Upės ir ežerai skaidrės


Lietuvos ezerai skaidres. Skaidres apie upes. Dzūkijos upės ir ežerai. Upiniai ezerai. Pelkiniai ezerai. Lietuvos žemumos ir aukštumos skaidrės. Projektas ,, baseinas'' skaidrės. Lietuvos ledyniniai ezerai. Ezerai lietuvoje skaidres. Lietuvos upes ir ezerai referatai.

Upės – šalies mėlynosios arterijos. Ilgiausios lietuvos upės. Upių tinklas ir baseinai. Upių baseinų plotai lietuvos teritorijoje. Aukštumų ir žemumų upės. Aukštumų upė. Žemumų upė. Upių maitinimas ir nuotekis. Potvynių priežastys ir padariniai. Tvenkiniai. Ežerų kraštas. Kaip susidarė ežerai ? Lietuvos ežerų dubenys susidarė nevienodai. Ledyniniai ežerai. Karstiniai ežerai. Upiniai ežerai. Lagūniniai ežerai. Pelkiniai ežerai. Dirbtiniai ežerai. Ežero gyvenimas.

Didesnę Lietuvos upių dalį sudaro maži upeliai. Tik devynios upės yra ilgesnės kaip 200m.

Didžiausia Lietuvos upė yra- Nemunas. Jo vagos ilgis 937km , iš jų 437km vingiuoja mūsų šalies teritorija. Bendras upių ir upelių sutekančių į jūrą ilgis yra64 000km.

Mūsų krašto upes maitina lietaus, sniego tirpsmo ir požeminis vanduo. Pagrindinė nuotėkio dalis – sniego tirpsmo vanduo, kuris į upes suteka pavasarį. Neretai jo priplūsta tiek daug , kad upė išsilieja iš krantų ir apsemia apatinę slėnio dalį – SALPĄ. Toks vandens pagausėjimas vadinamas – POTVYNIU. Kartais dėl liūties ar staigaus sniego tirpsmo viduržiemį galimas ūmus upės vandens lygio pakilimas, kuris vadinamas – POPLŪDŽIU.

  • MS PowerPoint 2453 KB
  • 2012 m.
  • 27 puslapiai
  • Mantas
  • Upės ir ežerai skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Upės ir ežerai skaidrės. (2012 m. Birželio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/upes-ir-ezerai-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 30 d. 10:34
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo