Uzbekija kraštotyros skaidrės ASU


Religinis Taškento centras- Chazrat Imam kompleksas. Moyie Mubarek bibliotekos muziejus – čia saugomas seniausias Koranas visame pasaulyje (VII a. Kukeldas Medressa – senovinė Korano mokykla, statyta XVI a. Barak Chano medrese. Vidinis Barak Chano medrese kiemas. Būsimus pamokslininkus ruošiantis Imam al-Bukhari islamo institutas. Samarkandas Aleksandras. Bibi-Khanum mečetė. Ketverius metus devyniasdešimt penki drambliai gabeno iš kalnų akmenis. Registano aikštė – tai senovinis Samarkando centras, miesto širdyje, musulmoniškosios architektūros šedevras. Registano aikštę supančios islamiškosios mokyklos. Gur Emyro mauzoliejus (išvertus iš persų kalbos „Karaliaus kapas“). Mirza Muchamedas ibn Šachruchas ibn Timūras, uzbekų astronomas ir matematikas. Už 230 km. nuo Samarkando driekiasi Kyzylkumo dykuma. Nuratos miestelis. Jau antikos laikais čia gyveno žmonės, o pasak legendos, 327 m. Buchara, vienas seniausių ir istoriškai svarbiausių Centrinės Azijos miestų. Amžiaus architektūros šedevras – Samanidų dinastijos mauzoliejus. Poi Kaliano kompleksas. Chivos įkurtos.


Barak Chano medrese . Savo originalia forma šis mauzoliejus buvo puoštas įspūdingais drožiniais ir gausybe aukso, bet po daugybės rekonstrukcijų iš buvusio spindesio mažai kas beliko. Vos keletas metų po to, kai mauzoliejus buvo pastatytas , 1533 m. Suyunidzh-khano (pirmasis Taškento valdytojas) sūnus Nauruz-Akhmad’as pravarde Barak Chan’as nusprendė pastatyti šalia savo tėvo kapo dvasinę mokyklą - Madrasa. Pagal statybos planą, madrasas tarsi prarijo abu mauzoliejus, tačiau jie, kaip ir anksčiau, lieka neginčijamu architektūrinio ansamblio centru.

Būsimus pamokslininkus ruošiantis Imam al-Bukhari islamo institutas.

Miesto apylinkėse aptikta radinių, liudijančių, jog čia gyventa dar paleolito laikais.

Viena įdomiausių legendų sklando apie Bibi-Khanum mečetę. Sakoma, kad šventyklą savo vyrui Amir Timurui statė gražuolė žmona Bibi-Khanum, kol šis buvo išvykęs į karą. Ji labai norėjo nustebinti savo mylimąjį, todėl skubėjo pabaigti statybas iki jam grįžtant. Kai pagaliau pasklido gandas, kad karas baigėsi ir Amir Timuras tuoj grįš, ji nuskubėjo pas mečetės architektą ir paprašė darbus paspartinti. Architektas nuo seno buvo įsimylėjęs gražuolę Bibi-Khanum ir pasakė, kad statybas laiku pavyks pabaigti tik tuomet, jei ji jam padovanos aistringą bučinį. Bibi-Khanum ilgai dvejojo, bet noras pradžiuginti Amir Timurą nugalėjo ir ji pabučiavo suktąjį architektą.

  • Etnologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 12087 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 40 puslapių (1512 žodžiai)
  • Zilvinas
  • Uzbekija kraštotyros skaidrės ASU
    10 - 6 balsai (-ų)
Uzbekija kraštotyros skaidrės ASU. (2016 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzbekija-krastotyros-skaidres-asu.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 10:18
×