UV spindulių reikšmė ir galima žala


UV spindulių reikšmė ir galima žala. Įvadas. Saulė savo spinduliais į Žemę siunčia įvairaus tipo ir ilgio bangas. UV spinduliai. Ultravioletiniai spinduliai yra. UV spinduliai skirstomi į. UVC tipo spinduliai yra ypatingai žalingi gyvybei. Ultravioletiniai spinduliai sukelia odos paraudimą. UV spinduliais gydomas. Alergija saulei. Stiprūs UV spinduliai ne tik sudirgina odą. Simptomai. Paraudusi, stipriai niežtinti oda – dažniausiai iškirptės. Profilaktika. Vasarą venkite saulės, net jei naudojate apsaugines priemones. Fotosenėjimas. Ultravioletinių spindulių poveikis nulemia 90 proc. Pigmento kiekio pasikeitimas. UV spinduliai pažeidžia melaniną gaminančias ląsteles. UV spinduliai ne tik žalingi. Edinburgo universiteto mokslininkai nustatė. Žinotina. Šviežias sniegas atspindi daugiau kaip 80% įdegį lemiančios UV. Išvados. Ultravioletiniai spinduliai, kurių mokslinis terminas yra ultravioletinė radiacija. Literatūra. Dr. Laimonas Jazukevičius, Ultravioletiniai spinduliai (2010).

Ultravioletiniai spinduliai sukelia odos paraudimą, skatina pigmento melanino, vitamino D gamybą, tonizuoja odą, grūdina organizmą, skatina apsauginius mechanizmus, naikina bakterijas.

UV spinduliais gydomas rachitas, kai kurios odos, lėtinės plaučių, kaulų ir sąnarių ligos, funkcinės nervų sistemos ligos, medžiagų apykaitos sutrikimai, vitamino D stokos padariniai, sunkiai gyjančios opos ir žaizdos. Teigiama, kad per didelės dozės UVA ir UVB spindulių sutrikdo kolageno atsinaujinimo procesus, pagreitina raukšlių atsiradimą, silpnina organizmo imuninę sistemą bei ultravioletinių spindulių perteklius per ilgesnį laiką gali sukelti odos vėžį.

Stiprūs UV spinduliai ne tik sudirgina odą, bet ir sukelia jos paviršiuje įvairias chemines reakcijas. Vykstant šioms reakcijoms susidaro cheminės medžiagos, kurios dar labiau dirgina odą – taip gali prasidėti alergija.

  • Kosmetologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 413 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (880 žodžiai)
  • Kolegija
  • Alma
  • UV spindulių reikšmė ir galima žala
    10 - 5 balsai (-ų)
UV spindulių reikšmė ir galima žala. (2015 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/uv-spinduliu-reiksme-ir-galima-zala.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 10:00
×