Universalus skriemulio nuimtuvas


Įvadas. Įrangos schemos ir veikimo principo nagrinėjimas. Projektuojamos įrangos analizė. Įrangos jėgų skaičiavimas. Įrangos elementų projektinis skaičiavimas. Sraigtinės pavaros skaičiavimas. Griebtuvų lenkimų skaičiavimas. Reguliavimo sektoriaus skaičiavimas. Piršto skaičiavimas. Rankenos projektinis skaičiavimas. Rutuliuko skaiciavimas. Įrangos eskizinis projektavimas. Įrangos elementų tikrinamasis skaičiavimas. Sraigtinės pavaros tikrinamasis skaičiavimas. Suvyrintu jungčių skaičiaimas. Įrangos elementų suleidimų parinkimas. Įrangos elementų gamybos technologijos projektavimas. Sraigto technologinio projektavimo rezultatai. Veržlės technologinis projektavimas. Įrangos elementų tepimo būdo ir medžiagų parinkimas. Įrangos surinkimas. techninė priežiūra. darbų sauga. Išvados. Literatūra.

Technologinė įranga tai mechanizmai ir prietaisai, naudojami automobilių techninei priežiūrai ir remontui kartu su standartine įranga. Technologinė įranga padeda geriau atlikti Projektavimo objektas – Universalus nuimtuvas.

Projektavimo tikslas – suprojektuoti universalų nuimtuvą, skirta įvarių matmenų krumpliaračiams skriemuliams, ivorėms, guoliams nuimti .

Technologiniai įrenginiai ne tik padeda gerinti atliekamų darbų kokybę , bet ir kelia darbo našumą, mažina žmogaus fizinį darbą.

Technologinė įranga naudojama išardymo ir surinkimo darbams, detalių, mazgų ar kitų surinkimo vienetų tvirtinimui, kėlimui, transportavimui, balansavimui.

Įrangos schema nusako veikimo principą ir kokias konkrečias funkcijas turi atlikti įrenginys.

Įtaisas naudojamas epizodinio darbo pobudžiu.

Griebtuvai (3) uzkabinami ant nuimamos detalės, tada sukant rankena (1) sukasi sragtas kurio gale yra rutuliukas (5) kuris sukantis sraigtui atsiremia į vieną veleno galą. Toliau sukant rankena sukantis sraigtui 4 nuimama detalė yra nupresuojama nuo veleno.

Mano projektuojavamas universalus nuimtuvas turi privalumu prieš krumpliaračių nuimtuva ir guolio nuimtuva tuo kad jis yra universalus galima pritaikyti įvairių skersmenų krumpliaračiams guoliams , įvorėms , skriemūliams . Todėl jo ekonominis efektas yra žymiai didesnis negu prieš tai išvardintoms detalėms skirtų nuimti agregatų . Mano projektuojamas nuimtuvas turės du griebtuvus.

Skirtingu matmenų krumpliaračius , įvores ,guolius ir skriemulius bus galima nuimti keičiant griebtuvu tvirtinimo pozicija reguliavimo sektoriuje , prie kurių jis bus tvirtinamas pirštais . Ši savybė ir padaro jį išsiskirianti iš kitų nuimtuvu.

Norint pagaminti geros kokybės prietaisą yra labai svarbu parinkti tinkamas medžiagas

Universalaus nuimtuvo detalės tepamos rankiniu būdu ir su sutirštintu tepalu.Tepamos yra šios detalės : sraigtas, veržlė.Parenkamas tepalas: Litol - 24 GOST21150-75

Veržlė yra ipresuojama į reguliavimo sektoriu į veržlę yra isukamas sraigtas , rutuliukas prie sraigto yra privirinamas , rankena yra įpresuojama į sraigtą. Pirštai isikala plaktuku į reguliavimo sektorių ir ant jų yra pritvirtinami griebtuvai .

Įrankio priežiūra paprasta. Universalus nuimtuvas turi būti visada tepamas prieš pradedant darbą. Laikyti jį galima tik sausoje, ne drėgnoje patalpoje, kad nesurūdytų ir į sriegius nepatektu dulkių geriausiai laikytį apdengta. Griebtuvai turi būti tiksliai užkabinami už nuimamos detalės kraštų, kad nepraslystų. Jeigu krumpliaračio nepavyksta nuimti su griebtuvu, reikia nepersistengti sukant sraigtą, kad nesugadintumėme sriegio. Prietaiso negalima kalti ar mėtyti. Baigus darbą, jei prietaisas nešvarus, jį nuvalyti.

1. Prieš pradėdamas dirbti autošaltkalvis privalo:2. patikrinti, ar aptverti, ar su gaubtais velenai, diržai, krumpliaračiai, grandininės ir kitos judamosios mašinų bei mechanizmų dalys su kuriomis bus dirbama,3. patikrinti, ar izoliuoti, tvarkingi elektros laidai, kabeliai, kaip įžeminti elektros įrengimai4. įsitikinti, ar tvarkingos individualiosios saugos darbe priemonės (akiniai, šalmas ir t. t.)5. įsitikinti, ar tinkami lynai, skridiniai, dervės ir kiti mechanizmai bei priemonės, kuriomis reikės pasinaudoti kroviniams kelti, ar jie išbandyti,patikrinti elektros instrumentus tuščiają eiga.6. Jei įrankiai, įrengimai bei staklės netvarkingi, nėra apsauginių aptvarų reikiamose vietose, netinkama elektros linija ir t. t., apie tai nedelsiant reikia pranešti meistrui.7. Pernešti arba pervežti įrankius su aštriomis dalimis galima tik apdengus specialiais, tam skirtais apvalkalais.

  • Microsoft Word 2482 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 42 puslapiai (2829 žodžiai)
  • Kolegija
  • Skirmantas
  • Universalus skriemulio nuimtuvas
    10 - 3 balsai (-ų)
Universalus skriemulio nuimtuvas. (2015 m. Rugsėjo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/universalus-skriemulio-nuimtuvas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 11 d. 21:29
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!