Uosto superstruktūros pagrindai


Kursinio projekto užduotis. Įvadas. Infomacija apie krovinį. Krovinių srautų prognozės skaičiavimas. Terminalo planavimas. Technologinė kortelė. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šiame darbe pateiksiu informaciją apie medvilnę kaip krovinį, technologijas naudojamas šiam kroviniui transportuoti, sandėliuoti, pakrauti bei iškrauti uoste.

Medvilnė yra priskiriama generaliniams kroviniams.

Plaukuotasis vilnamedis - gimtinė Centrinėje Amerikoje , Meksikoje, Karibuose ir pietinėje Floridoje. Ši rūšis yra labiausiai auginama (90% pasaulinės gamybos)

Žolinis vilnamedis –gimtinė Pietų Afrikoje ir Arabijos pusiasalyje (mažiau nei 2% pasaulinės gamybos)

Gniutulai būna suveržti metaliniais diržais, taip pat kad apsaugoti gniutulus nuo užteršimo ir drėgmės jie būna suvynioti į plastikinius audėklus.

Medvilnės gniutulai gali būti tiesiai gabenami prie laivo sunkvežimiais ar vagonais. Laivui sustojus prie krantinės medvilnės gniutulai vilkikais gabenami prie laivo, tada autokrautuvais iškraunami iš vilkiko ir pakraunami ant paletės arba specialaus krano griebtuvo ir krovinys kraunamas į laivo triūmus. Iškrovimas vyksta atvirkščia tvarka.

Yra daug nepatogumų pakraunant šiuo būdu: Krovinys gali būti neapsaugotas nuo blogų oro sąlygų pakraunant ir iškraunant; gniutulai gali suplyšti; Yra rizika užteršti krovinį transportavimo metu; palaidiems generaliniams kroviniams draudimas dažiausiai kainuoja daug daugiau.

Šiomis dienomis beveik visa medvilnė kuri keliauja jūriniu transportu yra siunčiama konteineriuose. Siųsti medvilnės gniutulus konteineriuose yra daug patogiau nei prieš tai buvusiame metode. Medvilnė gali būti pakraunama į konteinerius iš medvilnės valymo įmonės ar sandėlio ir transportuojama tiesiai iki fabriko, taip sutaupoma pinigų ir nereikia pakrauti ir iškrauti pačios medvilnės transportavimo metu.

Dažniausiai naudojami universalūs 20 pėdų kontaineriai (dry cargo). Kuriuose telpa apie 19.5 tonų medvilnės gniutulų, tipiškai nuo 80 iki 90 gniutulų. Medvilnė pakraunama naudojant autokrautuvą su specialiom žnyplėm.

  • Microsoft Word 1280 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (1581 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edgaras
  • Uosto superstruktūros pagrindai
    10 - 4 balsai (-ų)
Uosto superstruktūros pagrindai. (2015 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/uosto-superstrukturos-pagrindai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 21:23
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo