Unesco rašinys


Rasiniai apie kulturini pavelda. Rašinys as ir mano seima.

Unesco pasaulio paveldo konvencija apibrėžia, kas yra pasaulinės reikšmės gamtos ir kultūros paveldas. Ką jūs manote apie šios taptautinės organizacijos paveldosauginę veiklą lietuvoje, saugomus objektus ir to saugojimo svarbą lietuvai?

UNESCO - Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija, įkurta siekiant skatinti bendradarbiavimą tarp skirtingų tautų būtent minėtose srityse. Ji buvo įsteigta iškart po II Pasaulinio karo - 1945 m. lapkričio 16d. Šiandien UNESCO narėmis yra 195 šalys. Organizacijos nare Lietuvos Respublika tapo 1991 m. spalio 7 d. Tuo tarpu pasaulio paveldo konvencija buvo priimta lygiai 17 metų po organizacijos įkūrimo – septynioliktoje posėdžių sesijoje. Šioje konvencijoje apibrėžiama, kad kultūros paveldu laikomi paminklai, pastatų grupės ir vietovės, turinčios išskirtinę visuotinę reikšmę istorijos, meno ar mokslo požiūriu. Tuo tarpu gamtos paveldu laikomos gamtos įžimybės , savitos gamtos vietovės bei nykstančių gyvūnų ar augalų buveinės. Šios kalbos tikslas paanalizuoti UNESCO paveldosauginę veiklą Lietuvoje, saugomus objektus bei to saugojimo svarbą mūsų šaliai.

Svarbi UNESCO misija – palaikyti pasaulio paveldo sąrašą. Kaip jau minėjau, į šį sąrašą įtrauktos svarbios istorinės ar gamtinės vietovės, kurių išsaugojimas yra svarbus visam pasauliui. Pasivaikščiodami po Vilniaus senamiestį ar stebėdami amatininkų mugę Kernavėje, dažnai net nesusimąstome, kad šie objektai puikuojasi UNESCO Pasaulio paveldo sąraše kartu su Egipto piramidėmis, Pizos bokštu ir kitais visame pasaulyje žinomais kultūros ir gamtos paveldo paminklais.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (714 žodžiai)
  • Mokykla
  • Jonas
  • Unesco rašinys
    10 - 3 balsai (-ų)
Unesco rašinys. (2012 m. Spalio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/unesco-rasinys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 17:19
×