Universitetų uždaviniai, jų kaitos tendencijos


Trumpas įvadas. Universiteto uždaviniai. Universiteto tikslai. Apibendrinimas. Literatūra.

Universitetas yra aukštoji mokykla, kurioje vyrauja universitetinės studijos ir studentų daugumą sudaro studijuojantieji pagal universitetines studijų programas. Universitete atliekami moksliniai tyrimai, organizuojamos magistratūros bei doktorantūros studijos, plėtojama aukšto lygio profesionali meno veikla bei yra meno aspirantūra. Aukštojo mokslo uždavinys - ugdyti išsilavinusią, mokslui ir naujausioms technologijoms bei kultūros vertybėms imlią asmenybę, kurti, kaupti ir skleisti mokslo žinias bei kultūros vertybęs, įtvirtinti nacionalinės kultūros savitumą. Kaip esminė šalies ateities dvasinio ir materialiojo klestėjimo sąlyga, auklštasis mokslas studijomis, moksliniais tyrimais ar menine kūryba skatina naujų žinių ir kultūros vertybių kūrimą. Šios aukštosios mokyklos buvo pradėtos steigti XI a. Pirmasis universitetas Europoje atsirado 1065 m. Bolonijoje (Italija). Lietuvoje pirmasis universitetas įsteigtas 1579 m., pavadintas Vilniaus universitetu. Vilniaus pedagoginis institutas įsteigtas 1935m. Rugsėjo 18d. (Klaipėdoje), 1939m. Perkeltas į Panevėžį. 1939m. Spalio mėnesį atkeltas į Vilnių, o nuo 1992m. vadinamas Vilniaus pedagoginiu universitetu.

Apibendrinant savo žinias ir mintis, noriu pasakyti, jog kiekvienas universitetas nuo pirmosios, savo darbo pradžios, dienos moko ir skatina mokytis jaunesniąją visuomenės kartą. Nepaisant skirtingo laiko, tradicijų ir nuostatų - universitetų pagrindiniai uždaviniai yra gerinti visuomeninį, politinį gyvenimą, nepamirštant tikrųjų dvasinių vertybių. Mokymosi tikslu daryti ne individualų žmogaus pasiekimą, savanaudišką naudą,galimybę pasipelnyti, o naudą žmonijai, tolimesnei mokslinei raidai plėtoti. Universitetų tikslas ugdyti naujas kartas, kurios būtų geros savo srities specialybės žinovės, kartas, kurios užtikrintų žmonijos ateities gerovę, nepamirštų tarpusavio tolerancijos, pagarbos, būtų vieninga ir, žinoma, morališkai, bei dvasiškai stipri. Šių dienų mokslo ir technologijų pažanga suteikia žmogui galimybių, kurios yra ir didingos, ir bauginančios, tad tik dvasiškai turingi, išsilavinę žmonės galės žmonijai garantuoti, kad mokslo tyrimai bus verti žmogaus ir tarnaus jo gyvenimui.

  • Pedagogika Referatas
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (828 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Universitetų uždaviniai, jų kaitos tendencijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Universitetų uždaviniai, jų kaitos tendencijos. (2012 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/universitetu-uzdaviniai-ju-kaitos-tendencijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 09:18
×