Unesco Lietuvoje


Unesco Lietuvoje.


Pagal Liną Dikšaitę (UNESCO Pasaulio paveldo objektas – Kuršių nerija, 2010), vienas svarbiausių UNESCO organizacijos tikslų – Pasaulio paveldo išsaugojimas ateities kartoms. Kultūros ir gamtos paveldas yra kiekvienos tautos ir visos žmonijos neįkainojama vertybė. Suprasdamos paveldo reikšmę ir svarbą pasaulio vystymuisi, UNESCO valstybės narės 1972 m. priėmė Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo apsaugos konvenciją. Remiantis oficialiu UNESCO organizacijos tinklapiu, nuo 1972 m. iki šiol į Pasaulio paveldo sąrašus įtrauktos 1007 kultūros ir gamtos paveldo vertybės: 779 kultūrinės vertės, 197 gamtinės vertės, 31 mišrios vertės (iš viso 161 valstybėse). Į Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktos ir keturios Lietuvai priklausančios kultūrinės vertės, t.y: (UNESCO Lietuvoje, 2006)

2004 m. Kernavės archeologinė vietovė įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.Pagrindiniai kriterijai, paskelbiant pasaulio paveldu Kernavės archeologinę vietovę, buvo:– vietovė, liudijanti unikalią ar išskirtinę išnykusią ir (ar gyvą) kultūrinę tradiciją ir civilizaciją;– vietovė, atstovaujanti išskirtinį teritorinį technologinį kompleksą arba kraštovaizdžio tipą, kurisoiliustruojaosvarbųožmonijosoistorijosoetapą. Istoriškai susiklostęs Kernavės kultūrinis kraštovaizdis atspindi visus vietovės apgyvendinimo etapus, o viduramžių archeologiniai radiniai liudija vieną esminių Europos istorijos raidos puslapių – pagoniškosios visuomenės virsmą krikščioniška.

Ši literatūros analizė ir duomenys atskleidžia Lietuvos dalyvavimo organizacijoje raidą, taip pat parodo, kokie organizaciniai UNESCO dariniai veikia Lietuvoje bei kokia veikla užsiima. Matoma, jog Lietuva yra aktyvi šios organizacijos dalyvė, yra pateikusi iniciatyvų bei prisideda prie įvairių konvencijų.

  • Pilietiškumas Konspektas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1601 žodžiai)
  • Pozityvo
  • Unesco Lietuvoje
    10 - 6 balsai (-ų)
Unesco Lietuvoje. (2016 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/unesco-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 00:20
×