos taškų, kurie svyruoja vienoda faze, arba atstumas, kurį banga nusklinda per išvados: atlikus visus veiksmus ir skaičiavimus gauname, kad v =. 88 (m/s), o f = 37986,67 (hz). Iš šitu skaičiu galiu teigti, kad tai žemo dažnio banga.

  • Microsoft Word 127 KB
  • 2011 m.
  • 4 puslapiai (639 žodžiai)
  • Wytas
  • Ultragarso greičio ore nustatymas. Bangų interferencijos tyrimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Ultragarso greičio ore nustatymas. Bangų interferencijos tyrimas. (2011 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/ultragarso-greicio-ore-nustatymas-bangu-interferencijos-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 01 d. 23:43
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo