Uždarosios akcinės bendrovės steigimo ypatybės


Uždarosios akcinės bendrovės steigimas. Norint įsteigti UAB reikia atkreipti dėmesį į sekančius bendrus reikalavimus. Sausio mėn. Suteikta 1971 konsultacija dėl juridinių asmenų pavadinimų. Dėl formalių rašybos taisyklių nesilaikymo. Raidžių ir skaičių deriniai.


Čia nagrinėjami uždarųjų akcinių bendrovių (toliau UAB) steigimo teisiniai reikalavimai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį steigiant įmonę patiems arba užsakant įmonės steigimo paslaugas. Net jei bendrovę steigia tokias paslaugas teikianti įmonė, yra pravartu žinoti, už ką yra mokami pinigai.

3. Įstatų pasirašymas. Iki steigiamojo susirinkimo visi steigėjai arba jų įgalioti asmenys turi pasirašyti steigiamos bendrovės įstatus.

Bendrovės įstatai yra pagrindinis dokumentas, kuriuo bendrovė vadovaujasi savo veikloje.

Įstatuose taip pat gali būti ir kitų nuostatų, neprieštaraujančių LR teisės aktams. Pvz., steigėjai gali numatyti pavadinimo, akcininkų keitimo procedūras.

Pavyzdinius įstatus bei steigimo aktą galima rasti Ūkio ministro įsakymo Nr. 4-589 prieduose.

4. Sąskaitos banke atidarymas. Bendrovės steigimo sutartis suteikia teisę atidaryti steigiamos bendrovės sąskaitą banke, kurioje bus kaupiamas įmonės įstatinis kapitalas.

Sąskaitos atidarymui reikalingas pasirašytas steigimo aktas arba sutartis. Jei sąskaita atidaroma remiantis aktu, tai atlieka bendrovės vienintelis akcininkas. Jei sąskaita yra atidaroma steigimo sutarties pagrindu, ją atidaro įgaliotas tam veiksmui asmuo.

Dažniausiai asmuo yra įgaliotas pačioje steigimo sutartyje. Sutarties baigiamosiose nuostatose įrašomas sakinys, kad įmonės steigėjai įgalioja vieną iš akcininkų atstovauti visų steigėjų interesus, kurie yra susiję su įmonės steigimu. Asmuo, atidarantis steigiamąją bendrovės sąskaitą, pateikia pasirašytą aktą ar sutartį ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Akcijos gali būti apmokamos pinigais ir steigėjui nuosavybės teise priklausančiais nepiniginiais įnašais.

Kiekvieno akcininko pradinis įnašas pinigais turi būti ne mažesnis kaip 1/4 viso jo pasirašyto akcinio kapitalo ir ne mažesnė už UAB minimalų įstatinį kapitalą, t. y. 10 tūks. litų. Jei įmonės įstatinis kapitalas yra 10 tūks. litų, visas kapitalas privalo būti apmokėtas pinigais.

1. Įstatai (2 egz.);2. Dokumentas, patvirtinantis, kad sumokėtas atlyginimas už registravimą (198 Lt);3. Visos reikalingų prašymų JAR formos.

Norint įsteigti UAB reikia atkreipti dėmesį į sekančius bendrus reikalavimus:

Įmonės įstatuose iki šiol buvo privaloma nurodyti įmonės buveinės adresą, tačiau nuo 2010 m. sausio 5 d. buveinė gali, bet neprivalo, būti nurodyta įstatuose.

Nuo šiol įmonės buveinė gali būti keičiama akcininkų susirinkimo sprendimu arba vienintelio akcininko sprendimu. Tai labai palengvina įmonės steigimo procesą, kadangi yra galimybė įmonę įregistruoti savo bute, o išplėtus veiklą, perkelti buveinę į tinkamesnes patalpas, nekeičiant įstatų.

Labai svarbiu klausimu UAB steigimo metu yra jo pavadinimas. Nors neatrodo labai sudėtinga sugalvoti naują pavadinimą, tačiau būtina žinoti, kad įmonių pavadinimai turi atitikti teisės normų (LR Civilinio kodekso) reikalavimus ir kartu atkreipti klientų dėmesį.

Svarbu yra, kokią veiklą įmonė vykdys, kadangi Juridinių asmenų registras (toliau – JAR) vargu ar įregistruos įmonę, kuri pasirinko pardavinėti sportines prekes, Odidas ar Puna pavadinimu. Tačiau, tokį pavadinimą pasirinkus bendrovei, kepančiai bandeles, tai nebus suprantama kaip panašumas.

Steigiamojo UAB'o pavadinimas gali būti tapatus išregistruotam UAB'o pavadinimui, tačiau nepatartina rinktis egzistavusių įmonių pavadinimų dėl to, kad vėliau gali tekti aiškinti dėl buvusios įmonės įsipareigojimų. Taip pat buvęs pavadinimas gali klaidinti klientus.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (4002 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vilmante
  • Uždarosios akcinės bendrovės steigimo ypatybės
    10 - 3 balsai (-ų)
Uždarosios akcinės bendrovės steigimo ypatybės . (2018 m. Birželio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzdarosios-akcines-bendroves-steigimo-ypatybes.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 25 d. 10:21
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!