Uždarosios akcinės bendrovės ir individualios įmonės steigimas


Įvadas. Dažniausiai Lietuvoje steigiamų įmonių rūšys. Individualios (personalinės) įmonės. Akcinės bendrovės (uždaros ir atviros). Valstybės ir savivaldybės įmonės. Žemės ūkio ir kooperacinės bendrovės. Ūkinės bendrijos. Kredito unijos. Viešoji įstaiga. Įmonių steigimo reglamentavimas. Uab steigimas. IĮ steigimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Temos aktualumas. Kiekvienas žmogus nori susikurti savo gyvenimą geresni už kitų, vieniems sekasi geriau, kietiems prasčiau. Natūralu, kad žmonės jaučia konurenciją su juos supančia visuomene. Todėl mes imamės veiksmų kurie galėtu padėti geriau gyventi, kuriame naujus verslus, naujas darbo vietas, taip sudarydami konkurencija jau veikiančiam verslui. Taip gerindami šalies kurioje gyvename ekonomine situacija. Natūralu jog norint pradėti savo verslą kyla daug įvairiausių klausymų. Ką sukurti, kad visuomenei būtų naudinga ir reikalinga, nuo ko pradėti, kokia įmonės rūšį pasirinkti, kad būtų naudinga pačiam sau, kad atitiktų savo paties iškeltus klausimus. O juk įmonių rūšių yra tiek daug. Daugėti verslo įmonių pasaulyje pradėjo XX a. aštunto dešimtmečio pabaigoje. Lietuvos Vyriausybė patvirtino – verslo plėtra yra viena iš prioritetinių šalies ūkio kūrimo krypčių.

Darbo problema. Lietuvos įmonės susiduria su begale problemų – globaliniai

pokyčiai, naujos sąlygos, konkurencingumas, socialinė atsakomybė ir daug kitų kriterijų, kurie turi būti analizuojami tam, kad įmonių sistema būtų naudinga ir konkurencinga. Žmogus norintis sukurti savo verslą susiduria su tokiomis problemomis, kokia įmonių rūšį pasirinkti? Nuo ko pradėti norint steigti įmonę? Kokie įstatymai reglamentuoja įmonės steigimą?

Darbo uždaviniai:

Apžvelgti labiausiai Lietuvoje paplitusias įmonių rūšis;

Apžvelgti įmonių steigimo reglamentavimą.

Savivaldybės įmonė (SĮ) - savivaldybei priklausanti arba jos įsteigta įmonė.

Priartėjome prie to, kad reikia steigti įmone. Lietuvoje pačios populiariausios įmonės yra Uždara akcinė bendrovė (UAB) ir Individuali įmonė (IĮ).

Toliau pateiksiu informaciją ką, kaip ir kur reikia darytį norint jas įsteigti, pateiktame aprašyme aptarsiu UAB ir IĮ steigimą.

UAB pavadinimas turi būti sudarytas laikantis bendrinės lietuvių kalbos normų,

UAB įstatinis kapitalas turi būti ne mažesnis kaip 2900 Eurų ir turi būti suformuotas steigėjų piniginiais įnašais.

(jeigu už akcijas iš dalies mokama nepiniginiu įnašu);

Taigi turime dvi įmones, matome viską ko reikia jų steigimui, aišku kiekvienam asmeniui kuriant savo verslą reikėtu atkreipti dėmesį į tai kokį verslą jis kuria kokio įmonės statuso jam reikia, viska reikia gerai apsvarstyti ir apsispręsti, informacijos yra tikrai daug.

Savininkas įmonėje gali dirbti vienas.

  • Microsoft Word 330 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (4519 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laurynas
  • Uždarosios akcinės bendrovės ir individualios įmonės steigimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Uždarosios akcinės bendrovės ir individualios įmonės steigimas. (2016 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzdarosios-akcines-bendroves-ir-individualios-imones-steigimas.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 20 d. 00:37
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo