Universitetų valdymas


Universiteto ideja ir akademine industrija. Samalavičius universiteto idėja ir akademinė industrija. Aukstojo mokslo valdymas. referatas. Lietuvos švietimo politikos transformacijos duobliene bulajeva. A. samalavičius „universiteto idėja ir akademinė industrija.

Įvadas. Universitetai – ypatingos bendruomenės. Universiteto idėja, tikslai ir vertybės. Universiteto sampratos suvokimas istoriniu laikotarpiu. Universitetai – organizacijos. Istoriniai valdymo aspektai, autonomijos problematika. Naujosios viešosios vadybos principų taikymas universitetų valdyme. Išvados ir rekomendacijos. Literatūra.

Temos aktualumas. Lietuva yra gana jauna valstybė, tačiau turinti pakankamai tvirtus pamatus, kad egzistuotų kaip nepriklausoma šalis. Šiandieniniame globalizacijos ir modernizacijos pasaulyje švietimas ir mokslas tampa neatsiejama būtinybe kiekvienoje pasaulio valstybėje. Lietuva vystosi gan sparčiai, tačiau vis dar ženkliai atsilieka nuo kitų Europos šalių. Gan nemažas atotrūkis nuo šių valstybių pastebimas ir švietimo bei mokslo sistemoje. Pati visuomenė nesidžiaugia tokiais trūkumais ir dėl to valdžia dažnai sulaukia nepasitenkinimo dėl neefektyviai vykdomos švietimo politikos. Universiteto idėja aptinkama netgi antikos laikais, tačiau pačios kaip institucijos pagrindai buvo padėti Viduramžiais. Lietuvoje aukštąjį mokslą suteikia universitetai ir kolegijos. Šiandien universitetai anaiptol nebėra kūrybinės laisvės, gilaus pažinimo, ar nuodugnaus atsidėjimo mokslui tvirtovė. Dabar pirmiausia universitetai suvokiami kaip „mokslas - produkcija“, aukštos kompetencijos specialistų ar pažangių technologijų „gamykla“. Taigi, kalbant apie išsilavinimą labai svarbus vaidmuo tenka aukštajam mokslui, plačiau nagrinėsime būtent aukščiausią išsilavinimą suteikiančią instituciją – universitetą, bei jo valdymo principus.

Tyrimo koncepcija. Temos analizei buvo pasirinkti keli teisiniai dokumentai, tokie kaip: Lietuvos Respublikos Mokslo ir Studijų įstatymas, Lietuvos Respublikos Aukštojo mokslo įstatymas, Valstybės Švietimo strategijos 2003-2012 metų nuostatos, taip pat norint įsigilinti į universiteto istoriją pasirikta mokslinė lietuvių literatūra: A.Samalavičius „Universitetinė idėja ir akademinė industrija“, T. Bulajeva, L.Duoblienė, „Lietuvos švietimo politikos transformacijos“, P.Jucevičienė, A.Poškienė, L.Kudirkaitė, N.Damanskas „Universiteto kultūra ir jos tyrimas“, bei užsienio literatūra: J.Hannam „Research on medieval and early modern universities“, D.Michalopoulos „The Universities of Europe in the New Era“. Taip pat pasirinkti pagrindiniai NVV principai, kuriuos išskyrė D. Osborne ir T. Geabler, norint nustatyti ar jie yra taikomi Lietuvoje.

Darbo problema(naujumas). Modernėjantys laikai atneša į mūsų kasdienybę galybę naujovių, prie kurių reikia prisitaikyti. Universitetas kaip institucija gyvuojanti daugybę amžių, turėjo pereiti ilgą kitimo kelią, ir vis toliau kintantį remdamasis tam tikrais, tuometiniais vadybos principais.

  • Istorija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 53 KB
  • 2012 m.
  • 23 puslapiai (5910 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Universitetų valdymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Universitetų valdymas. (2012 m. Rugsėjo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/universitetu-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 23:35
×