UNESCO PASAULIO PAVELDAS IR Lietuva Vilniaus istorinio senamiesčio Lietuvoje ir Rygos istorinio senamiesčio Latvijoje palyginimas


Architektūros analizė.

UNESCO PASAULIO PAVELDAS IR Lietuva Vilniaus istorinio senamiesčio Lietuvoje ir Rygos istorinio senamiesčio Latvijoje palyginimas.


Galiu teigti, kad Rygos ir Vilniaus senamiesčiai yra susikūrę labai skirtingas atmosferas. Vilnius man jaučiasi daug erdvesnis, įvairesnis. O kalbant apie Rygą – labiau koncentruota ir joje pilna visokiausių stilių, miesto centre maloniai nustebina puikiai prižiūrimi parkai. Taigi, kuo iš tikrųjų šie du ypatingi senamiesčiai skiriasi ir yra panašūs, bandau išsiaiškinti šiame darbe.

1994 m. Vilniaus miesto istorinis centras buvo įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

1997 m. Rygos senamiestis įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Rygoje išlikę daugiau senesnių pasatatų. Dėl to įvairiuose šaltiniuose randama, kad Ryga pavadinama viduramžių miestu. Vilniaus senamiestis dydžiu lenkia Rygos senamiestį ir yra pripažintas vienu didžiausių Rytų Europos senamiesčiu. Dabar Rygos senamiestyje siekiama pastatyti naujų pastatų, kurie gali sugriauti visą senamiesčio grožį ir gal net būti išbrauktiems iš paveldo sąrašo. Tačiua gyventoja bando užkirsti kelią tam.

Taigi, miestus skiria maždaug pusantro šimto metų

Aš asmeniškai ne iškarto atpžinau Rygoje Rotušės pastato. Lietuvoje jaučiasi labiau ta bendra stilistika rotušės su katedra. Galbūt dėl to yra paprasčiau įsiminti ir atpažinti šiuos pastatus Vilniuje nei Rygoje.

Taigi, abu „senamiesčio akcentai“ yra labai panašūs savo vertybėmis. Tai išskirtiniai ir ypač svarbūs architektūriniai pastatai, kurie saugo šalies istoriją. Šalia jų vyksta svarbiausios iškilmės ir renginiai, minėjimai.

Likau nustebusi, kai atradau, jog ir Rygos senamiestyje yra vartai, panašūs į mūsų Aušros vartus. Jų istorija, žinoma, skiriasi – Rygos vartai apipinti mitais ir pasakojimais, o mūsų Aušros vartai nesulyginamos sakralinės vertės.

  • Architektūra Analizės
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Dovile
  • 3 puslapiai (1305 žodžiai)
  • Architektūros analizės
  • Microsoft Word 15 KB
  • UNESCO PASAULIO PAVELDAS IR Lietuva Vilniaus istorinio senamiesčio Lietuvoje ir Rygos istorinio senamiesčio Latvijoje palyginimas
    10 - 6 balsai (-ų)
UNESCO PASAULIO PAVELDAS IR Lietuva Vilniaus istorinio senamiesčio Lietuvoje ir Rygos istorinio senamiesčio Latvijoje palyginimas. (2016 m. Balandžio 24 d.). http://www.mokslobaze.lt/unesco-pasaulio-paveldas-ir-lietuva-vilniaus-istorinio-senamiescio-lietuvoje-ir-rygos-istorinio-senamiescio-latvijoje-palyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 21:09