Utopinė socialinė inžinerija ir sprendimų socialinė inžinerija


Įvadas. Technologinis požiūris į sociologiją. Nuosaiki socialinė inžinerija. M. Bunge ir nuosaikios socialinės inžinerijos kritika. Išvados.

Pirmoje XX a. pusėje išpopuliarėja socialinės inžinerijos idėja. Moksliniai ir technologiniai pasiekimai suteikia naują impulsą ir argumentus nuostatai, reikalaujanèiai pertvarkyti ir valdyti visuomenę pagal racionalius kriterijus bei standartus. Loginiame empirizme (Vienos ratelyje) socialinės inžinerijos idėja siejama su Otto Neurathu (1959, 1973), žinojimo sociologijoje šią idėją plėtojo Karlas Mannheimas (1936, taip pat žr. Gedutis 2001), tarp kritinio racionalizmo atstovų ja domėjosi Karlas Raimundas Popperis (1992, 1998). Šio pranešimo tikslas – peržiūrėti ir kritiškai išanalizuoti Popperio socialinės inžinerijos idėją, išryškinti jo argumentus bei aptarti praktines galimybes įgyvendinti nuosaikios socialinės inžinerijos projektą. Iš visų Popperio tekstų Istoricizmo skurdas (1944 - 1945) bei Atviroji visuomenė ir jos priešai (1945) yra reikšmingiausias Popperio indėlis į socialinę filosofiją, todėl pagrindinis dėmesys bus skiriamas būtent jiems. Šiuo atveju mus labiausiai domina ne tiek istoricistinių doktrinų ar istorijos dėsnių paieškų kritika, bet veikiau Popperio racionalistinė nuostata, taip pat išryškintos sąsajos tarp laisvos ir demokratiškos visuomenės bei mokslo, galiausiai socialinės inžinerijos bei jos taikymo galimybių idėja.

  • Filosofija Namų darbas
  • Microsoft Word 66 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (1450 žodžiai)
  • Aaa
  • Utopinė socialinė inžinerija ir sprendimų socialinė inžinerija
    10 - 3 balsai (-ų)
Utopinė socialinė inžinerija ir sprendimų socialinė inžinerija. (2015 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/utopine-socialine-inzinerija-ir-sprendimu-socialine-inzinerija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 20:58
×