UMTS technologija mobiliojo ryšio tinkluose


Mobiliuju technologiju referatas. Umts veikimo principai. Umts veikimo principas. Umts technologijos. Umts referatas. Umts lietuvoje.

Umts technologija – kas tai? Umts pasaulyje. Video telefonai jau pas mus? Keletas umts privalumų. G3 aparatai jau rinkoje. Umts Lietuvoje. Išvados. Šiais, informacijos ir nuolat besiplečiančių technologijų laikais, mobilusis telefonas nėra vien tik telefonas ir atlieka daugiau nei komunikavimo funkcija. Tai tampa daugiau laisvalaikio praleidimo priemone ir kišeniniu kompiuteriu. Sparčiai paplito spalvoti, java bei GPRS perdavimą palaikantys telefonai kurie leidžia vartotojui ne tik kalbetis, siusti trumpuosius pranešimus SMS, bet ir žaisti Java žaidimus, fotografuoti, prisijungti prie interneto tinklo, parsisiūsti melodijas bei paveikslėlius, idiegti įvairias programas. Taigi mobilusis telefonas patenkina vis daugiau vartotojo poreikių. Didėjant mobiliųjų paslaugų įvairovei sparčiai didėja persiunčiamų duomenų apimtys, pasireiškia perdavimo greičio stoka, del ko tampa sudetinga tiekti modernias paslaugas. Jau plačiai paplitusio duomenų perdavimo GPRS, kurio greitis nera didelis, nebeužtenka. Pradėta ieškoti alternatyvų, naujų technologijų kurios išspręstu kylančias problemas. Viena tokių technologijų UMTS. UMTS (Universal Mobile Telecommunications System) – tai nauja, kūrimo stadijoje esanti mobiliojo duomenų perdavimo sistema, technologija ir protokolas kurią pritaikius ateityje galima bus pasiekti žymiai didesnių greičių ir duomenų apimčiu, taip pat papildyti siulomų paslaugų įvairovę mobiliojoje telefonijoje.

Šiandien apie 60 operatorių iš viso pasaulio siūlo trečios kartos (G3) mobiliojo ryšio paslaugas 25 pasaulio valstybių. Pirmieji pradėję tiekti šias paslaugas buvo japonų kompanija NTT DoCoMo 2001 metais. G3/UMTS technologijos siūlo GSM operatoriams didesnį klientų skaičių, kadangi naujove leis palaikyti daugiau balso ir duomenų perdavimo sujungimų mieste ir ypač priemesčio rajonuose. Duomenų perduodami kiekiai žymiai išaugs, tačiau sumažės jų kainapalyginus su antros kartos (2G) mobiliuoju ryšiu. Naujoji karta IMT-2000 paslaugų naudos 5 MHz radio ryšio dažnių diapazoną, kas ir leidžia pasiekti optimalių parametrų ir pagerinti paslaugų kokybę

.UMTS palyginus su antros kartos mobiliuoju ryšiu siūlo gana didelius greičius, nes 5MHz dažnio kanalas leidžia juos pasiekti. Miestuose, gero ryšio vietovėse teoriškai prognozuojama apie 384 kbps duomenų perdavimo sparta. Beto UMTS technologija pasižymi tuo, kad siuntimo ir priėmimo greičiai yra panašūs, priešingai pavyzdžiui ADSL sistemoms kur jie skiriasi kelis kartus. Dėl šios priežasties UMTS puikiai tinka vaizdui ir balsui perduoti, o GSM operatoriams atsiranda galimybė pasiūlyti naują paslaugą – videotelefoną.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2016 m.
  • 5 puslapiai (772 žodžiai)
  • Universitetas
  • UMTS technologija mobiliojo ryšio tinkluose
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
UMTS technologija mobiliojo ryšio tinkluose. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/umts-technologija-mobiliojo-rysio-tinkluose.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 11:33
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo