Unix os


Įvadas. Bazinių unix tarnybų programinių komponentų apžvalga. Unix versijos. UNIX populiarumo priežastys. Unix branduolys (kernel). Bazinių UNIX tarnybų programinių komponentų apžvalga. El. Paštas. Iptables. Ipchains. Samba. Spausdinimas naudojant SAMBA protokolą. Paslaugų stoties ir tarnybų diegimas ir derinimas. SAMBA diegimas ir derinimas. POP3 ir IMAP diegimas ir derinimas. SMPT diegimas ir derinimas. Informacijos šaltinių sąrašas.

Ipchains – šiuo metu praktiškai nebenaudojama sistema (naudojama tuo atveju jeigu prisireikia naudoti 2.2.x versijos branduolius). Ipchains tobulinimas pabaigtas 2000-aisiais metais, atsiradus 2.4.x branduoliui ir netfilter/iptables. Ši sistema atlieka tas pačias funkcijas kaip ir iptables, tačiau turi mažiau galimybių. Ipchains atsirado perrašius linux branduolio ugniasienės kodą daugiausia iš BSD sistemų, bei perrašius ipfwadm, kuris atitiko BSD naudojamą ipfw. Senesni branduoliai nesusitvarkydavo su paketų fragmentacija, turėjo 32 bitų skaitliukus (bent jau Intel sistemose), palaikė tik icmp, udp ir tcp protokolus.

Prisiminkite, kad tik jūsų vartotoja turi leidimą rašyti ir keisti aplankalo kurį norite pasidalinti. Tai daroma naudojant komandą:

Sudo chown /var/opt/bla/blaa

Jeigu naudojata kitą vartotoją, o ne savo, tuomet jis turi egzistuoti jusu sistemoje. Galite jį sukurti naudodami komandą:

Taip pat galite paslėpti vartotoją prisijungimo lange naudojant „ lightdm‘s ‘‘ konfiguracij. Visa tai daroma /etc/lightdm/users.conf pridėkite naują vartotoją eilutėje:

Jus turetumėte matyti dovecot paslaugas einančias. Jeigu ijungėte imap arba pop3, taip pat galite prisijungti su komanda:

telnet localhost pop3 arba telnet localhost imap2

Testuoti IMAPS (prievadas 993), openSSL gali būti naudojamas.

openssl s_client – connect mail.domain.ext:993

Išsiųstiems ir gautiems laiškams:

/etc/postfix/main.cf failas dabar turėtų atrodyti šitaip:

# See /usr/share/postfix/main.cf.dist pakomentuotai, labiau užbaigtai versijai.

Prieiga per internetą: https://help.ubuntu.com/community/Postfix

  • Informatika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 77 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (2554 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eligijus
  • Unix os
    10 - 3 balsai (-ų)
Unix os. (2015 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/unix-os.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 11:01
×