Uolienos, mineralai, vėjai geografijos konspektas


Uolienų tipai magminės. Žemės geologinė raida. Paleozojaus eros pradžioje. Žemės sandara ir vidinės jėgos Žemės pluta. Skiriami du Žemės plutos tipai. Geoterminis gradientas. Geoterminis laiptas. Žemės plutos cheminė sudėtis. Atmosferos slėgis ir vėjai. Atmosferos oro slėgis. Žemo slėgio sritį. Aukšto slėgio sritį. Kalnų slėnių vėjas. Atmosferos cirkuliacija Žemėje. Tarpatogrąžinė konvergencijos zona TKZ. Vakarų pernaša vakarų vėjai. Vasaros musonas. Žiemos musonas.

Geoterminis gradientas – temperatūros pokytis, keičiantis gyliui. Gilėjant kas 100 m temperatūra vidutiniškai pakyla 3 °C.

Geoterminis laiptas – gylis, į kurį reikia nusileisti, kad temperatūra pakiltu 1 °C.

Aukšč.atmosferos slėgis – 1087 hPA ( Vid.Sibiras).

Žemiausias atmosferos slėgis – 854 hPA (virš Ramiojo vandenyno).

Šiltesnins oras yra lengvesnis, todėl kyla ir sudaro žemo slėgio sritį.

Šaltesnins oras yra sunkesnins, todėl leidžiasi ir sudaro aukšto slėgio sritį.

Atmosferos cirkuliacija Žemėje – tai yra atmostferos oro srautų visuma, apimanti visą troposferą ir apatinę stratosferos dalį.

Dėl Korolio jėgos Šiaurės pusrutulyje oro srautas krypsta į dešinę. Korolio jėga atsiranda dėl Žemės sukimosi ir turi įtakos oro srautams troposferoje bei vandens srovėms.Ši jėga priverčia oro srautus ir vandenyno sroves Šiaurės pusrutulyje krypti į dešinę, o Pietų pusrtutulyje – į kairę.

  • Microsoft Word 454 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (563 žodžiai)
  • Greta
  • Uolienos, mineralai, vėjai geografijos konspektas
    10 - 9 balsai (-ų)
Uolienos, mineralai, vėjai geografijos konspektas. (2015 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/uolienos-mineralai-vejai-geografijos-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 16:55
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo