Uždarosios akcinės bendrovės „Svaita“ veikla


Įvadas. UAB ,,svaita“ charakteristika. UAB ,,Svaita” valdymo schema. UAB ,,Svaita” sodo - daržo prekių padalinių darbo aprašymas. UAB ,,Svaita” pardavėjos pareiginiai nuostatai. UAB ,,Svaita“ prekių grupės aprašymas (daržovės – vaisiaiSvaitoje“ naudojama biuro įranga. UAB ,,Svaita“ naudojama kompiuterinė programa. Svaitoje“ naudojami pirkimo/pardavimo dokumentai. Literatūros šaltiniai. Priedai.


Įmonė „Svaita“ – tai gerai žinoma mažmeninę prekybą plėtojanti įmonė, įkurta 2005m., kurioje šiuo metu dirba 75 darbuotojai. Ši įmonė orientuojasi į įvairaus tipo klientus, nesvarbu ar tai smulkios individualios įmonės Lietuvoje ar fiziniai asmenys. Esminis įmonės sėkmės garantas – partnerių (tiekėjų) ir klientų pasitikėjimas atliekant bendrus projektus. .Įmonė turi 14 maisto, septynias sodo – daržo prekių parduotuvių, užsiima trąšų pardavimu, bei jų kūrimu.

Vykdant pardavimų veiklą, sprendžiami klausimai susiję su prekių asortimentu, kainodaros strategijomis ir pardavimų skatinimu. UAB „Svaita“ kaip ir bet kurios kitos prekybinės įmonės pagrindinis tikslas – parduoti daugiau prekių klientams, juos skatinti sugrįžti, bei pritraukti naujų klientų. Norint pritraukti kuo daugiau klientų įmonė privalo nustatyti kokie yra pirkėjų poreikiai, kokiai tikslinei rinkai yra parduodama prekė ir kaip praplėsti būsimų naujų klientų ratą.

UAB „Svaita“ prekių užsakymu užsiima įmonėje dirbantys asmenys. Asortimentą padaliniams pateikia pardavimų projektų vadovai. Jie derina kainas ir akcijas padaliniuose. Viską suderinę, galutinę informaciją apie įmonėje galiojančias kainas ir akcijas pateikia padaliniams, kurie privalo pasidaryti prekių užsakymus. Kiekviename padalinyje tą atlieka to padalinio vedėja. Įmonėje užsakymai rengiami kasdieną. Kiekvienas padalinys, pagal savo lokacinę vietą, klientų ratą priima sprendimus darant prekių užsakymus. Didesnių parduotuvių prekybiniai plotai didesni, darbuotojų skaičius didesnis, apyvartos didesnės, tai ir prekių užsakymai yra ženkliai didesni, nei mažųjų padalinių, kurie yra įsikūrę mažuose miesteliuose ar kaimuose. Neretai įmonės užsakymus rengia ir mažmeninės prekybos vadovė. Šioje įmonėje tai vadinama,,prekių paskirstymu”. Stebimas tiekėjų siūlomas asortimentas ir prekių kainos. Prekės užsakomos akcijinėmis kainomis. Stebimi visi ekonomikos pokyčiai šalyje. Pvz. Nuo 2019-03-01 kilo alkoholio ir tabako akcizas, todėl įmonės personalas pasirūpino šios kategorijos prekių užpirkimu iki akcizo kilimo. Aišku, prekės sandėliuojamos, bet jas pardavus brangiau – didėja pelnas.

Visus, su įmonės veikla susijusius darbus, kontroliuoja UAB,,Svaita” direktorius. Tam, kad visa veikla vyktų sklandžiai, direktorius priima į darba personalą. Jį sudaro tik atitinkamą kvalifikaciją turintys darbuotojai: pardavimų vadovė, atsakinga už kainas ir akcijas, projektų vadovas, atsakingas už įmonėje vykdomus projektus, mažmeninės prekybos vadovė, už kainų politikos ir projektų įgyvendinimą padaliniuose, ūkio vadovas už slandžia ūkio dalies veiklą, trąšų vadovas už prekių pristatymą į sodo – daržo parduotuves. Personalo darbuotojai dar turi sau pavaldžius darbuotojus, Vyr.finansininkei pavaldžios buhalterės. Vyr.finansininkė atlieka visus su įmonės veikla susijusius pavedimus, apmokėjimus, atsiskaitymus. Viena jai pavaldi buhalterė skaičiuoja darbuotojų atlyginimus, tvarko darbo grafikus , bei tabelius. Antra, tikrina padalinių į programą suvestas prekių sąskaitas faktūras.

Projektų vadovas, stebi metinius įmonės apyvartos rodyklius, bei pelno pokyčius įmonėje ir priima tinkamus sprendimus, kurie pelną ir apyvartą didintų. Pvz: nuo 2019-02-01 UAB,,Svaita” įgyvednino tokį projektą, kaip paletinis prekių išstatymas ir išnaikino mažą apyvartos pokytį darnčius papildomus prekių stovelius, tokius kaip saulėgrąžu stovas ,,Yes”. Peržiūrėjus metinius saulėgrąžų ,,Yes” pardavimus, nuspręsta įmonėje juos naikinti ir jų vietoje statyti paletinius išstatymus.

  • Microsoft Word 218 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3219 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kristina
  • Uždarosios akcinės bendrovės „Svaita“ veikla
    10 - 3 balsai (-ų)
Uždarosios akcinės bendrovės „Svaita“ veikla. (2019 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzdarosios-akcines-bendroves-svaita-veikla.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 10:21
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo