Uranas referatas


Uranas planeta. Uranas skaidres. Saturnas referatas. Urano referatas. Uranas tai zvaigzde. Saturnas referatas skaidres. Skaidres apie urana. Jupiterio ziedai. Planeta uranas aprasymas. Uranas planeta mokslo baza.

Atradimo istorija. Cheminė urano sudėtis ir fizinės sąlygos. Urano žiedai. Magnetosfera. Urano palydovai. Uranas skaičiuose. Uranas – septinta nuo saulės planeta ir trečia pagal dydį. Įdomu, kad uranas yra lengvesnis už neptūną, nors jo skersmuo ir didesnis. Uranas kartais vos matomas labai šviesiomis naktimis. Nedidelis teleskopas parodys nedidelį diską.

Uranas – septinta nuo saulės planeta ir trečia pagal dydį.

Nuotolis nuo saulės 2870990000 km (19,218 a. E. ), ekvatorinis skersmuo 51 118 km (4 kartus didesnis už žemės), masė 1uranas buvo netyčia aptiktas v. Geršelio, kai jis žiūrėjo į dangų pro teleskopą 1781 m. Kovo 13 dieną. Pradžioje jis pagalvojo, kad tai kometa. Ankščiau, kaip vėliau paaiškėjo, planeta buvo ne vieną kartą stebima, bet buvo laikyta žvaigžde (pats anksčiausias žvaigždės aprašas buvo padarytas 1690 metais). Urano vardas buvo duotas tik 1850 m.

Uran buvo aplankytas tik vienu kosminiu laivu: netoli praskriejo vojadžeris-2 . Laivas 81500 kilometrų nuotolyje nuo urano 1986 m. Sausio 24-ąją. Jis perdavė tūkstančius vaizdų ir kitų mokslinių duomenų apie planetą, jos palydovus, žiedus, atmosferą. Įvairūs aparatai tyrinėjo žiedų sistemą. Tyrinėjimai parodė, kad planeta sukasi su 17 minučių 14 sekunuranas iš pradžių formavosi iš kietųjų kūnų ir įvairių ledų. Jis tik 15% susideda iš vandenilio, o helio beveik visai nėra (jupiterio ir saturno kontrastas, juk jie susideda daugiausiai iš vandenilio). Metanas, acetilenas ir kiti angliavandeniai egzistuoja daug didesniais kiekiais, negu jupiteryje ir saturne.

Mėlyna urano spalva – tai raudonos spalvos sugėrimo metanu rezultatas atmosferos aukštesnėje dalyje. Turbūt yra ir kitų spalvų debesys, bet jie slepiasi nuo stebėtojų po metano sluoksniu. Urano atmosfera (bet ne pats uranas!) susideda 83% iš vandenilio, 15% iš helio ir 2% iš metano.

Pasirodo, kas uranas neturi kietojo bkaip ir kitos dujinės planetos, uranas turi žiedus. Žiedų sistema buvo aptikta 1977 m. , kai uraną dengė žvaigždė. Tolesni stebėjimai parodė, kad yra žiedai. Jei perrinkti juos, pradedant arčiausiu prie planetos, jie pavadinti 6, 5, 4, alfa, beta, gama, delta ir epsilonas. vojadžerio kameros taip pat aptiko keletą papildomų žiedų, ir parodė, kad devyni pagrindiniai žiedai skendi smulkiose dulkėse. Kaip ir jupiterio žiedai, jie labai neryškūs, bet, kaip ir saturno žiedai, urano žiedai turi savyje gana stambių dalelių, jų dydžiai yra nuo 10 m skersmens iki smulkių dulkių. Urano žiedai buvo atrasti pirmi po saturno žiedų. Tai turėjo didelę reikšmę, nes buvo galima teigti, kad žiedai – bendra planetų charakteristiką, kad juos turi ne vien saturnas. Tai dar viena didelė urano reikšmė astronomijai.

žinomų žiedų kiekis gali padidėti, kaip parodė vojadžerio-2 stebėjimai. Prietaisai rodė, kad egzistuoja daug siaurų žiedų (arba, gali būti, nepilnų žiedų arba žiedinių lankų), kurių plotis yra apie 50 metrų.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (838 žodžiai)
  • Uranas referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Uranas referatas. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/uranas-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 21 d. 10:10
×